PDA

View Full Version : گفتگو: فقط افرادی که برنامه تجاری نوشته اند داخل شوند!

as987498749874
جمعه 16 آبان 1393, 21:36 عصر
با سلام به همه برنامه نویسان!خسته نباشید!

هدف از ایجاد این تاپیک شرکت تمامی برنامه نویسانی است که در سطح خود دارای نرم افزار تجاری هستند.هدف تبلیغ نیست بلکه آشنایی با مدیریت پروژه ها در عمل و انتقال تجربیات است.همچنین با آشنایت محصولات سایر دوستان می توان مشاوره تخصصی در خصوص پروژه خود انجام داد.

در قالب چند سوال تاپیک شروع به کار می کند و از دوستان خواهش می کنم ضمن جلوگیری از منحرف شدن موضوع گفتگو در صورتی که سوالی در خصوص برنامه های تجاری و مسائل مربوط به آن دارید آنرا مطرح نمایید تا این تاپیک یکی از پربارترین مجموعه اطلاعات حوزه فروش نرم افزار باشد.
همچنین از دوستان خواهش می کنم جهت جلوگیری از تبلیغات ، از نوشتن نام محصولی خاص و نمایش برند جلوگیری نمایید.

سوابق خودم :
1-من از سال 1388-1389 شروع به تولید نرم افزار کردم.البته نرم افزار ها به جهت فروش تولید نشده بلکه بیشتر برای فعالیت کاری خودم بوده.اون زمان وی بی 6 کار می کردم و تا حالا نرم افزارهای زیر رو با وی بی 6 نوشتم و آخریش رو هم الان دارم با دات نت می نویسم که انشا ا... تا 1.5 ماه دیگه تموم میشه!

* نرم افزار نقشه کشی ایزومتریک (سه بعدی) گاز با قابلیت محاسبات طول ها و سایزینگ
*نرم افزار مدیریت مراکز جمع آوری شیر
*نرم افزار اختصاصی مدیریت انبار و با گزارشات ویژه
*نرم افزار آسان ساز نقشه کشی جی پی اس ( به نوعی کمکی اتوکد هست)

*نرم افزار بایگانی و دبیرخانه (وی بی دات نت)

سوالات :

1-بیشتر وقتتون رو روی نرم افزار خصوصی(سفارشی) میذارید و یا عمومی و دلیلش چیه؟

2-در صورتی که نرم افزار عمومی مینویسید حدود قیمتی فروش عمده رو در چه بازه ای در نظر میگیرید و سپس اقدام به تولید می کنید؟(مثلا دبیرخانه از 70تومان داره تا 3.5 میلیون)

3-وقت گذاشتن با وی بی دات نت برای تولید نرم افزارهای تخصصی برای حوزه خاص مثلا رشته های مهندسی برق و ... ارزش داره یا زبان دیگه بهتره؟

4-آینده برنامه نویسی ویندوز رو چطور پیش بینی می کنید و اگر بین وب و اندروید بیخاید انتخاب کنید کدومش رو برمیگزینید و دلیلش چیه؟

5-آیا در برنامه های بانک اطلاعاتی از ارتباط بین جدوال در طراحی بانک استفاده می کنید و یا از دستورات SQL بهره میگیرد؟

6-درآمد تون در ماه به طور متوسط چه قدره؟(البته اگه دوست داشتین بگین و حتما انفرادی کار کردن و یا داشتن شرکت و ... رو هم ذکر کنید)

فعلا تاپیک از همین لحظه استارت میخورد و انشا ا... خودم اولین پاسخ دهنده خواهم بود!!!!!!!!!:متعجب::متعجب::متفکر ::متفکر::تشویق::تشویق:

as987498749874
جمعه 16 آبان 1393, 21:42 عصر

عمومی چون شهرما کوچیکه و سفارش کار خصوصی نیست!!!

-در صورتی که نرم افزار عمومی مینویسید حدود قیمتی فروش عمده رو در چه بازه ای در نظر میگیرید و سپس اقدام به تولید می کنید؟(مثلا دبیرخانه از 70تومان داره تا 3.5 میلیون)

البته در مورد نرم افزارهای مختلف فرق میکنه ولی به طور مثال برای همین دبیرخانه حداکثر حداکثر 500 تومن فروش عمده با امکانات خوب و رابط کاربری مناسب میارزه!!!

