PDA

View Full Version : سوال: سوال در خصوص طريقه نصب سرويس هاي mysql , ... و همچنين عملكرد apache در ويندوز

desatir7316
چهارشنبه 05 آذر 1393, 09:58 صبح
سلام و خسته نباشيد
دوستان فرق مي كنه اينكه سرويس هاي mysql و ... رو از طريق wamp , xampp و ... نصب كرد يا اينكه خودشونو تك به تك نصب كنيم؟ منظورم اينكه اگه خودمون نصب كنيم بهتره؟
يكي ديگه اينكه كارايي apache روي ويندوز پايينه و اگه اينكه يه سايت php داشته باشيم روي هاست ويندوزي، بهتره كه با IIS بالا بياريمش و apache خوب جواب نمي ده؟

ممنون مي شم جواب هاي با سنديت بياريد، من فكر مي كنم تمام اين سوالا جوابشون منفي هست ولي اين رئيس شركت ما پاشو گذاشته تو يه كفش و ول نمي كنه

Unique
چهارشنبه 05 آذر 1393, 13:58 عصر
دوستان فرق مي كنه اينكه سرويس هاي mysql و ... رو از طريق wamp , xampp و ... نصب كرد يا اينكه خودشونو تك به تك نصب كنيم؟
قطعا نباید فرقی بکنه چون این نرم افزار همه این ها را یکجا براتون نصب میکنه. اما من خودم تا حالا زاشون استفاده نکردم و همیشه همه را جدا جدا خودم نصب و کانفیگ کردم.

كارايي apache روي ويندوز پايينه و اگه اينكه يه سايت php داشته باشيم روي هاست ويندوزي، بهتره كه با IIS بالا بياريمش و apache خوب جواب نمي ده؟
این حرف درسته ! IIS روی ویندوز قطعا از Apache بهتره برای PHP و Benchmark هایی که من دیدم(البته متاسفانه لینک هاشون را ندارم) همیشه IIS از Apache روی ویندوز سر بوده ! البته الان هم کسی روی لینوکس هم (برای production) از Apache استفاده نمیکنه و از LiteSpeed و nginx استفاده میکنند.

Mori Bone
چهارشنبه 05 آذر 1393, 14:20 عصر
همیشه همه را جدا جدا خودم نصب و کانفیگ کردم.
شما یه آموزش خوب برای کانفیگ سراغ دارید. توی نت گشتم واسه نسخ قدیمی اونها بوده

bagherok
چهارشنبه 05 آذر 1393, 14:51 عصر
خود این نرم افزارها حافظه ای رواشغال میکنه
بهتره خودتون نصب و کانفیک کنید

http://ubuntuserverguide.com/2014/06/how-to-install-lamp-in-ubuntu-server-14-04-lts.html

Unique
چهارشنبه 05 آذر 1393, 19:58 عصر
شما یه آموزش خوب برای کانفیگ سراغ دارید

نمیدونم منظور شما دقیقا از config چیه ! اما اگه منظورتون نصب کردن و اعمال تغییرات برای توسعه و برنامه نویسی local هست که خوب توی وب زیاد بحث شده مثلا برای ونیدوز اینجا (http://superuser.com/questions/748117/how-to-manually-install-apache-php-and-mysql-on-windows) توضیحاتی داده. دوستمون هم یک مورد اشاره کردند.

اما اگه میخواین روی VPS یا Dedicated برای Production (منظور پیاده سازی روی سرویس دهنده برای بهره برداری آنلاین هست) کانفیگ کنید. کار من و شما نیست و برای بهترین نتیجه باید یک sysadmin کار را انجام بده مگر اینکه واقعا میدونید دارین چیکار میکنید. میتونید Managed Service بگیرین که کمی گرونتره اما خوب Admin های خو Hosting همه کار ها را انجام میدهند.