PDA

View Full Version : سوال: دوباره سازی اعداد یک ستون جدول با کلید اصلی

علی فتحی
دوشنبه 03 آذر 1393, 00:21 صبح
سلام من یک جدول دارم میخوام رکود جدید رو مثلا ردیف 12 بزنم در حالی که 12 و ا13 در جدول تکمیل شده . و چند تا برنامه دیدم نوشته ردیف مثلا 12 برای ثبت خالی شد و بعد از ثبت ردیفها مرتب میشه. درضمن با ef کار میکنم.
125994

Jean Reno
دوشنبه 03 آذر 1393, 07:18 صبح
احتمالا شماره ردیفی که نمایش داده میشه مستقل از کلید اصلی و شناسه جدول باشه و درهنگام لود فیلدی با عنوان شماره ردیف ، شماره گذاری میشه ...

درمورد اون پیغامی که فرمودید نشون میده که ردیف شماره 13 خالی شد احتمالا پس از حذف یک رکورد به جای حذف واقعی ، فیلد مورد نظر را با فعال کردن فیلد بولین با عنوان IsArchive بایگانی میکنه و وقتی شما رکورد جدیدی رو به جای ردیف شماره 13 ثبت می کنید در حقیقت داره ویرایش کامل رو فیلد به فیلد به جای اون رکورد بایگانی شده انجام میده و اطلاعات جدید جایگزین اطلاعات قدیمی به ازای اون شناسه می کنه ...

علی فتحی
سه شنبه 04 آذر 1393, 00:35 صبح
ممنون ولی نه امکان نداره ویرایش بشه چون بعد از ثبت داخل جدول اصلی رو هم نگاه کردم.دقیقا رکودجدید ثبت شده است

محمد آشتیانی
یک شنبه 16 آذر 1393, 16:29 عصر
سلام
آقای فتحی عزیز ، وقتی فیلد شما کلید اصلی هست و یا identity ، شما امکان انجام این کار رو به شیوه معمول نداری و اصولی هم نیست
البته امکان انجامش هست ولی اصلا به دردسرش نمیارزه چون باید خودتون همه جوانب کار رو کنترل کنید.

موفق باشید

علی فتحی
سه شنبه 15 اردیبهشت 1394, 00:03 صبح
کلید اصلی نباشه چی راهی وجود داره ؟

ژیار رحیمی
پنج شنبه 01 بهمن 1394, 21:20 عصر
کلید اصلی نباشه چی راهی وجود داره ؟

سلام دوست گرامی .جواب کاملا مشخص هست دوستان در بالا بهش اشاره کردن یک فیلد اضافه در جدول بعنوان شماره سطر در نظر بگیر.برای رکوردهایی که درحال حاضر در جدول درج شده کافیست شماره کلید جدول رو در فیلد ردیف آپدیت کنی.و برای رکورد های جدید هم بر اساس ردیف و موقعیت رکورد فیلد شماره سطر مقدار آن مشخص میشود.

علی فتحی
پنج شنبه 01 بهمن 1394, 22:20 عصر
ممنون اقای رحیمی بحث دیتاگرید نیست. میدونم فیلد اتوماتیک بگذارم. بعضی از برنامه ها مثل رافع یک گزینه داره دوباره سازی اسناد بر اساس تاریخ شماره ردیفها رو دوباره سازی میکند.عملیات روی خود جدول انجام میشه

ژیار رحیمی
پنج شنبه 01 بهمن 1394, 22:51 عصر
بحث روی ثبت در جدول مذکور هست در نرم افزارهای گفته شده کلید جانبی در جدول اضافه کردن که موقع درج فیلد Key اتومات اضافه میشه و کلید دیگر جهت مرتب سازی استفاده میشود.موقع نمایش در دیتاگرید بر اساس کلید دوم مرتب میشود.درsql هم میتونی جدول رو با استفاده یه جدول موقت (ابتدا رکورد های جدول رو در جدول موقت درج کن و سپس جدول اصلی حذف و دوباره سازی کنی و اطلاعات رو براساس کلید مرتب شده در جدول درج کنی)این روشو من پیشنهاد نمیدم