PDA

View Full Version : سوال: بستن فرم با Dialog result

partovinia
شنبه 04 بهمن 1393, 14:27 عصر
سلام.
من می خوام برای پروژم یه کد بنویسم که زمانی که روی دکمه close فرم کلیک می کنم مثل محیط ویندوز messagebox ظاهر بشه !
نوشتن mesage box رو می دونم ولی نمی دونم چه طور بهش بفهمونم که وقتی دکمه close رو زدم این کار رو بکنه !
آیا از Dialog result استفاده میشه؟ چه طوری ؟
لطفا راهنماییم کنید دوستان

محمد رضا فاتحی
شنبه 04 بهمن 1393, 16:44 عصر
شما می خواین یه MessageBox شخصی بسازید؟

NASA's Spaceman
شنبه 04 بهمن 1393, 22:51 عصر
توی بخش properties فرمت یه بخش بالاش داره به اسم event تو اونجا یه رویداد هست به اسم form closing که هنگام بسته شدن فرم کدت اجرا میشه
با سپاس Spaceman

partovinia
یک شنبه 05 بهمن 1393, 11:47 صبح
اگر بخوام messagebox شخصی بسازم باید یه dllبسازم درسته؟راستش خیلی دوست دارم یاد بگیرم که چه طور اینکار رو انجام بدم...ولی متاسفانه در کار کردن با متدها وinterfaceو خیلی چیزهای دیگه خیلی ضعیفم...شما میتونین تجربتون رو در اختیارم بگذارین؟

ghasem110deh
یک شنبه 05 بهمن 1393, 12:08 عصر
اگر بخوام messagebox شخصی بسازم باید یه dllبسازم درسته؟راستش خیلی دوست دارم یاد بگیرم که چه طور اینکار رو انجام بدم...ولی متاسفانه در کار کردن با متدها وinterfaceو خیلی چیزهای دیگه خیلی ضعیفم...شما میتونین تجربتون رو در اختیارم بگذارین؟

سلام
این کد مربوط به روشیه که دوستمون Spaceman گفتن :

private void Form1_FormClosing(object sender, FormClosingEventArgs e) {
try
{
if (MessageBox.Show("قصد خروج از برنامه را دارید", "خروج", MessageBoxButtons.YesNo, MessageBoxIcon.Question) == DialogResult.No)
e.Cancel = true;
else
Application.ExitThread();
}
catch
{

}
}

البته با این کد کلا از برنامه خارج میشه و اگه بخواین فقط همون فرم بسته که ... می دونید !
-------------------------------------------------------------------------------------------------
اما مسیج باکس سفارشی رو به انگلیسی سرچ بزنید زیاد هست !
اگه پیدا نکریدن بگین تا یه آموزش بزارم ! (چیزی که خودم استفاده می کنم)

partovinia
یک شنبه 05 بهمن 1393, 12:38 عصر
باسلام وتشکر بسیار از شما دوستان
میشه یه آموزش برام بگذارین لطفا .وقتم برای سرچ کرئن تو اینترنت خیلی کمه ...یه چیزایی پیدا کردم ولی خوب فکر کنم بهتره شما هم کمک کنید ممنون