PDA

View Full Version : سوال: دسترسی به اطلاعات مودم ADSL

mortezahbh
چهارشنبه 07 آبان 1393, 19:42 عصر
با سلام

من میخوام برای مدیریت هزینه های اینترنتم یک برنامه بنویسم که میزان استفاده هر دستگاهی که به مودم متصل شده رو از مودم دریافت و محاسبه کنم

آیا این کار امکان پذیر هس؟؟؟

باتشکر فراوان:لبخندساده:

Mask
چهارشنبه 07 آبان 1393, 21:28 عصر
خود مودم قسمتی برای تشخیص این موارد نداره.
برای این امور میتونید از روتربرد میکروتیک استفاده کنید . این روتر برد خاصیت مدیریت و برنامه ریزی دارد . از همین طریق و با استفاده از برنامه نویسی میتوانید به دستگاه متصل و گزارشگیری کنید.

mortezahbh
چهارشنبه 07 آبان 1393, 21:54 عصر
خیلی ممنون دوست عزیز

اما واقعا راه دیگه ای نیست؟

mortezahbh
چهارشنبه 07 آبان 1393, 22:01 عصر
این
روتربرد میکروتیک دقیقا کارش چیه؟

من یک جستجو کردم دیدم انواع مختلف داره و بصورت بی سیم و پورت اترنت قابل استفادس .
مثلا برای مدیریت اینترنت یک هتل که در هرطبقه دارای یک مودم میباشد چطوری میشه از این روتربرد میکروتیک استفاده کرد ؟

باتشکر فراوان از شما دوست گرامی

Mask
چهارشنبه 07 آبان 1393, 23:20 عصر
بیشتر سوالتون مربوط به بخش شبکه سایت هست تا بخش دلفی.
روتر برد میکروتیک دیوایسی همه کاره و در عین حال ساده و قدرتمنده . برای مدیریت و پخش اینترنت ، فایروال،تونلینگ و ... کاربرد داره.
برای این موردی که شما نیاز دارید در سایت http://forum.persiannetworks.com/ نحوه راه اندازی هات اسپات توسط میکروتیک و بقیه گفتگوهای دوستان برای شما راهگشاست.

mortezahbh
پنج شنبه 08 آبان 1393, 08:28 صبح
ممنون دوست عزیز خیلی به من کمک کردید

فقط اینو بفرمایید که مثلا برای هتلی که چند طبقه دارد و در هر طبقه یک مودم، نیاز به خرید چند میکروتیک هس؟ و آیا بعد از راه اندازی آن امکان مدیریت هزینه و ارتباط میکروتیک با دلفی هس؟

خیلی خیلی از لطف شما سپاسگزارم:قلب:

Mask
پنج شنبه 08 آبان 1393, 08:56 صبح
ممنون دوست عزیز خیلی به من کمک کردید

فقط اینو بفرمایید که مثلا برای هتلی که چند طبقه دارد و در هر طبقه یک مودم، نیاز به خرید چند میکروتیک هس؟ و آیا بعد از راه اندازی آن امکان مدیریت هزینه و ارتباط میکروتیک با دلفی هس؟

خیلی خیلی از لطف شما سپاسگزارم:قلب:
نیاز به چندین میگروتیک نیست. یگ روتر برد با برنامه ریزی دقیق توانایی مدیریت هزاران کاربر رو داره.(ادامه سوالاتتون در زمینه میکروتیک رو در بخش شبکه و یا همون سایتی که معرفی مطرح کنید )
پس از برنامه ریزی میکروتیک شما قادر به مدیریت دقیق کاربران در بخش مدیریتی اون هستید .اگر مایل به ساخت UI بهتر و راحتتر با دلفی هستید . میتونید گزارشات لازم رو از میکروتیک توسط دلفی گرفته و نمایش دهید.

BORHAN TEC
شنبه 10 آبان 1393, 15:44 عصر
با سلام،
قبلاً آقای علیرضا وفاخواه (http://barnamenevis.org/member.php?74110-AliReza-Vafakhah) کد برنامه کاملی رو در همین خصوص در همین سایت منتشر کردند که با کمی جستجو میتونید پیداش کنید.
موفق باشید...

mortezahbh
جمعه 16 آبان 1393, 10:26 صبح
جناب Mask (http://barnamenevis.org/member.php?74166-Mask) و BORHAN TEC (http://barnamenevis.org/member.php?75214-BORHAN-TEC) از راهنمایی شما ممنونم :قلب:

در مورد شبکه و نحوه اتصال تجهیزات اینترنتی بحثی نداریم شما فکر کنید این عملیات انجام شده

حالا بفرمایید با نصب میکروتیک چطوری میتونم استفاده هر کاربر از اینترنت رو در یک برنامه به زبان دلفی رو مشخص کنم

یعنی اطلاعات رو از میکرونیک گرفته و با استفاده از میزان استفاده هر کاربر و ضرب آن در مبلغ مشخص شده هزینه نهایی آن را در نرم افزار بدست آورد.

