PDA

View Full Version : جلوگیری از دسترسی کاربران به بانک

kianian
جمعه 19 خرداد 1385, 22:43 عصر
سلام
فرض کنید شما به دنبال طراحی یک سیستم ، به یک راه حل جامع اطلاعاتی رسیده اید.
همانطور هم که می دانید بخش اعظمی از یک سیستم ازطلاعاتی ساختار جداول بانک اطلاعاتی آن است.
یعنی اگر من سیستم رو بعنوان یک solution به جائی معرفی کردم و توسعه دادم هرکس می تواند با دیدن ساختار جداول آن به بخشی از فرایند طراحی و تولید دسترسی داشته باشد.
آیا بانک اطلاعاتی وجود دارد که بتوان دسترسی به فایلهای بانک اطلاعاتی را محدود نمود.

البته با توجه به اینکه سیستم enterprise است یعنی حتما نیاز به یک بانک پرقدرت دارد.
مرسی

perfeshnal
یک شنبه 21 خرداد 1385, 14:05 عصر
سلام
فکر کنم بهترین گزینه برای امنیت بانکهای Sql باشه چون بیشتر وب سایتها هم برای امنیت بانکهاشون از SqlServer استفاده می کنند.

kobari
یک شنبه 02 دی 1386, 12:35 عصر
بعید است گه چنین چیزی وجود داشته باشد چون تمام دیتا بیس ها برای دسترسی به داده از زبان SQL استفاده می کنند . بنا براین وقتی یک کاربر با لاگین admin با دیتا بیس ارتباط بر قرار کند ، می تواند ساختار جداول را نیز از طریق SQL مشاهده کند. با این حال شاید بتوان برای بعضی از جداول که حکم کلیدی برای سیستم دارند و از رکورد کمی هم برخوردارند، ساختار و داده های آنها را بصورت encrypt شده در فیلدهایی از نوع BOLB یک جدول کمکی ذخیره کرد و این جداول را هنگام لود شده اپلیکیشن بصورت دینامیک در دیتا بیس بوجود آورد. البته باید مراقب بود که پرفرمنس سیستم را از بین نبرد.