PDA

View Full Version : گفتگو: ارسال همزمان اطلاعات به چندین کلاینت در یک سرور

reza9025
پنج شنبه 27 آذر 1393, 00:26 صبح
سلام دوستان. من یه برنامه نوشتم که کاربران شبکه اطلاعاتی را وارد می کنند و برنامه ی من بر حسب اطلاعات وارد شده لازم است داده هایی را برگرداند. حالا من قبلا از Web Service استفاده می کردم و جواب می داد بعد کمی تحقیق در مورد وب سرویس دریافتم که جوابگوی کار من نیست.

این نرم افزار به این صورت کار میکند که ممکن هست گاهی اوقات صد کلاینت با هم دیگر در خواست اطلاعات کنند و لازم است که من در آن واحد درخواست هر صد کاربر را پردازش نماییم و اطلاعات را در قالب فایل هایی به ان ها برگردانم.

ایا به نظر شما پروتوکل TCP/IP جوابگو هست. یا تکنولوژی های قدرتمند تری از TCP/IP هم وجود دارند. لطفا اگر راه حل پر سرعتی مد نظر دارید ممنون میشم بیان کنید.
(محدودییت سخت افزاری به ندرت مشکل ساز می شود. و درحال حاضر مورد اهمیت نیست و برنامه نویسی در اولویت اولم قرار دارد)

از اساتید محترم درخواست مشورت دارم لطفا کمکم کنید...

hamid_hr
پنج شنبه 27 آذر 1393, 09:14 صبح
خب صد تا کلاینت که همون وب سرویس c# جواب گو هست

reza9025
پنج شنبه 27 آذر 1393, 10:04 صبح
با تشکر از پاسخ شما مهندس. ولی در اصل تهداد کلاینت ها مشخص نیست. در ضمن حجم اطلاعات پردازشی ممکن است گاهی به 200 MB نیز برسد.

hamid_hr
پنج شنبه 27 آذر 1393, 10:30 صبح
ببینین سرعت ارسال و دریافت به سرعت شبکه شما ربط داره
فرقی نداره با چی کد بزنین
سرعت پردازشو با کد نویسی بهینه و زبانی که انتخاب میکنین میتونین تغییر بدین

reza9025
پنج شنبه 27 آذر 1393, 10:56 صبح
ممنونم از پاسخ شما مهندس. ولی فقط می خواستم بدونم ایا قدرتمند تر از tcp وجود داره. اینو واسه یه نرم افزار ارسال اطلاعات می خوام...

hamid_hr
پنج شنبه 27 آذر 1393, 11:03 صبح
شما فقط دو تا پروتکل داری tcp, udp
برا ارسال اطلاعات میتونی از udp هم استفاده کنی
ولی ضمانتی نیس که اطلاعات دست کلاینت برسه
یعنی گزارش تحویل نمیده

omid nasri
پنج شنبه 27 آذر 1393, 11:13 صبح
به نظر بنده اگر یک تجدید نظر درباره وب سرویس داشته باشید بهتر هستش.(WCF)

reza9025
پنج شنبه 27 آذر 1393, 11:35 صبح
من شنیدم از wcf می توان به صورت DLL و در مستقیم در قالب Windows Application ساخت. ایا صحیح است؟ زیرا اگه بتوانم بدون استفاده از وب سرویس برنامه ام رو بسازم عالی میشه. یعنی سرویس دهنده ی من از یک Application ویندوزی استفاده کند. چون باورکنید خیلی در مورد وبسرویس گفتن که فقط برای انجام کارهای متوسط میشه...

reza9025
پنج شنبه 27 آذر 1393, 11:44 صبح
با تسکر فراوان از استادان محترم

hamid_hr
پنج شنبه 27 آذر 1393, 12:12 عصر
کی اینو گفته
هر کار که با win app انجام میدی با wcf یا وب سرویسم میشه انجام داد
کاربردشون متفاوت هست ولی برا پاسخگویی به کلینت از وب سرویس یا wcf باید استفاده کنی

sds1920
پنج شنبه 27 آذر 1393, 12:39 عصر
نظر من اینه.توی برنامه های نحت کلاینت هیچ چیز قدرتمندتر از TCP نیست.