PDA

View Full Version : پایین بودن سرعت لود صفحات وبسایت

sh44rk
سه شنبه 18 آذر 1393, 01:12 صبح
سلام خدمت اساتید، ببخشید اگه سوالمو جای بی ربطی می پرسم چون واقعاً نمیدونم مال چه شاخه ایه!!!

بنده یه وبسایت برای شرکتی طراحی کردم و روی یه هاستی قرار دادم و به مدت دو ماه رو اون هاست بدون مشکل اجرا می شد تا اینکه شرکته یه سرور گرفت و گفت میخوایم از این به بعد سایت رو این سرور اجرا بشه.

حالا بعد از آپلود وبسایت رو این سرور بعد از گذشت دو روز تماس گرفتن و گفتن که وبسایت خیلی کند شده!!! و الان نمیدونم مشکل ممکنه از کجا باشه!

از طراحی وبسایت و دیتابیس که نیست چون دو ماه تمام بدون اینکه مشکلی به وجود بیاد کار کرده، میمونه مواردی که به سرور مربوط میشن که اونارو واقعاً زیاد ازشون سر در نمیارم.

ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه...

hamid-nic
سه شنبه 18 آذر 1393, 01:16 صبح
سلام
دوست عزیز چه سروری ؟ اشتراکی ؟ اختصاصی ؟ لینوکس ؟ ویندوز ؟

sh44rk
سه شنبه 18 آذر 1393, 01:32 صبح
سرور اشتراکی، ویندوز...

hamid-nic
سه شنبه 18 آذر 1393, 01:38 صبح
خوب قبلش چی بود ؟

sh44rk
سه شنبه 18 آذر 1393, 01:47 صبح
سیستم عاملش که ویندوز بود!!!
سرورشم که از این هاستایی بود که شرکتا با یه پنل در اختیارت میذارن
البته منظورم از سرور اشتراکی سروریه که با vmware به اشتراک گذاشتن.
راستش قبلاً کلاً از این کارا نکردم من فقط طراحی وبسایت می کردم ولی الان مجبورم که کارای سرورشم خودم بکنم! برا همین معلوماتم راجب سرور و هاست و اینا خیلی پایینه!

وبسایت با asp.net طراحی شده و دیتابیسشم Sql server ـه!

saeed410
سه شنبه 18 آذر 1393, 10:01 صبح
سلام. اگه از سرورهایی که شما خودت باید بری تنظیمات IIS رو انجام بدی و داخل ویندوز بشی که میشه اختصاصی. عوامل زیادی تاثیر داره.به عنوان مثال اگر سایت بازدیدکننده زیادی نداشته باشه سرور هر 20 دقیقه (فکر کنم) خاموش میشه و در این فاصله کاربری اسم سایت رو بزنه طول میکشه دوباره فعالیت ها رو انجام بده. یا امکانات فشرده سازی در IIS که باید خودتون فعال کتید.

sh44rk
سه شنبه 18 آذر 1393, 13:17 عصر
سلام. اگه از سرورهایی که شما خودت باید بری تنظیمات IIS رو انجام بدی و داخل ویندوز بشی که میشه اختصاصی. عوامل زیادی تاثیر داره.به عنوان مثال اگر سایت بازدیدکننده زیادی نداشته باشه سرور هر 20 دقیقه (فکر کنم) خاموش میشه و در این فاصله کاربری اسم سایت رو بزنه طول میکشه دوباره فعالیت ها رو انجام بده. یا امکانات فشرده سازی در IIS که باید خودتون فعال کتید.

ممنون از راهنمایی تون، یه سوال! منظور از "اگر سایت بازدیدکننده زیادی نداشته باشه سرور هر 20 دقیقه (فکر کنم) خاموش میشه" همون Idle Time-out ـه؟ چون من فک می کردم این زمان تایم آوته هر کاربره!!!
چون وبسایت یک سایت مدیریتیه و کاربر زیادی بهش مراجعه نمی کنن فک می کنم مشکل همینیه که شما فرمودین!!! اگه بیشتر راهنمایی کنید ممنون میشم.

saeed410
سه شنبه 18 آذر 1393, 15:44 عصر
نه اون تایم اوت که داخل خود سایت تعریف میشه و سیژن نام داره. شما باید Keepalive رو واسه سایتتون داخل IIS فعال کنید. یک روش دیگه هم بدون اینکه شما نیازی به دستکاری IIS داشته باشین اینه که بعضی سایتها این امکانات رو در اختیار شما قرار میدن. به این صورت که یک فایل سبک asp.net ایجاد میکنید. و کدی شبیه این داخلش قرار میدین:
<html>
<head><meta http-equiv="refresh" content="300"></head>
<%=DateTime.Now%>
</html>

بعد این فایلتونو به سایتهای ارائه دهنده خدمات معرفی میکنید. با اینکار هر چند ثانیه صفحه رفرش میشه و سایت شما نمیخوابه.