PDA

View Full Version : مبتدی: ذخیره کردن فایل اکسل در دیتابیس - ذخیره دیتاگرید یا دیتا تیبل در دیتابیس

sajaaaaad
یک شنبه 21 دی 1393, 11:03 صبح
با درود فراوان
.
من یک فایل اکسل دارم که میخوام داخل دیتابیس sql ذخیره کنم. اگ روش ساده ای برای اینکار وجود داره بگین..؟ من ک نتونستم مستقیم ذخیرش کنم توی دیتابیس واسه همین اینکارو کردم.!
.

string connectionString = @"Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source={0};Extended Properties='Excel 12.0;HDR=yes'"; OleDbCommand oleDBCmd = new OleDbCommand();
String appStartPath = System.IO.Path.GetDirectoryName(Assembly.GetExecut ingAssembly().Location);
oleDBCmd.Connection = new OleDbConnection(String.Format(connectionString, @"D:\Company\Document\001.xlsx"));
if (oleDBCmd.Connection.State != ConnectionState.Open)
{
oleDBCmd.Connection.Open();
}
oleDBCmd.CommandType = CommandType.Text;
string cmdText = "SELECT * FROM [Sheet1$] ";
oleDBCmd.CommandText = cmdText;
OleDbDataReader oleDBReader = oleDBCmd.ExecuteReader();
DataTable ShowTable = new DataTable();
ShowTable.Load(oleDBReader);
dgvCommodity.DataSource = ShowTable;
.
حالا مشکل اینجاس که این دیتا تیبل یا دیتاگرید ویو رو چطور ذخیره کنم.؟ گفتم شاید این ساده تر باشه ولی بازم جوابی پیدا نکردم.!
.
و ی چیزه دیگه..!ستون های اکسل ذخیره میشن که هیچ.! من اگر بخوام یک ستون دیگه هم در انتهای اون اضافه بشه با مقدار صفر باید چکار کنم.؟

حسین.کاظمی
دوشنبه 22 دی 1393, 08:41 صبح
سلام
دوست عزیز شما میگید میخواهید یه فایل اکسل را وارد بانک اطلاعاتی sql کنید بعد از کدهای مربوط به اکسس استفاده کردید؟:متفکر:

اگر میخاهید خودتون اطلاعات اکسل را وارد sql کنید میتونید از طریق برنامه sqlserver maneger استفاده کنید
روی دستا بیست کلیک راست کن task -import بعدش نوع فایلتو انتخاب کن

ولی ....
اگر بخواهی کاربر از طریق برنامه ایی که نوشتی این کار او انجام بده اگر دوستان نمونه برنامه دارند واسه بزارند وگرنه صبر کن تا عصر تا واست یه نمونه برنامه بزارم

موفق باشید

sajaaaaad
دوشنبه 22 دی 1393, 18:22 عصر
مرسی حسین جان، راستش من اصلا تاحالا با اکسس یا آفیس کار نکردم واسه همسن یاد ندارم، این کدهارو هم فقط کپی کردم.
.
من با دستورات اسکیوال کانکشن، کامند و ادپر فقط کار کردم، و دقیقا کاری که میخوام بکنم همینه که توی برنامه باشه، البته مرسی بابت این موردی هم که گفتی، نمی دونستم. ممنون.
.
با تشکر