PDA

View Full Version : چرا MySQL؟

شهره . ی
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 11:22 صبح
با سلام خدمت دوستان MySQL کار .
می خواستم ازتون تقاضا کنم هر دلیلی که به نظرتون می رسه MySQL انتخاب خوبیه رو این جا بگید تا کسانی که -مثل من- با این DBMS آشنایی ندارن مزایای اون رو بدونن.
فکر می کنم اولیش و مهم ترینش مستقل از platform بودن اون باشه.
احتمالا Opensource هم هست.درسته؟
در کارهای بزرگ هم جواب میده؟

reza_rad
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 13:58 عصر

و free بودنش. البته درسته که برای ما که در ایران همه چی داریم فرقی نمی کنه. ولی در کل می گم.

احتمالا Opensource هم هست.درسته؟

البته

در کارهای بزرگ هم جواب میده؟

سایت های خیلی بزرگی دارن از این DBMS استفاده می کنن
از جمله yahoo و ...
اینجا رو ببینید:
http://www.mysql.com/customers/

شهره . ی
پنج شنبه 18 خرداد 1385, 11:04 صبح
ممنون از جوابتون. در مورد نصب MySql در ویندوز نکته خاصی وجود داره که بگید؟ از کجا دانلود و چه طور نصبش کنم؟

reza_rad
پنج شنبه 18 خرداد 1385, 11:08 صبح
خواهش می کنم.

شما باید Mysql رو از سایت mysql دانلود کنید البته ورژن مربوط به ویندوزش رو. و بعد نصب کنید مشکلی پیش نمیاد.

اما برای اینکه کارتون راحت تر بشه:
چون شما احتمالا نیاز دارید که php و appache رو هم به همراه mysql داشته باشید باید از pack هایی که همه ی اینها رو نصب می کنند با هم استفاده کنید. مثل xampp و wamp و ...
که من خودم با wamp کار می کنم.
که می تونید wamp5 رو از http://wampserver.com دانلود کنید.

شهره . ی
پنج شنبه 18 خرداد 1385, 11:25 صبح
چرا؟ من فقط می خوام از mysql در برنامه های دسکتاپ استفاده کنم ( نه وب)باز هم php,apache لازمه؟

reza_rad
شنبه 20 خرداد 1385, 06:30 صبح
البته نه! لازم نیست
اینو گفتم چون معمولا در وب با این دیتابیس کار می کنند.

pouriams
شنبه 12 اسفند 1385, 13:28 عصر
من فکر می کنم بد نیست که mysql administrator و mysql Query Browser را هم نصب کنید تا بتوانید در ویندوز به راحتی مانیتور کنید.

حامد مصافی
چهارشنبه 01 فروردین 1386, 01:56 صبح
سلام

احتمالا Opensource هم هست.درسته؟ که این محصول اصلاً از کشور پیشرو Open Source یعنی آلمان هست و با لیسانس GPL اوپن سورس هست.

این محصول به هیچ وجه مستقل از پلتفرم نیست!!!
عبارت مستقل از پلتفرم به برنامه هایی اطلاق میشه که دارای رابط میانی هسته و پوسته باشند مثل برنامه های جاوا اما MySQL اینطوری نیست و فقط نسخه های مختلفی برای ویندوز و لینوکس داره و نمیشه نسخه لینوکس رو روی ویندوز نصب کرد.

در کارهای بزرگ هم جواب میده؟اتفاقاً مخصوص کارهای بزرگ و نا محدود ساخته شده جناب راد اشاره فرمودند که یاهو هم (به همراه FreeBSD) داره از این محصول استفاده می کنه

ممنون از جوابتون. در مورد نصب MySql در ویندوز نکته خاصی وجود داره که بگید؟ از کجا دانلود و چه طور نصبش کنم؟قبل از این کار کمی در مورد این محصول مطالعه کنید. چون مثل MS SQL Server کنسول همراه نداره که با ور رفتن با اون یاد بگیرید دستان ابزار هایی برای مونیتورینگ و کنترل و اتصال وجود داره که می تونید از اونها استفاده کنید.

و free بودنش. البته درسته که برای ما که در ایران همه چی داریم فرقی نمی کنه. ولی در کل می گم.

البته اینگونه محصولات در خرید محصول رایگان هستند. شرکتی که بخواد از این محصول استفاده کنه به ناچار به پشتیبانی، سرویس و آموزش نیاز داره.
نسخه اینترپرایز به ازای هر سرور در هر سال 595 دلار!

این لینک هم جوابیست از خود MySQL به سوال شما
چرا MySQL ? (http://www.mysql.com/why-mysql)