PDA

View Full Version : ایجاد جداول رنگ و گارانتی برای محصول

maryamsaedi91
سه شنبه 04 آذر 1393, 18:30 عصر
سلام دوستان من میخوام تو سایت فروشگاهیم جداولی برای رنگ و گارانتی درست کنم ولی تو ارتباطشون نمیدونم باید چیکار کنم چون مثلا یک محصول ممکنه چند رنگ داشته باشه یا چند گارانتی خب هر رنگی یا گارانتی هم یه ای دی داره و تو جدول محصولات هم باید یه فیلد براش بذاریم خب حالا چجوری بگم این دوربین مثلا هر سه رنگ با سه ای دی مختلف رو داره نمیدونم متوجه منظورم شدید اگه بتونید کمکم کنید یه دنیا ممنونتون میشم

parvizwpf
سه شنبه 04 آذر 1393, 19:11 عصر
جدول کالا رو بسازید - جدول گارانتی رو بسازید و با کالا 1 به n کنید. جدول رنگ رو هم همین طور.
tblGaranty
-------------
id
KalaId
garanty

maryamsaedi91
سه شنبه 04 آذر 1393, 19:28 عصر
خب نمیشه یه گارانتی ممکنه واسه چند محصول باشه اون وقت فیلد kalaid چحوری پر میشود

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 04 آذر 1393, 21:52 عصر
سلام.
شما جدول کالا و گارانتی و رنگ رو پیاده سازی کنید.
بعد یک جدول ثانویه ای درست میکنید ترکیب کلید این سه جدول میشه.
یک فیلد ID داره که اون میشه PK جدول شما. و یک Unique key روی این سه فیلد میشه و اون رابطه مد نظر شما پیاده سازی میشه.

maryamsaedi91
سه شنبه 04 آذر 1393, 23:31 عصر
سلام.
شما جدول کالا و گارانتی و رنگ رو پیاده سازی کنید.
بعد یک جدول ثانویه ای درست میکنید ترکیب کلید این سه جدول میشه.
یک فیلد ID داره که اون میشه PK جدول شما. و یک Unique key روی این سه فیلد میشه و اون رابطه مد نظر شما پیاده سازی میشه.

شرمنده من همش رو متوجه شدم که چیکار کنم به غیر از این تیکه آخر

(و یک Unique key روی این سه فیلد میشه و اون رابطه مد نظر شما پیاده سازی میشه)

اگه بتونید با یه مثال برام توضیح بدید ممنونتون میشم

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 05 آذر 1393, 07:06 صبح
ببینید جدول آخر میشه به این شکل

Id
ProductID
ColorID
GroupID

فیلد ID شما میشه PK.
شما یک Unique Key می سازید روی سه فیلد Productid,Colorid,GroupID به این خاطر که اگر ترکیب هر سه فیلد دوباره تکرار شد به شما خطا بده.
برای ساختن Unique Key در Design Table یک قسمت به نام Index and Keys هست که میتونید اینو تعریف کنید.
فرض کنید مثلا شما برای یک کالا میتونید ترکیب رنگها و گروههای مختلف رو تعریف کنید.
یا برای هرکدام از این سه فیلد میتوانید ترکیبی از سه فیلد رو داشته باشید.
برای تعریف unique Key میتوانید به اینجا (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms190024.aspx#SSMSProcedure) مراجعه کنید.