PDA

View Full Version : سوال: عدد رندوم در برنامه نویسی ویندوزفون (VB)

amir.shdk
دوشنبه 15 دی 1393, 23:30 عصر
سلام
تو برنامه نویسی ویژوال بیسیک ویندوزفون چجوری باید بگی مثلا یه عدد رندوم 8 رقمی بده بهت؟
Rnd() جواب نمیده

Mani_rf
سه شنبه 16 دی 1393, 08:46 صبح
با استفاده از کلاس Random
Dim r As New Random
Dim i As Integer = r.Next(5, 100)
ایجاد عدد تصادفی بین 5 تا 100

ghaem-soft
سه شنبه 16 دی 1393, 09:44 صبح
می شود درباره ویژوال بیسیک ویندوزفون توضسح دهید

Mani_rf
سه شنبه 16 دی 1393, 13:34 عصر
می شود درباره ویژوال بیسیک ویندوزفون توضسح دهید
من اصلا منظورت رو نفهمیدم!
برای ویندوز فون هم میشه با زبان VB.net برنامه نوشت فقط تنها تفاوتی که هست اینه که چون کتابخانه Microsoft.VisualBasic اونجا وجود نداره و باید از کد های استاندارت .Net Framework استفاده کنید. به همین دلیل متد هایی مثل Rnd, Val, Str, instr, format و... که تو این کتابخانه هست وجود نداره و باید از معادل .Net Framework اون استفاده بشه.

ghaem-soft
سه شنبه 16 دی 1393, 17:26 عصر
من اصلا منظورت رو نفهمیدم!
برای ویندوز فون هم میشه با زبان VB.net برنامه نوشت فقط تنها تفاوتی که هست اینه که چون کتابخانه Microsoft.VisualBasic اونجا وجود نداره و باید از کد های استاندارت .Net Framework استفاده کنید. به همین دلیل متد هایی مثل Rnd, Val, Str, instr, format و... که تو این کتابخانه هست وجود نداره و باید از معادل .Net Framework اون استفاده بشه.
ممنون منظورم همین بود

hsgpro
سه شنبه 16 دی 1393, 17:46 عصر
با استفاده از کلاس Random
Dim r As New Random
Dim i As Integer = r.Next(5, 100)
ایجاد عدد تصادفی بین 5 تا 100

من دقیق نمی دونم اما یادمه قدیم که با ویژوال بیسیک دات نت می نوشتم رندومش یه ایرادی داشت که عدد آخر هیچ وقت نمیامد.
مثلاً همین کدی که شما زدید بین 5 تا 100 همه اعداد ممکنه بیاد به جز 100 که آخریش هست به همین دلیل من همیشه از آخر یکی بیشتر میزدم.
هنوز این مشکل وجود داره؟ اگر نمی دونید مثلاً رندوم بین 1 تا 3 ایجاد کنید ببینید از 1 تا 3 همش میاد یا نه.

hsgpro
سه شنبه 16 دی 1393, 17:52 عصر
الان تست کردم آره هنوز هم اون مشکل قدیمی رو داره.
من رندوم بین 0 تا 3 با کد زیر در رویداد یه دکمه گذاشتم اما هر چی رو دکمه کلیک میکنیم هرگز متن label به 3 نمیرسه.
خودتونم تست کنید ببینید این مشکل رندوم فقط در دات نت است ولی مثلاً با تابع rand و mt_rand زبان php نیست.

Random rnd = new Random();
label1.Text = rnd.Next(0,3).ToString();

amir.shdk
سه شنبه 16 دی 1393, 22:13 عصر
دوستان خیلی ممنون
فقط یه چیزی
میشه گفت که یه عدد رندوم n رقمی بده که n رو از یه textblock بگیره؟

amir.shdk
سه شنبه 16 دی 1393, 22:38 عصر
و یه سوال دیگه (ببخشید انقد سوال میپرسم)
چجوری میشه بخش margin , transform با کد کنترل کرد؟؟؟
مثلا بگی اگه رو فلان batton کلیک کرد 60 درجه بچرخونش یا مکانشو 40 تا ببر بالا یا ......
خیلی هم ممنون.:لبخند: