PDA

View Full Version : ساخت EXE پرحجم

rezamahdizadeh
جمعه 03 بهمن 1393, 09:30 صبح
من از XE4 استفاده می کنم. هر بار که در محیط XE4 برنامه را اجرا می کنم EXE ایجاد می شود و حجم آن نیز بالا است و به این خاطر هر بار اجرا کند است. آیا می شود کاری کرد که با هر بار اجرا EXE ساخته نشود؟

meytib
شنبه 04 بهمن 1393, 11:47 صبح
سلام
فکر نکنم راهی باشه که exe ساخته نشه ولی در مورد کندی سرعت میشه از گزینه run without debugging - ctrl+shift+f9 استفاده کرد که اول کامپایل میشه بعد فایل اجرایی فراخوانی میشه و دیباگی از سوی دلفی روی اون انجام نمیشه . کمی سریعتر هست .

یوسف زالی
شنبه 04 بهمن 1393, 12:14 عصر
آیا می شود کاری کرد که با هر بار اجرا EXE ساخته نشود؟

اگر ساخته نشود چه چیزی ران شود؟
مگر زبان اسکریپتی یا تفسیریه که exe نداشته باشه و ران بشه؟
دلفی زبان Native هست و سیستم زبان کامپایلری داره یعنی این که تمام برنامه باید ترجمه بشه، لینک بشه، آدرس ها درست شوند و ران بشه.
اگر exe ساخته نشه، برنامه دیباگ نمی شه، و عملا برنامه قبلی ران می شه.
البته کامپایلر خیلی وقت ها از exe قبلی (dcu های قبلی) استفاده می کنه تا سرعت کند نشه، اما اگر بیلد بگیرید، تمام سورستون مجدد کامپایل خواهد شد.
یکم config سیستمتون رو بالاتر ببرید مشکل حل می شه :چشمک:

firststep
شنبه 04 بهمن 1393, 17:08 عصر
با سلام <مطمعن نیستم> قبلا چیزی در خصوصی ذخیره کردن فایل exe در ram گرفته شنیده بودم اگر اشتباه نکنم
و این امر احنمالا باعث زیاد شدن سرعت کامپایل می شه
فکر می کنم این رو از اقای تاجیک شنیده بودم

joker
شنبه 04 بهمن 1393, 17:33 عصر
من از XE4 استفاده می کنم. هر بار که در محیط XE4 برنامه را اجرا می کنم EXE ایجاد می شود و حجم آن نیز بالا است و به این خاطر هر بار اجرا کند است. آیا می شود کاری کرد که با هر بار اجرا EXE ساخته نشود؟
حجم exe هایی که در حالت دیباگ کامپایل میشن حالت پیش فرض دلفی XE سه برابر حجم فایل در حالت rELASE هست.

اگه کند بودن موقع کامپایل منظورتونه یعنی زمان زیادی میبره هر بار که میخواهین برنامه را در محیط IDE دلفی اجرا کنید ممکنه بخاطر تعدد فرمهای مورد استفاد شما باشه ، مثلا 200-300 تا فرم ! که این هم با داشتن یک هارد و رم و سی پی یو خوب به زمان کوتاهتری میتونه تبدیل بشه.

با سلام <مطمعن نیستم> قبلا چیزی در خصوصی ذخیره کردن فایل exe در ram گرفته شنیده بودم اگر اشتباه نکنم

اگه منظورتون ram DRIVER هست بعله ، در زمانهایی که کندی سرعت به خاطر کند بودن سرعت WRITE اطلاعات را روی هارد هست ، استفاده از رم درایو این مشکل را حل میکنه
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_RAM_drive_software
http://www.ltr-data.se/opencode.html

و میتونید بعد از ساخت یک درایو مجازی در تنظیمات OPTION دلفی دایرکتوری OUT مربوط که فایل EXE در اون ساخته میشه را تغییر مسیر بدین به این درایومجازیه

rezamahdizadeh
دوشنبه 06 بهمن 1393, 03:21 صبح
من یک درایو از نوع RAMDisk ساختم حال می خواهم که تنظیمات مربوط به ساخت exe را در مسیر جدید(درایو جدید) انجام دهم. منوی این تنظیمات کجا هستند.
آیا واقعا دیگر روی Hard Disk هیچ write جهت تولید فایل exe انجام نمی شود؟

BORHAN TEC
دوشنبه 06 بهمن 1393, 09:43 صبح
با سلام،

من یک درایو از نوع RAMDisk ساختم حال می خواهم که تنظیمات مربوط به ساخت exe را در مسیر جدید(درایو جدید) انجام دهم. منوی این تنظیمات کجا هستند.

بر روی پروژه در پنجره Project Manager کلیک راست کرده و Options را انتخاب کنید. در لیست سمت چپ پنجره نمایش داده شده گزینه Delphi Compiler را انتخاب نمایید. حالا در سمت راست میتوانید مسیرها را تنظیم کنید.

آیا واقعا دیگر روی Hard Disk هیچ write جهت تولید فایل exe انجام نمی شود؟

خیر، البته در صورتی که Unit Output Directory را هم به درایو مجازی ساخته شده ست کرده باشید. این مورد هم در عکس زیر قابل مشاهده است.

نکته: همانطور که در بالای تصویر مشاهده می کنید این تنظیمات در حالت Debug تنظیم شده است که شما می توانید در حالت Release هم تنظیمات متفاوتی را اعمال نمایید.

rezamahdizadeh
چهارشنبه 08 بهمن 1393, 03:11 صبح
سوالم در مورد RAMDisk است بعد از خاموش کردن کامپیوتر و روشن کردن آن باز هم محتویات آن دراید ساخته شده توسط RAMDisk موجود بود. مگه نه اینه که باید پاک می شد چون RAM حافظه ای است که با خاموش شدن کامپیوتر اطلاعات آن پاک می شود؟!

BORHAN TEC
چهارشنبه 08 بهمن 1393, 21:36 عصر
سوالم در مورد RAMDisk است بعد از خاموش کردن کامپیوتر و روشن کردن آن باز هم محتویات آن دراید ساخته شده توسط RAMDisk موجود بود. مگه نه اینه که باید پاک می شد چون RAM حافظه ای است که با خاموش شدن کامپیوتر اطلاعات آن پاک می شود؟!
کار این نرم افزار اینه که همین مسائل رو کنترل کنه دیگه :)

rezamahdizadeh
پنج شنبه 09 بهمن 1393, 04:43 صبح
کار این نرم افزار اینه که همین مسائل رو کنترل کنه دیگه
منظورتون را دقیقا نفهمیدم
ضمنا با استفاده از RAMDisk انتظار میره سرعت کامپایل و تولید exe به دلیل سریعتر بودن RAM نسبت به هارد سریعتر انجام بشه اما سرعت محسوس نبود

golbafan
شنبه 25 بهمن 1393, 21:08 عصر
ramdisk واقعا اون چیزی نیست که شما فکر کردید
بلکه محلی روی هارد برای بعضی کارهاش در نظر میگیره
مثلا ذخیره سازی آخرین تغییرات حافظه
اما خواندن و نوشتن های مکرر رو در حافظه انجام میده (که البته امنیت نداره)