PDA

View Full Version : مشکل با تعریف آرایه

Amir 2010a
چهارشنبه 17 دی 1393, 12:31 عصر
سلام
یک ارایه 1000 تایی میخوام تعریف کنم و همزمان ازرش همه رو true بزارم
لطفا بگین چه جوری میشه تعریفش کرد

erfan_urchin
چهارشنبه 17 دی 1393, 12:41 عصر
سلام. طبق کد زیر میتونید این کاررو انجام بدین
bool[] MyArray = new bool[1000];
for(int i = 0;i<1000;i++)
MyArray[i] = true;

pouria_bayat
چهارشنبه 17 دی 1393, 13:20 عصر
Boolean[] arr = new Boolean[3] { true, true, true };

اندیس رو بکن 1000 تا و به جای 3 تا True هزارتا بزار.

Amir 2010a
چهارشنبه 17 دی 1393, 16:28 عصر
ممنون
الان اگر بخوام آرایه پویا زیر رو بصورت پویا برای نگه داشتن مقادیر True یا false تعریف کنم امکان پذیره ؟منظورم اینه که من نیاز به یک آرایه پویا دارم که سایز اون موقع اجرا و بسته به عددی که کاربر وارد کنه تغییر کنه و فقط مقادیر True یا False رو نگه داره فقط پارامتر اندکس ارایه خیلی مهمه مثلا باید بدونم ارایه 10 ام ارزش درست یا نادرست داره
والبته باید همه رو پیش فرض false بدم

BitArray myBA = new BitArray();

elec60
پنج شنبه 18 دی 1393, 09:07 صبح
Boolean[] arr = new Boolean[3] { true, true, true };

اندیس رو بکن 1000 تا و به جای 3 تا True هزارتا بزار.

هزار تا true بزاره؟!

elec60
پنج شنبه 18 دی 1393, 10:03 صبح
Amir 2010a شما هنوز دارین فکر میکنین سی شارپ ارزش یادگیری رو داره یا نه؟!
یه نگاه به قابلیت های جدید C#‎‎‎‎‎‎ 6.0 بنداز، یه نگاه به قابلیت های Visual Studio 2015 بنداز، یه نگاه به کامپایلر جدید Roslyn بنداز، یه نگاه به NetNative. بنداز: با سی شارپ و با کمک کلاسها و تایپهای فوق العاده دات نت برنامه مینویسی(Excellent Productivity) و دات نت نیتیو تبدیلش میکنه به خروجی نیتیو، خروجی سی پلاس پلاس رو میگیری و سرعت تا ۶۰ درصد بیشتر میشه و حافظه مصرفی هم کمتر میشه! فقط کامپایلش کند تر میشه که خوب چه اهمیتی داره! حالا بجای ۳۰ ثانیه زمان کامپایل بشه ۱۰۰ ثانیه.

از وقتی استیو بالمر احمق رفته سیاست مایکروسافت تغییر کرده و فهمیده که اگه نره سمت اوپن سورس به فنا میره، دات نت رو اوپن سورس کرده ...

با Visual Studio 2015 میشه برای اندروید و iOS برنامه نوشت و Simulator های گوشیها رو هم قرار دادن! هم با استفاده از XAMARIN و هم با استفاده از Apache Cordova (با HTML5 و CSS3 و JavaScript) داخل IDE بی نظیر Visual Studio 2015 برنامه بنویسین.

در مورد WPF هم میگفتین که از RoadMap مایکروسافت برداشته شده اما داره قویتر از گذشته توسعه پیدا میکنه...
پرفورمنس WPF تو سیستمهای قدیمی با گرافیک ضعیف کمه ولی با کارت گرافیکهای به روز و درایورهای آپ دیت (که الان تقریبا همه سیستما قابل قبول اند) پرفورمنس از Windows Forms بیشتر شده، علاوه بر بحث سخت افزار اگه دانش فنی لازم رو داشته باشین میتونین برنامه های افیشنت تری با WPF بنویسین.
قدرت گرافیک WPF هم بر کسی پوشیده نیست، اکثر قسمتهای UI ویژوال استودیو با استفاده از WPF ساخته شدن و مایکروسافت برای نشان دادن قدرت این تکنولوژی این کار رو انجام داده، من دارم رو همین کار میکنم(شبیه سازی ظاهر ویژوال استودیو با WPF) که اگه تکمیل شد میزارم تو سایت، در حدی میشه شبیه سازی کرد که هر کی ندونه فکر میکنههمون ویژوال استودیو هست، حالا همین رو با WinForm ماهها زمان باید گذاشت(اگه دانش فنی داشته باشی که من با WinForm نمیتونم)
اصلا غیر از بحث UI خیلی قدرتمند تره WPF نسبت به WinForm همین DataBinding Engine تکنولوژی WPF میارزه به کل WinForm...

