PDA

View Full Version : پیشنهاد : توزیع‌های Linux در فروشگاه برنامه‌نویس

Cheetah
یک شنبه 21 خرداد 1385, 00:15 صبح
با سلام
اولا از همه‌ی مسئولین سایت تشکر میکنم . . .
و اما پیشنهاد :
اگه امکانش باشه توی بخش فروشگاه توزیع‌های مختلف لینوکس رو هم ارائه بشه . . .
خیلی از توزیع‌های لینوکس عملا در بازار پیدا نمیشن و یا به سختی پیدا میشن
و گاها همین توزیع‌های موجود هم ناقص اند . . .
و . . .

اگه این کار عملی باشه فکر می‌کنم خیلی‌ها مشتری بشن!:چشمک: (از جمله خودم!!!)

موفق باشید . . .

مهدی کرامتی
یک شنبه 21 خرداد 1385, 07:35 صبح
چند تا از این توزیع هایی که میگوئید را نام ببرید (ترجیحا بهمراه URL)

whitehat
یک شنبه 21 خرداد 1385, 08:30 صبح
بهترین Rankingی که در مورد توزیع های لینوکس و URL دانلودی که وجود داره در سایت زیر هست.
http://distrowatch.com/
ضمنا بسیاری از این توزیع ها را در ایران می توانید از لینک زیر بگیرید.
http://www.technotux.org/html/index.php?module=htmlpages&func=display&pid=68

Cheetah
دوشنبه 22 خرداد 1385, 00:00 صبح
http://www.technotux.org/html/index.php?module=htmlpages&func=display&pid=68
به شدت مفید بود! کار من یکی رو که راه میندازه!!!

چند تا از این توزیع هایی که میگوئید را نام ببرید (ترجیحا بهمراه URL)

توزیعی مثل RedHat چه Fedora و چه non-Fedora همه جا هست . . . (اصلا بعضی‌ها فکر می‌کنن Linux = RedHat)
در مورد توزیع‌هایی مثل Suse و Ubuntu بد نیست . . . (یکم بگرین پیدا میکنین!)
ولی باز این‌ها هم گزینه‌های خوبی برای قرار دادن توی فروشگاه هستن چون استفاده بیشتری دارن
ولی در مورد توزیع هایی مثل Debian - Gentoo - Slackware و . . . باید درد سر بیشتری کشید!
گرچه اینا هم خیلی استفاده عمومی ندارند و بیشتر کاربرای خودشون رو دارن (امکانش کمتره که توی فروشگاه بگیرن!)
به غیر از Linux میشه FreeBSD و ... رو هم بزارین . . .
در مورد URL هم همونطور که دوستمون گفتن از سایت DistroWatch میتونین لینک دانلود و ... همشون رو در بیارین! انشالله اگه مسئله قطعی شد! شما دستور بفرمایید من لینک ISO هر کدوم رو که بخواهیید در میارم!!!!! (هنر میکنم!:لبخند: )

حالا این همه توضیح واضحات دادم که چی!؟
این که شما چه توزیع‌هایی رو توی فروشگاه بزارین من نمیتونم نظر بدم... چون من نیاز خودم رو دز نظر میگیرم ولی مسلما شما هم باید بررسی کنید که آیا اصلا این کار به صرفه هست یا نه!
ممکنه تصمیم بگیرید توزیع هایی رو به قرار بدین که فروش بیشتری داشته باشن. یا نه! توزیع هایی رو بزارین که کمتر توی بازار پیدا میشن و بنابراین اینجا بیشتر به درد ملت میخورن. . .
یا اصلا بی خیال بشین!:چشمک:

بغیر از توزیع‌ها میشه یه فکری هم در مورد یه CD ابزارهای مختلف لینوکس کرد
اگر چه توی اکثر توزیع‌های لینوکس به اندازه کافی (شایدم بیش از اندازه کافی!) نرم‌ افزارهای مختلف وجود داره ولی مواردی هم هست که مسئله شون فرق داره . . .
مثلا روی 10 SuSe میتونین Mono رو پیدا کنین ولی روی بقیه‌ی توزیع ها چی؟
و یا خیلی موارد دیگه که روی همه‌توزیع ها نیستن مثل Eclipse و . . .

مطمئنا اگه سرعت اتصال کاربرای ایرانی(درکل) بالاتر بود هر کسی به راحتی میتونست هر چیزی رو که میخواست دانلود کنه ولی حالا که این طور نیست این طور CD ها خیلی بدرد میخورن.

شرمنده! خیلی سرتونو درد آوردم!

با تشکر :تشویق:

oxygenws
دوشنبه 22 خرداد 1385, 06:57 صبح
البته به نظر من انتشار توزیع هایی که به نوعی ربط مستقیم به برنامه نویسی یا امنیت دارند رو میشه منتشر کرد :)
فقط بدی این قضیه اینه که این همه توزیع که وجود داره، هر ماه 4-5 تا نسخه جدید (از همشون) میاد بیرون و اصولا فروشنده رو بدبخت می کنه!!

Cheetah
سه شنبه 23 خرداد 1385, 22:19 عصر
خدا رو شکر من که کارم راه افتاد!
ولی از این که پیشنهاد من اینقدر مورد توجه مسئولین قرار گرفت تشکر میکنم!!!
بابا یکی بیاد یه واکنشی نشون بده! حداقل بیایید بگید چرت گفتی! مذخرف گفتی! والا ما به همینش هم راضی هستیم!!!

Inprise
سه شنبه 23 خرداد 1385, 22:45 عصر
اغلب توزیعات معروف در بازار تهران یا توسط سایتهای فعال در مورد لینوکس فروخته میشن . سرعت توسعه اکثرشون بیشتر از اونه که برای کسی با محدودیت اینترنت در ایران بصرفه هر دو سه ماه یک بار دو سه تا سی دی داونلود کنه . کسانی که از لینوکس جدی تر استفاده میکنند از یک توزیع بسته به نیازشون استفاده میکنن و بسته های مورد علاقه رو دریافت و-یا به روز رسانی میکنند . یکی از دلائلی که هیچ جای دنیا خرید و فروش سی دی حاوی لینوکس یا حتی داونلود کردن متناوب توزیعهای جدیدتر متداول نیست اینه . این روزها میتونی بسادگی هر لینوکسی رو در ایران تهیه کنی ، یکی از راههای خوبش همون سایتی هست که معرفی شده .