ممنون میشم در این خصوص راهنمایی کنید و جلو بریم

با تشکر:لبخندساده:

mortezahbh
جمعه 16 آبان 1393, 19:10 عصر
دوستان ؟

آیا با استفاده از radius server هم میشه این مدیریت و ارتباط با دلفی رو داشت؟؟؟

توجه داشته باشید که سیستم عامل هم xp می باشد

خیلی ممنون:لبخندساده:

mortezahbh
یک شنبه 18 آبان 1393, 21:22 عصر
دوستان لطفا راهنمایی کنید

احتیاج به جواب دارم

ممنون:قلب:

Mask
سه شنبه 20 آبان 1393, 19:20 عصر
یه بار دیگه با هم بررسی میکنیم :
شما میخواهید هر کاربر که به مودم ADSL شما متصل شد، شما بتونید متوجه بشید چند گیگ مصرف کرده؟درسته؟
مثلا :
علی - 20-12-2014 1024MB
رضا - 20-12-2014 2024MB
محمد- 20-12-2014 3024MB
علی - 21-12-2014 2024MB
رضا- 21-12-2014 2024MB
و بعد بتونید با هم جمع کنید؟درسته؟
لا اقل برای رسیدن سریعتر خودتون به جواب سوالتون رو کامل بپرسید. بجای پست خصوصی زدن و درخواست کمک بهتره سوالتون رو واضح تر بپرسید. من و هر کدوم از دوستان وقتی به تاپیکهایی از این قبیل سر میزنیم و میبینیم خود سوال کننده دلش نیومده در مورد سوالش 4 خط توضیح بده، چه انتظاری دارید بقیه برای جواب دادن به شما وقت بزارند. این صجبت رو من و دوستان به کرات متذکر شدیم. اما کو گوش شنوا.:عصبانی++:
من نباید پروژه شما رو تحلیل کنم داداش.:افسرده:
این وظیفه شماست واضح و کامل همراه با مثال توضیح بدید . نه من و نه هیچ کدوم از دوستان تو ذهن شما نیستیم.:لبخندساده:

mortezahbh
سه شنبه 20 آبان 1393, 19:46 عصر
ممنون از جوابتون

خب دوست من شما میتونستید بفرمایید که منظورتون رو متوجه نشدم و کامل توضیح بدید تا من اینکارو بکنم

شما درست میفرمایید ولی بنده اطلاع نداشتم که سوالم واضح نیست. در هر صورت ببخشید که این نکته رو رعایت نکردم.

ببینید من برای مدیریت اینترنت یک مجموعه میخوام با استفاده از میکروتیک اطلاعات مصرفی هر کاربر که دارای یک User & Pass می باشد رو بدست بیارم

برای این کار میخوام بدونم چطوری میشه از میکروتیک با استفاده از دلفی اطلاعات هر کاربر رو بیرون کشید و روی اون محاسباتی انجام داد

من نحوه گرفتن اطلاعات از میکرئتیک توسط دلفی رو میخوام.

امیدوارم منظورم رو رسونده باشم اگر باز هم موتوجه نشدید بفرمایید تا بیشتر موضوع رو باز کنم

خیلی خیلی ممنون:قلب:

Mask
سه شنبه 20 آبان 1393, 20:20 عصر
بفرمایید چه اطلاعاتی از میکروتیک رو نیازدارید؟(دقیق)
ایا ردیوس سرور شما ، همون یوزمن میکروتیک هست یا از ردیوس سرور اکسترنال دیگه ای استفاده میکنید؟
ایا با دستورات ترمینال میکروتیک اشنا هستید؟

mortezahbh
چهارشنبه 21 آبان 1393, 18:13 عصر
ببینید دوست گرامی

من تا حالا با میکروتیک کار نکردم و یک پروژه بهم پیشنهاد شده که یک هتل میخواد میزان مصرف کاربران متصل شده به اینترنتش رو مدیریت کنه

حالا من میخوام با استفاده از میکروتیک این کار رو انجام بدم. یعنی :

یک نرم افزار بنویسم که
1- برای هر اتاق یک یوزر مشخص کند.
2- اتصالات کاربران مشخص شود.
3- میزان استفاده (دانلود و آپلود) کاربران مشخص شود.
4- و در آخر میزان مصرف هر کاربر بصورت ریالی محاسبه شود

حالا برای انجام این کار من احتمالا باید با استفاده از خروجی های میکروتیک اطلاعات هر یوزر رو بگیرم و از اون ها در دلفی استفاده کنم و برنامه خودم رو بنویسم.

ضمنا با مفاهیمی که فرمودید آشنایی ندارم :(

با تشکر :قلب:

Mask
پنج شنبه 22 آبان 1393, 00:59 صبح
من تا حالا با میکروتیک کار نکردم و یک پروژه بهم پیشنهاد شده که یک هتل میخواد میزان مصرف کاربران متصل شده به اینترنتش رو مدیریت کنه

باید کار کنید و مسلط بشید.

یک نرم افزار بنویسم که
1- برای هر اتاق یک یوزر مشخص کند.
2- اتصالات کاربران مشخص شود.
3- میزان استفاده (دانلود و آپلود) کاربران مشخص شود.
4- و در آخر میزان مصرف هر کاربر بصورت ریالی محاسبه شود

در ابتدا باید یاد بگیرید همه این کارها رو با ترمینال خود میکروتیک انجام بدید و در مرحله بعد هست که میتونید این کارها رو با برنامه نویسی و کانکت شدن به میکروتیک و ارسال دستورات به ترمینال انجام بدهید.

ضمنا با مفاهیمی که فرمودید آشنایی ندارم :(

این امور کارها ، اشنایی که هیچ، باید مسلط بشید. پیشنهاد میکنم، در ابتدا کار کردن با میکروتیک رو کامل یاد بگیرید (خیلی از سوالات ذهنتون حل میشه) و در مرحله بعد با استفاده از سمپلهای ویکی خود شرکت میکروتیک که برای دلفی منتشر کرده (http://wiki.mikrotik.com/wiki/API_Delphi)، به میکروتیک متصل و گزارشگیری کنید.
لطفا یکی از مدیران این پست رو انتقال بده به قسمت شبکه.