PDA

View Full Version : سوال: قرار دادن چند رکورد به بالای لیست

nsco_nsco
سه شنبه 16 دی 1393, 15:18 عصر
سلام دوستان ما یک جدول در mysql داریم که یک سری مطلب درونش کاربران قرار می دهند می خوایم زمانی که کاربر مطلبش رو درج کرد بشه مثلا یک روزی که گذشته از مطلبش چون مطالب جدیدی درج شده بیاد و یک دکمه وجود داشته باشه که وقتی روی اون می زنه مطلبش به اول لیست بیاد حالا سوال من اینجاست چطوری میشه کاری کرد که رکوردش به اول لیستمون بیاد ممنون میشوم توضیحی بدید و بهتر از اون یک کدی قرار بدید ممنونم .

H:Shojaei
سه شنبه 16 دی 1393, 15:36 عصر
یه فیلد بذارید مثلا order بعد وقتی رو اون دکمه کلیک شد order رو برابر با تعداد سطرهای جدول قرار بدید...
بعد وقتی واسه نمایش سطرها کوئری میخواید بزنید بر اساس فیلد order به صورت نزولی مرتب کنید و اطلاعات رو بگیرید:
select * from stuff order by `order` desc

nsco_nsco
سه شنبه 16 دی 1393, 15:49 عصر
سلام ممنونم از پاسختون دوست من منظورتون از قرار دادن با تعداد سطرهای جدول چی هست ؟

mahmod2000
سه شنبه 16 دی 1393, 17:17 عصر
شما میتونید یک فیلدی برای هر مطلب در نظر بگیرید و بر اساس همون فیلد order رو انجام بدید
کارای دیگه هم میتونید باهاش انجام بدید از طریق این فیلد

Mohammadsgh
سه شنبه 16 دی 1393, 17:30 عصر
روشی که دوست خوبمون گفتن همینه.یه چک باکس باید باشه که هر زمانی کاربر اون رو تیک زد یه مقداری وارد اون فیلد بشه وبراساس اون فیلد نمایش میده.شما میتونید کاری کنید که بر اساس اون فیلد و زمان مرتب بشه

H:Shojaei
سه شنبه 16 دی 1393, 18:39 عصر
سلام ممنونم از پاسختون دوست من منظورتون از قرار دادن با تعداد سطرهای جدول چی هست ؟
یه select میزنید و تعداد سطر های جدول رو میگیرید و مثلا 10 تاس...
بعد order اون فیلد که رو دکمش کلیک شده رو ویرایش میکنید و برابر 10 قرار میدید