PDA

View Full Version : سوال: چطور میشه به تاریخ امروز در jdf یک روز یا یک ماه یا یک سال اضافه کرد؟

hamidhassas
یک شنبه 14 دی 1393, 20:25 عصر
من میخوام تاریخ مثلا 1393/02/01 رو 3 روز اضافه کنم بشه 1393/02/05

در کل چطور میشه به تاریخ امروز در jdf یک روز یا یک ماه یا یک سال اضافه کرد؟
تاریخ امروز رو با تابع زیر بدست میارم

jstrftime('%Y/%m/%d','','','','en')

Tarragon
یک شنبه 14 دی 1393, 20:48 عصر
سلام
timestampـش رو بدست بیارید.
با strtotime بهش مقدار مورد نیاز رو اضافه کنید(مثلا $timestamp باشه :
$newtimestamp = strtotime(date('Y/m/d',$timestamp).' +1 week');)
بعد دوباره timestamp رو به جلالی تبدیل کنید .

amir6268
یک شنبه 14 دی 1393, 22:34 عصر
اتفاقا امروز داشتم یه چیزی مینوشتم که مجبورم شدم تاریخ رو به چند روز آینده ببرم ...
دوستمون amin0256 راهنمایی کرد ولی اگه بخواهیم مدتش رو بیشتر بدی میتونی time() رو با مقداری که میخوای اضافه تر بشه جمع کنی و با jdf اون فراخوانی کنه ...

که خوب اگه چیزی از اون شماره ها سر در نمیاری که بهتره از همین روش دوستمون استفاده کنی ... چون خودم نیازم جوری بود که مجبور شدم از این روش استفاده کنم ...

hamidhassas
پنج شنبه 18 دی 1393, 22:16 عصر
کدی که گذاشتن کار نمیکنه

کسی که در راهنمای jdf برای این کار هیئت خروجی ی سری عدد هست خوب چطوری باید این عددها رو به صورت یک تاریخ نشون بدم

$ts=anytime(hours,min,sec,month,day,year)+86400;

MMSHFE
شنبه 20 دی 1393, 08:36 صبح
دوست عزیز، شما کافیه به timestamp که دارین، 8به ازای هر روز، 86400 واحد (تعداد ثانیه های یک شبانه روز) اضافه یا ازش کم کنید. اگه توی دیتابیس timestamp دارین که کارتون راحته ولی اگه تاریخ شمسی ذخیره کردین، کافیه تبدیل به timestamp کنید. برای مثال:

$today = '1393/10/20';
list($y, $m, $d) = explode('/', $today);
$todayTimestamp = jmktime(0, 0, 0, $m, $d, $y);
$tomorrowTimestamp = $todayTimestamp + 86400;
$tomorrow = jdate('Y/m/d', $tomorrowTimestamp);

hamidhassas
یک شنبه 21 دی 1393, 13:55 عصر
ی مقاله نوشتم گفتم شاید به درد سایر دوستان هم بخوره

http://www.hassas-computer.com/images/images_upload/matlab/amuzesh/jdf_datepicker.jpg
آموزش استفاده از jdf و datepicker در تقویم هجری شمسی، میلادی (http://www.hassas-computer.com/preview.php?post=1946)