PDA

View Full Version : ping in android

badname
دوشنبه 03 آذر 1393, 15:30 عصر
سلام دوستان خسته نباشید :لبخندساده:

کسی میدونه ping گرفتن در اندروید چجوریه ؟ اگه بخوام یه برنامه درست کنم که به صورت زیر هرچه ping بالاتر بود سیگنال رو ضعیف تر نشون بدم یا برعکس هرچه پینگ پایین تر بود (یعنی سرعت بهتر بود ) سیگنال قوی تری رو نشون بدم ، به چه صورت باید عمل کنم.
دوستان لطفا راهنمایی کنید .
126008
ممنون.

badname
پنج شنبه 06 آذر 1393, 18:22 عصر
دوستان کسی نظری نداره ؟

c0mmander
جمعه 07 آذر 1393, 23:10 عصر
سوالت رو به بد ترین شکل ممکن نوشتی به هر حال دستور ping در جاوا:

Process mIpAddrProcess = runtime.exec("/system/bin/ping -w 1 -c 1 google.com");

badname
شنبه 08 آذر 1393, 20:06 عصر
سلام C0mmander ممنون دسترسی root میخواد ping ؟
چرا به بدترین شکل :متفکر: متوجه نشدم :خجالت:

c0mmander
چهارشنبه 12 آذر 1393, 10:02 صبح
سلام C0mmander ممنون دسترسی root میخواد ping ؟
چرا به بدترین شکل :متفکر: متوجه نشدم :خجالت:

سلام خوبی..
نه دست رسی به root نمیخواد فقط یک پروسسه .. اما این کد برای گوشی های زیر api 16 هست. برای بالای 16 جواب نمیده.(نمیدونم چرا! )

یه چیز دیگه معمولا تست سرعت اینترنت رو با یک سایتی مثل گوگل اندازه نمیگرن نهایت این ping گرفتن برای این هست که متوجه بشی اینترنت وصل شده یا نه .
مثلا داخل یک سرویس برای اینکه مطمئن بشی بعد از اتصال به شبکه گوشی, سیستم به اینترنت وصل شده و به یک شبکه محلی وصل فاقد اینترنت وصل نیست با این روش میتونی آی پی یک سایتی رو بگیری. و یا اصلا یک پینگ بفرستی ببینی هست یا نه.

برای تست سرعت اینترنت از دانلود و آپلود فایل روی یک سرور بدون محدودیت سرعت استفاده میشه. که ببنم مثلا یک فایل با حجم n در زمان t از سرور دانلودشد و برعکس اون.

badname
چهارشنبه 12 آذر 1393, 14:42 عصر
الان دیگه همه api بالای 16 هستن ، جواب نمیده این که ...بزار دقیق تر بگم میخوام چیکار کنم شاید روش بهتری باشه ،ببین من دوتا هاست دارم یکی آلمانه ، یکی فرانسه ، بعضی وقتا یکی از اینا ضعیف میشه یا شاید از کار بیوفته ، من میخوام یه حالتی پیاده کنم که بشه وضعیت سرورارو دید و بصورت دستی سوئیچ کرد یا بهتر اتوماتیک به سروری که الان قوی تر هست وصلش کنم

c0mmander
شنبه 15 آذر 1393, 17:18 عصر
دو راه پیشنهاد میکنم اول اینکه از یک برنامه تحت وب استفاده کن که این دوتا از داخل سرور مقایسه کنه و در نهایت لینک اصلی رو به برنامه اندروید بده..(بالانسر)

و راه دیگه هم اینکه با استفاده از http request ببین وضیعت سرعت چطوریه..

با ping گرفتن هم میشه این لینک رو یک نگاهی بنداز:
http://stackoverflow.com/questions/3905358/how-to-ping-external-ip-from-java-android

به اول از پست اخرین نفر که گفته این کد برای اون جواب داده تست کن. داخل سورسش هم برای Api 16 به بالا و هم برای Api16 به پایین سورش رو پیاده کرده.

badname
شنبه 15 آذر 1393, 21:04 عصر
مرسی ممنون خوده جنسه :تشویق:
باید تستش کنم