Amir 2010a
پنج شنبه 18 دی 1393, 12:29 عصر
Amir 2010a شما هنوز دارین فکر میکنین سی شارپ ارزش یادگیری رو داره یا نه؟!
ممنون
اینکه سی شارپ قدرتمنده البته روی ویندوز مایرکروسافت که شکی توش نیست
منظور من برنامه نویسی با سی شارپ روی دسکتاپ است که اونم از توضیحات دوستان فهمیدم که همه میرن روی وب حتی برنامه های هم تبدیل به Web App میشه

elec60
پنج شنبه 18 دی 1393, 12:45 عصر
از این به بعد میتونین برای سایر پلتفرمها هم با ویژوال استودیو برنامه بنویسین، مثلا برنامه تحت وب با ASP.NET vNext برای UBUNTU

Amir 2010a
پنج شنبه 18 دی 1393, 12:56 عصر
از این به بعد میتونین برای سایر پلتفرمها هم با ویژوال استودیو برنامه بنویسین، مثلا برنامه تحت وب با ASP.NET vNext برای UBUNTU
به نظر خودتون منطقیه که کسی بیاد با ASP .Net برای لینوکس برنامه نویسی کنه ؟
هر چند PHP تو ویندوز قابل اجراست اما من شنیدم ریسکش زیاده که کسی با دات نت بیاد سمت لینوکس درسته ؟

elec60
پنج شنبه 18 دی 1393, 13:08 عصر
این داستان واسه قبل بود، الان خود مایکروسافت قابلیت کراس پلتفرم رو اضافه کرده، قبلا پروژه هایی مثل mono این کار رو انجام میدادن ولی خروجی اونا با خروجی مایکروسافت زمین تا آسمون فرق داره، قبلا بهتر بود مثلا برای دسکتاپ ابونونتو بجای monodevelop از Qt استفاده بشه، ولی مطمعنم با کراس پلتفرم شدن دات نت خیلی زود دات نت از بقیه تکنولوژیها پیشی میگیره(که البته تو ویندوز پیشی گرفته)

با حضور شخصی مثل Anders Hejlsberg تو مایکروسافت و سیاست های مدیر عامل جدیدش به زودی سی شارپ بهترین زبان تو تمامی پلتفرمها میشه و جای جاوا رو میگیره، هر چند جاوا هم خیلی عالیه، اصلا هر کدوم رو درست و حسابی یاد بگیریم هر کاری میشه انجام داد، اما توسعه تو دات نت خیلی سریعتر میتونه انجام بگیره...

SabaSabouhi
شنبه 20 دی 1393, 13:58 عصر
ممنون
اینکه سی شارپ قدرتمنده البته روی ویندوز مایرکروسافت که شکی توش نیست
منظور من برنامه نویسی با سی شارپ روی دسکتاپ است که اونم از توضیحات دوستان فهمیدم که همه میرن روی وب حتی برنامه های هم تبدیل به Web App میشه

سلام
این اشتباه هست که تصور کنیم برنامه‌های تحت ویندوز حذف می‌شن. درسته که مشتری برای برنامه‌های تحت وب زیاد می‌شه. اما شرکت‌ها همیشه برای
اداره‌ی عملکردشون نیاز به نرم‌افزارهای تحت ویندوز دارن و این شاخه حداقل به این زودی‌ها حذف نخواهد شد. ( به ویژه در کشور ما )

صبا صبوحی