PDA

View Full Version : سوال: درخواست راهنمایی برای امنیت اطلاعات

Sina.iRoid
سه شنبه 18 آذر 1393, 19:01 عصر
سلام.
ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.
من به شدت علاقه دارم که در زمینه امنیت اطلاعت فعالیت کنم. برنامه نویسی جاوا هم تا حدودی بلدم. اما در مورد این رشته اطلاعات کافی ندارم. خیلی هم سرچ کردم، سوال پرسیدم ولی باز هم به جواب کامل نرسیدم. برای همین اینجا هم مطرح می کنم.
سوال من اینه که برای این رشته از کجا باید شروع کنیم؟ از چه مبحثی شروع کنیم؟ چه منابع خوبی در این زمینه هست!؟

ashkufaraz
سه شنبه 18 آذر 1393, 19:51 عصر
بهتر این سوال رو توی فروم آشیانه و از متخصص اون بپرسید بهتر می تونند راهنماییتون کنن

ALIREZA Encrypt
دوشنبه 01 دی 1393, 23:30 عصر
سلام.
من به شدت علاقه دارم که در زمینه امنیت اطلاعت فعالیت کنم. برنامه نویسی جاوا هم تا حدودی بلدم. اما در مورد این رشته اطلاعات کافی ندارم. خیلی هم سرچ کردم، سوال پرسیدم ولی باز هم به جواب کامل نرسیدم. برای همین اینجا هم مطرح می کنم.
سوال من اینه که برای این رشته از کجا باید شروع کنیم؟ از چه مبحثی شروع کنیم؟ چه منابع خوبی در این زمینه هست!؟

اگه بخوایم از نظر دانشگاهی براتون بگم ما یه شاخه امنیت اطلاعات داریم در کارشناسی ارشد که زیر مجموعه رشته IT هستش که دانشگاه های خیلییی محدودی این رشته را در چارت اصلی رشته هاشون دارند و ظرفیت پذیرشش هم خیلی کم هستش به خاطر حساس بودن این رشته....
کلان در امنیت اطلاعات شما یک نگاه کلی به تمام مباحث امنیتی به ویژه سازمان ها می کنید ولی گه میخوایید تخصصی تر کار کنید باید وارد یکی از شاخه های اون شوید سوال دیگه بود در خدمتم