PDA

View Full Version : برنامه نویسان کدام روش منطقی تره ؟

marys_farahani
پنج شنبه 15 آبان 1393, 17:20 عصر
سلام
من و همکارم داریم یه سی ام اس مشترک مینویسم برای بعضی از قسمت هاش دچار اختلاف نظر میشیم

الان برای نوشتن حذف ماژول گالری تصاویر دو روش وجود داره که میخوام بدونم به نظر شما برنامه نویسان وب کدوم روش صحیح تره

1) یک وقتی ادمین میخواهد سر دسته یک گالری را حذف کند در صورتی که اون گالری زیر مجموعه داشته باشد اجازه حذف به اون داده نشه و ازش بخواد خودش زیر مجموعه هاش رو حذف کنه بعد اقدام به حذف دسته بندی بکند (برای حذف زیر دسته ها هم امکان حذف گروهی گذاشته شود)

2) یا اینکه اجازه حذف به سر دسته داده بشود حتی اگه زیر مجموعه داشت و در صورت حذف سر دسته به صورت اتوماتیک تمام زیر دسته ها هم حذف شود.

saeed-71
پنج شنبه 15 آبان 1393, 17:27 عصر
خوب دو تا گزینه بذارید.
یکی مال حذف همراه با زیر مجموعه ها.
یکیم مال حذف سر دسته
-----

marys_farahani
پنج شنبه 15 آبان 1393, 17:29 عصر
خوب دو تا گزینه بذارید.
یکی مال حذف همراه با زیر مجموعه ها.
یکیم مال حذف سر دسته
-----

اونطوری ادمین زیادی شلوغ میشه میخوام بدونم کدوم روش که گفتم منطقی تره شماخودتون کدوم روش انتخاب میکنید
اخه من هرچی به این همکارم میگم قانون برنامه نویسی این میگه
میگه کدوم قانون این قانون کجا نوشته شده

میخوام بدونم ایا واقعا قانونی هست برای یه وب نویسی یا هر کسی هر روشی دوس داشت میتونه اعمال کنه ؟

Veteran
پنج شنبه 15 آبان 1393, 17:34 عصر
قانونی وجود نداره! فقط سناریو های پیاده سازی متفاوت هست که در این مورد به نظرم دو گزینه رو کنار هم داشته باشید.شلوغی هم بوجود نمیاد.

marys_farahani
پنج شنبه 15 آبان 1393, 18:05 عصر
قانونی وجود نداره! فقط سناریو های پیاده سازی متفاوت هست که در این مورد به نظرم دو گزینه رو کنار هم داشته باشید.شلوغی هم بوجود نمیاد.

یعنی هم اجازه حذف بدم هم تو یه ایکون کناریش اجازه حذف ندم بهنظر شما منطقیه

bagherok
پنج شنبه 15 آبان 1393, 18:08 عصر
سلام
من و همکارم داریم یه سی ام اس مشترک مینویسم برای بعضی از قسمت هاش دچار اختلاف نظر میشیم

الان برای نوشتن حذف ماژول گالری تصاویر دو روش وجود داره که میخوام بدونم به نظر شما برنامه نویسان وب کدوم روش صحیح تره

1) یک وقتی ادمین میخواهد سر دسته یک گالری را حذف کند در صورتی که اون گالری زیر مجموعه داشته باشد اجازه حذف به اون داده نشه و ازش بخواد خودش زیر مجموعه هاش رو حذف کنه بعد اقدام به حذف دسته بندی بکند (برای حذف زیر دسته ها هم امکان حذف گروهی گذاشته شود)

2) یا اینکه اجازه حذف به سر دسته داده بشود حتی اگه زیر مجموعه داشت و در صورت حذف سر دسته به صورت اتوماتیک تمام زیر دسته ها هم حذف شود.
مورد دوم(قبلش یه پیغامی نمایش داده بشه که این گالری حاوی چند زیرمجموعه دیگه هم هست)

خوب تو ویندوز حذف پوشه ها چطوریه!
همونطوری انجام بدید.

مورد اول خودش باز زیر مجوعه داره یا نه؟

marys_farahani
پنج شنبه 15 آبان 1393, 18:24 عصر
مورد دوم(قبلش یه پیغامی نمایش داده بشه که این گالری حاوی چند زیرمجموعه دیگه هم هست)

خوب تو ویندوز حذف پوشه ها چطوریه!
همونطوری انجام بدید.

مورد اول خودش باز زیر مجوعه داره یا نه؟

نع دو سطحه است

مهرداد سیف زاده
پنج شنبه 15 آبان 1393, 19:14 عصر
انتخاب بدید دست کاربر
کد چندان سخت و بزرگی هم نیست.
مثلا کاربر داره سر دسته رو حذف میکنه بهش بگه آیا قصد دارید تمام زیرمجموعه ها هم حذف شوند؟ در صورت ok کاربر شما همه رو حذف میکنید و در صورت no شما همون گالری مورد نظر رو حذف میکنید و بقیه زیر مجموعه ها تبدیل به مجموعه مستقل میشه یا میره زیر یک مجموعه دیگه. فک کنم ارتباط بین مجموعه و زیر مجموعه رو توی بانک پیاده سازی کردید که مقلا بر حسب id و parent_id باشه. موقعی که یک رکورد parent_id مقدار NULL داشته باشه یعنی سر دسته هست و وقتی شما یک گالری رو قصد دارید حذف کنید ولی زیرمجموعه ها هنوز باقی بمونه فقط کافی فیلدهای parent_id برای اون گالری‌های زیرمجموعه رو NULL کنید.