PDA

View Full Version : حرفه ای: تبدیل پروژه با پایگاه داده developer به express

..Johnny
جمعه 21 آذر 1393, 20:19 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
یه راهنمایی میخواستم ازتون
چند وقت پیش ی پروژه نوشتم با پایگاه داده developer، میخواستم الان پروژه رو به کسی بدمش ولی نمیخوام به پایگاه داده هاش دسترسی داشته باشه
میخواستم بپرسم چطوری میتونم پایگاه داده برناممو از developer به express تغییر بدم
ممنون میشم راهنماییم کنید

plus
شنبه 22 آذر 1393, 03:33 صبح
نسخه های مختلف تاثیری در امکان دسترسی کاربر به دیتابیس نداره...اصولا از اونجایی که این دیتابیس قراره روی کامپیوتر کاربر نصب بشه و کاربر هم adminisrator اون سیستم هست شما نمیتونی امکان دسترسی اون کاربر به دیتابیس رو جلوگیری کنی ازش.البته، اگه کاربر رو به عنوان یک شخص مبتدی در زمینه کامپیوتر و نرم افزار در نظر بگیریم، میشه با روش هایی مثل پسورد گذشتن روی دیتابیس دسترسی مستقیم کاربر به دیتابیس رو سخت کرد.

..Johnny
شنبه 22 آذر 1393, 10:41 صبح
ممنون از شما
آخه مشکل دیتابیس developer اینه که Management Studio داره و کاربر با بازکردن اون میتونه به tableها و جداول و توابع دسترسی مستقیم داشته باشه، درحالی که Express این چیزارو از دید کاربر مخفی نگه میداره
میخواستم بپرسم میتونم کاری کنم که فقط فایلهای .mdf و .ldf رو به کاربر بدم و از طریقی بتونم اونو به برنامم متصلش کنم، که نخوام management studioی اس کیو ال رو بالا بیارم و بصورت دستی اونو Attach کنم یا نه

plus
شنبه 22 آذر 1393, 21:03 عصر
شما نیازی به management studio ندارین.با استفاده از کد میتونید موقع نصب دیتابیس رو attach کنید و یا اینکه از connection string ی که استفاده کنید که موقع اجرای نرم افزار دیتابیس خودکار attach و بعد detach بشه.البته روش اول فکر میکنم بهتر باشه.در هر دو مورد باید تاپیکی باشه.جستجو کنید.