PDA

View Full Version : سوال: دسترسی به کنترلهای فرم دیگری که در مسیر خاصی هست!

تبسم ساینا
جمعه 03 بهمن 1393, 12:14 عصر
سلام دوستان.من تو برنامه م یه دکمه دارم با زدنش opendialog باز میشه.و کاربر میتونه فایلهای با پسوند cs که فایلهای فرمی سی شارپ هستن رو انتخاب کنه.حالا میخوام به کنترلهای موجود در این فرمی که کاربر انتخاب کرده دسترسی داشته باشم!چیزایی که تو نت بود برای دسترسی به فرمهای خاصی بود که میدونیم کجا هست و.. ولی این برنامه رو نمیدونم چجوری بنویسم ؟!

hadi vafaii
جمعه 03 بهمن 1393, 12:54 عصر
هرچیزی رو که میخوای بهش دسترسی پیدا کنی Modifiers آن را پابلیک کن

تبسم ساینا
جمعه 03 بهمن 1393, 17:05 عصر
خب من که نمیدونم کاربر قراره چه فرمی رو انتخاب کنه که Modifiers اون رو پابلیک کنم!

تبسم ساینا
جمعه 03 بهمن 1393, 20:48 عصر
دوستان کسی بلد نیست؟؟؟

ali.b.y
شنبه 04 بهمن 1393, 14:28 عصر
سلام.درست متوجه نشدم ! برنامه ی شما پنجره ی openFile را باز می کنه و شما یک فایل با پسوند cs را انتخاب می کنید درسته؟ خب بعدش چی میشه؟ یعنی وقتی بازش کردی دقیقا چه اتفاقی می افته اون فایل cs چطور باز میشه به صورت متنی یا گرافیکی
تا اونجایی که من می دونم فایل های cs از نوع متن هستند که حتی با notepad هم می تونی بازش کنی و اصلا گرافیک نداره و... بلکه کد هایی داره که visual stadio اون ها را ترجمه کرده و مثلا فرم گرافیکی زش می سازه
حالا نمی دونم برنامه ی تو چطوریه ! یعنی کد نوشتی که مثل visual stadio کد های متنی را گرافیکی کنه!؟
یکم بیشتر توضیح بده

تبسم ساینا
شنبه 04 بهمن 1393, 18:39 عصر
وقتی کاربر فایل cs رو انتخاب میکنه مسیرش داخل یک تکست باکس نشون داده میشه.همین.بعد یه دکمه دیگه هست که وقتی زده میشه باید همه ی کنترل هایی که تووی اون فرمی که کاربر انتخاب کرده هست, رو اسمش و نوعش رو تووی لیست باکس نشون بده.
فایل cs ای که کاربر انتخاب میکنه ممکنه هرجایی باشه یعنی لزوما" داخل همین پروژه نیست.
متوجه شدید؟

elec60
شنبه 04 بهمن 1393, 21:39 عصر
چیزی که شما خواستید در واقع نوعی ویژوال استودیو هست! باید فایل cs. شامل بدنه InitializeComponents باشه و محتوی متن داخلش رو تحلیل کنه...
اگه از Roslyn استفاده کنین این کارارو راحت تر انجام میدین.

ali.b.y
یک شنبه 05 بهمن 1393, 12:58 عصر
پس تو فقط نام کنترل ها با نوع شون را می خوای نه اینکه دقیقا مثل یک فرم بهت نشون بده.
نکته ای مورد فایل هایی با پسوند cs هست که باید بدونی اینکه همه ی این فایل ها از نظر ساختار یک نوع نیستند یعنی همشون فرم نیستند تازه بسته به نسخه ی ویژوال استادیو یی که با اون نسخه ایجاد شده اند تفاوت هایی با دیکر نسخه ها دارند که کارت را یکم مشکل تر می کنه
نوشتنش سخت نیست ولی فکر کنم کدنویسی زیادی داشته باشه. حتما پروژه دانشگاهی هست وگرنه فکر نکنم کسی سراغ این کار بره

برای راهنمایی : توجه کن هر فرمی که در برنامه ویژوال استادیو برای یک پروژه ایجاد می شود برای اون فرم دو تا فایل با پسوند cs ایجاد میشه که هر دو هم نام فرم هستند ولی یکی از اون ها در نام خود اضافه ی Designer.cs را دارد.هر شی که دارای گرافیک و ظاهر باشه تو این فایل نام برده می شود و تنظیمات اولیه برای نمایش اون اشیا روی فرم توی این فایل نوشته شده مثل اندازه , محل قرار گیری , نوع و.... اگه فایل را با نت پد باز کنی کاملا متوجه میشی.
حالا کد نویسیش به عهده ی خودت