-وقت گذاشتن با وی بی دات نت برای تولید نرم افزارهای تخصصی برای حوزه خاص مثلا رشته های مهندسی برق و ... ارزش داره یا زبان دیگه بهتره؟

اینم بستگی به کاربرد نرم افزار داره اگه بانک اطلاعاتی باشه همین دات نت عالیه اما طراحی و محاسبات سنگین و ... داشته باشه فکر کنم C++‎ خوب باشه در حالی که هیچی ازش نمی دونم

-آینده برنامه نویسی ویندوز رو چطور پیش بینی می کنید و اگر بین وب و اندروید بیخاید انتخاب کنید کدومش رو برمیگزینید و دلیلش چیه؟

:متفکر::متفکر::متفکر:

-آیا در برنامه های بانک اطلاعاتی از ارتباط بین جدوال در طراحی بانک استفاده می کنید و یا از دستورات SQL بهره میگیرد؟

بیشتر از Sql استفاده می کنم و گاها ترکیبی هم میشه دیگه!!!! دلیل خاصی هم براش ندارم مثل کارای دیگم!!!!!:چشمک::چشمک::چشمک:

-درآمد تون در ماه به طور متوسط چه قدره؟(البته اگه دوست داشتین بگین و حتما انفرادی کار کردن و یا داشتن شرکت و ... رو هم ذکر کنید)

جدیدا وارد یه گروه نرم افزاری شدم ولی چیزی برا فروش ندارم.

as987498749874
یک شنبه 18 آبان 1393, 00:15 صبح
دوستان تمایلی به شرکت ندارند؟؟؟؟؟:ناراحت::ناراحت: :گریه::گریه:

teymoorei
سه شنبه 20 آبان 1393, 17:43 عصر
سلام

بنده 6 سال هست که برنامه نویسی با vb6 رو شروع کردم و الان بیشتر JAVA و گاها VB.NET کار میکنم .

اما نظر شخصی خودم برای برنامه نویسی ویندوز البته در سطح کار باپایگاه داده ها و کار های معمول ویندوز VB.NET هست اما برای محاسبات و کار با شبکه قطعا JAVA قدرت بیشتری داره .

برای وب کار کردن هم به نظر من PHP بینظیره .

و اما سوالات شما :

من بیشتر وقتم رو به سفارشات مشتری ها اختصاص میدم البته در کنار این کار مدتیه که یه پروژه ی بزرگ عمومی هم انجام میدم که هنوز خیلی مونده تموم شه .

2-در صورتی که نرم افزار عمومی مینویسید حدود قیمتی فروش عمده رو در چه بازه ای در نظر میگیرید و سپس اقدام به تولید می کنید؟(مثلا دبیرخانه از 70تومان داره تا 3.5 میلیون)

حدود قیمت پروژه ی من از 500 توم 3 میلیون تومن هستش

3-وقت گذاشتن با وی بی دات نت برای تولید نرم افزارهای تخصصی برای حوزه خاص مثلا رشته های مهندسی برق و ... ارزش داره یا زبان دیگه بهتره؟

قطعا قطعا و قطعا برای رشته ی مهندسی برق و کسانی که میخوان با میکروپروسسور ها کار کنن کار با JAVA و یا C++ بهتر هست .

4-آینده برنامه نویسی ویندوز رو چطور پیش بینی می کنید و اگر بین وب و اندروید بیخاید انتخاب کنید کدومش رو برمیگزینید و دلیلش چیه؟

من بین سه محیط برنامه نویسی فعلی یعنی وب - ویندوز و آندروید برای وب آینده ی روشن تری میبینم چون تا حدودی میتونه جایگزین دوتای دیگه باشه و عمومیت بیشتری هم داره .

5-آیا در برنامه های بانک اطلاعاتی از ارتباط بین جدوال در طراحی بانک استفاده می کنید و یا از دستورات SQL بهره میگیرد؟

من بیشتر با دستورات SQL بانکم رو مدیرین میکنم

6-درآمد تون در ماه به طور متوسط چه قدره؟(البته اگه دوست داشتین بگین و حتما انفرادی کار کردن و یا داشتن شرکت و ... رو هم ذکر کنید)

متغییره