PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی در نوشتن برنامه صندوق قرض الحسنه

idehrayan
دوشنبه 05 آبان 1393, 13:00 عصر
سلام
من یک برنامه صندوق قرض الحسنه خانوادگی دارم مینویسم بعضی مواقع کدها درست اجرا نمیشن از اساتید می خوام منو راهنمای کنند
البته زیاد جستجو کردم و بعضی کدها رو اصلاح کردم به هر حال ممنون میشم اساتید بهترین راه رو نشون بدن.
لازمه بگم در برنامه از بانک اکسس ، adoquery و dbedit استفاده کردم.
موارد مسئله :

[مشکل اصلی من این مورد هستش چون بعضی مواقع به درستی انتقال انجام نمیشه] در هنگام ایجاد حساب جدید همزمان که اطلاعات در جدول اطلاعات پرسنلی ذخیره میشه بعضی اطلاعات وارده (شماره حساب - تاریخ ثبت - موجودی اولیه و...) در جدول سوابق تراکنش ها هم ذخیره بشه
روش اصولی جمع یا تفریق مبلغ واریزی و برداشتی از موجودی حساب فرد
نحوه تشخیص اینکه ایا جدول ویرایش شده یا نه (دکمه ذخیره فقط در زمان ویرایش جدول فعال شود البته من از خاصیت آون چنج دی بی ادیت استفاده کردم ولی بعضی مواقع باز هم خطا میده)
تولید شماره حساب جدید و افزایش خودکار یک واحدی (من اخرین رکورد رو بدست میارم و به شماره حساب یک واحد اضافه میکنم)
ایا این امکان وجود داره که در اینده برنامه رو به یک بانک sql server با نام بانک و نام فیلدهای مشابه با بانک اکسس(که فعلا دارم استفاده میکنم) ارتباط بدم

دوستانی که تجربه نوشتن این برنامه یا برنامه های مشابه را دارن لطفا نکات کلیدی که به ذهنشون میرسه رو بیان کنند
:قلب:قبلا از راهنمایی دوستان متشکرم:قلب:

.Mehdi.
چهارشنبه 14 آبان 1393, 00:03 صبح
سلام
منم یه برنامه صندوق خانگی نوشتم و الانم داره استفاده میشه
بهتره برای مقادیر پولی جهت جمع و تفریق فیلد هاتو از نوع عددی تعریف کنی
برای شماره حسابها من یه جدول تعریف کردم که داخل اون مقادیر کمکی مو تعریف کردم! یکی از اون مقادیر همون شماره حسابه به این صورت که اولین شماره حسابو وارد میکنم و برنامه جهت تعریف حساب جدید دیگه دنبال اخرین رکورد نمیگرده فقط یکی به این مقدار اضافه میکنه
برای سوال اخرتم بهتره الان بری طرف sqlserver چون بعدا راه برگشتی نداری و برنامت فقط قابلیت تک کاربره داره
موفق باشی