PDA

View Full Version : تنظیم طول کاغذ رول در ویندوز XP

partorad
جمعه 19 خرداد 1385, 08:32 صبح
کمک فوری ‏‏ لطفا دلفی کارها کمک کنند
چکونه در ویندوز XP و با یک پرینتر سوزنی و کاغذ رول میتوان یک Quick Riport که طولش کمتر از Paper size از پیش تعریف شده پرینتر را پرینت گرفت
به عنوان مثال در ویندوز 98 برای پرینت یک فاکتور یا گزارش کوتاه مثلا 12 cm چنین تنظیم میکنیم Quick Riport.Page.lenght:=12cm
Quick Riport.Page. Papersize:=custom
و Paper size پرینتر را در control panel رو Custom انتخاب میکنیم
مشکل اینجاست در ست آپ پرینتر در ویندوز XP Paper size = custom , وجود ندارد

shobair
شنبه 20 خرداد 1385, 07:42 صبح
سلام
من فکر میکنم بستگی به پرینتر داره. من وقتی از پرینترهای گرمائی ،مخصوص زدن فیش، استفاده میکنم اصلا نیازی به تنظیم ندارم و خودش تا هرجا که چاپ بشه کاغذ رو بیرون میده. حتی اگه 1 خط باشه.

شبیر

behnam_dr
پنج شنبه 30 آبان 1387, 09:34 صبح
سلام دوستان لطفا در این رابطه راه حلی اگر دارید عنوان کنید .؟! متشکرم

hedayat
پنج شنبه 17 بهمن 1387, 07:47 صبح
خوب اين رو هم امتحان كنيد چون من دوساله كه دارم باهاش كار مي كنم و جواب گرفتم
البته بگم كه طول كاغذ هاي رول معولا 11 اينچ در ويندوز 98 Set مي شوند . حالا در ويندوز Xp :
راه اول :
اگه در كنترل شانل در قسمت Printers and Faxes در يك جاي خالي صفحه كليد راست كنيد آيتمي به نام server properties مي بينيد كه مي تونين يك تنظيم جديد به دلخواه خودتان بسازيد و به اون يه اسم بدين و ذخيره كنين سپس از چاپگر تون properties بگيرين و در قسمت Devise seting (بسته به نوع چاپگر) تمام Combo box ها رو كه معمولا با A4 تنظيم شدن به مدل خوتون تغيير بدين و ...
روش دوم :
از چاپگر تون properties بگيرين و در قسمت Devise seting (بسته به نوع چاپگر) تمام Combo box ها رو كه معمولا با A4 تنظيم شدن به مدل us std fanfold تغيير بدين كه اين آيتم به صورت اتومات زوي كاغذ هاي رول تنظيم شده .
موفق باشي

hedayat
پنج شنبه 17 بهمن 1387, 07:49 صبح
يه چيزي هم يادم رفت بگم اگه با Quick Riport كار مي كني توي Xp حتما بايد ورژن 3 به بالاي اون رو داشته باشي

hedayat
پنج شنبه 17 بهمن 1387, 07:52 صبح
تنظيم كاغد در خود Quick Riport در موقع طراحي :
طول و عرض كاغذ
براي A4
11.00 در 8.35
براي A3
11:00 در 13.20
واحدهاي گفته شده به اينچ مي باشند

hedayat
پنج شنبه 17 بهمن 1387, 07:56 صبح
تنظيم كاغد در خود Quick Riport در موقع طراحي :
طول و عرض كاغذ
براي A4
11.00 در 8.35
براي A3
11:00 در 13.20
واحدهاي گفته شده به اينچ مي باشند

hamid_massaelly
چهارشنبه 20 خرداد 1388, 11:58 صبح
نه حاجی برو توی کنترل پنل و توی قسمت Printer & Fax و روی یک فضای خالی یک راست کلیک کن و گزینه Server Propertice را بزن آنجا می توانی یک نوع اندازه فالب چاپ برای خودت با هرنامی تعریف کنی البته حداقل 10*10 بزنا اگر پهنا صفحات کتر از 10 هم باشد خودش برحس اندازه چاپ اندازه برگه درخواستی درست مدهد بعد برو تو تنظیمات پرینترت و به جای A4 اسم تنظیمی که ساختیا بده یه بار سیستم راستارت کن حله
موفق باشی.