PDA

View Full Version : شروع کار با جاوا

genius.ha
شنبه 08 آذر 1393, 09:36 صبح
با سلام به همه دوستان
من 1 سال هست دارم با php کار میکنم و تسلط بالایی بر روی سیستم مدیرت دروپال دارم
اما دوست دارم برنامه نویسی جاوا یاد بگیرم
به نظر دوستان من فقط php ادامه بدم یا اینکه میتونم بر روی جاوا تمرکز کنم
اگر به سمت جاوا برم مشکلی برام پیش نمیاد
پیشنهاد دوستان چی هست ؟
خواهش میکنم جواب بدین چون اینده من به این پست وابسته هست

lastcoder
جمعه 12 دی 1393, 22:06 عصر
شرمنده که دارم دیر جواب میدم اما به نظر من:

- اگه به php با اون سینتکس مزخرفش عادت کردید اصلا سمت جاوا نیاید چونکه برنامه نویسی که به کثیف نوشتن و ساختار غیر اصولی php عادت کرده در مواجهه با ساختار منطقی جاوا کلا کم میاره

- اگر با مفاهیم شی گرایی مشکل دارید (مفاهیم Object Oriented نه اون چیزی که تو php هست و بهش میگن Object Oriented) باز هم سمت جاوا نیاید چونکه جاوا از پایه شی گراست.

- تجربه ای که من داشتم اینه که برنامه نویسی که برنامه نویسی رو با برنامه نویسی وب یاد میگیره نمیتونه برنامه نویس خوبی برای پلتفرم های دیگه بشه البته همیشه استثنا وجود داره

در هر صورت جاوا زبان برنامه نویسی سختیه و یادگیریش زمانبره اما به نظر من بسیار جذابه

jaberdesigner
یک شنبه 23 فروردین 1394, 22:44 عصر
سلام
من php و#c و java کار کردم
الانم یه پروژه ای دارم با فریم وورک spring mvc مینویسم به نظر من کسی که برنامه نویسی رو تو هر ساختاری یاد گرفته میتون کانال بزنه تو هر زبان دیگه
میتونی تو زمان فشرده همه مفاهیمشو نه ولی میتونی گلیم خودتو از آب بیرون بکشی پس برو جلو
منابع فارسیش خیلی کمه اما منابع انگلیسیش خیلی زیاده
بازم اگه کمکی خواستی در خدمتم

-سیّد-
دوشنبه 24 فروردین 1394, 09:23 صبح
- اگه به php با اون سینتکس مزخرفش عادت کردید اصلا سمت جاوا نیاید چونکه برنامه نویسی که به کثیف نوشتن و ساختار غیر اصولی php عادت کرده در مواجهه با ساختار منطقی جاوا کلا کم میاره

البته من با نظر شما کاملاً موافق نیستم.
تا حدی حرفتون رو قبول دارم.
معمولاً کسی که با php برنامه‌نویسی رو شروع می‌کنه و جلو می‌ره، عادت می‌کنه به این که کد رو بزنه و بره! یعنی یک خط کامنت نزنه، error handling درست و حسابی نداشته باشه، برنامه ساختار مشخص نداشته باشه، و ...
ولی خوب کسی که با php حرفه‌ای کار کنه، می‌تونه اینها رو رعایت کنه. خود من php کار می‌کنم، و از Zend Framework استفاده می‌کنم، و یه فریم‌ورک روی اون نوشتم. خوب آدم برای نوشتن یه فریم‌ورک تقریباً مجبور می‌شه خوب کد بزنه! و ساختارها و قوانین برنامه‌نویسی و best practice ها رو رعایت کنه.
ولی این رو قبول دارم که زبان php به صورت ناخودآگاه آدم رو هل می‌ده به سمت کثیف کد زدن! خیلی هم کیف می‌ده! :لبخند:

- اگر با مفاهیم شی گرایی مشکل دارید (مفاهیم Object Oriented نه اون چیزی که تو php هست و بهش میگن Object Oriented) باز هم سمت جاوا نیاید چونکه جاوا از پایه شی گراست.

درسته که php از اول شیء گرا نبوده و بعداً بهش اضافه شده. ولی دیگه انقدم داغون نیست! ولی این حرفتون درسته که کسی که با شیءگرایی مشکل داره نباید سمت جاوا بیاد. البته من فکر می‌کنم کسی که با شیءگرایی مشکل داره، توی php هم به مشکل می‌خوره. یعنی بهتره به جای این که سمت جاوا نیاد، مشکلش رو با شیءگرایی حل کنه!

- تجربه ای که من داشتم اینه که برنامه نویسی که برنامه نویسی رو با برنامه نویسی وب یاد میگیره نمیتونه برنامه نویس خوبی برای پلتفرم های دیگه بشه البته همیشه استثنا وجود داره

این رو هم کامل قبول ندارم و تا حدی باهاش موافقم. در واقع اگه بخوام اصلاحش کنم می‌شه این:
برنامه نویسی که برنامه نویسی رو با برنامه نویسی وب یاد میگیره سخت‌تر و دیرتر برنامه نویس خوبی برای پلتفرم های دیگه می‌شه البته همیشه استثنا وجود داره.
در ضمن هر کسی اگه تعصب رو کنار بذاره، به نظرم می‌تونه به زبان‌های دیگه مهاجرت کنه! و همزمان از چند زبان استفاده کنه و توی هر کدوم هم استفاده‌اش رو از اون زبون بکنه.

در هر صورت جاوا زبان برنامه نویسی سختیه و یادگیریش زمانبره اما به نظر من بسیار جذابه
به نظرم این در مورد همه‌ی زبان‌ها کم و بیش صادقه. یادگیری یک زبان، به یادگیری syntax اش نیست! یادگیری php هم کار راحتی نیست. بله یادگیری مفاهیم اولیه‌ی php از یادگیری مفاهیم اولیه‌ی جاوا راحتتره. ولی جلوتر که برید، هر کدوم برای خودشون دنیایی دارن. انواع syntax ها، کتابخونه‌های مختلف، best practice ها، و ریزه‌کاری‌های هر زبان برای خود خیلی گسترده هست.

ansaripour
سه شنبه 10 شهریور 1394, 16:15 عصر
سلام ببخشيد من برنامه eclips را در لينوكس مينت 64 و اوبونتو 64 نصب كردم ولي در هنگام كامپايل كردن در لينوكس مينت خطاي زير ظاهر ميشه
launch faild .binaru not found
و در ابونتو هم كه كلا به جاوا گير ميده و مسير جاوا را ازم ميخواد در ضمن ابن نكته را بگم كه نميخوام از طريق مخزن لينوكس برنامه را بدست بياورم در واقع بايد آفلاين كاركنم و محدوديت اينترنت دارم و امكان اتصال برنامه به اينترنت وجود ندارد