PDA

View Full Version : مشکل در نوشتن کوئری

zahra1372
جمعه 17 بهمن 1393, 16:36 عصر
سلام دوستان
من تو نوشتن یه Stored procedure مشکل دارم ممنون میشم راهنماییم کنین

این پروسیجر Search جدول فاکتور خریده که میخام tblMoshtariDakheli رو هم باهاش جوین کنمو نام و نام خانوادگی هم باهاش سلکت کنم
ALTER PROCEDURE sptblFactorKharidSearch
@SearchWord nvarchar(50)
as
select *
from tblFactorKharid
where IdFactorKharid like '%' + @SearchWord + '%' OR IdMoshtariDakheli like '%' + @SearchWord + '%' OR TarikheKharid like '%' + @SearchWord + '%' OR Takhfif like '%' + @SearchWord + '%'
RETURN

که جوین کنم میشه این. به نظر خودم باید درست باشه ولی جواب نمیده!
@SearchWord nvarchar(50)
as
select IdFactorKharid, F.IdMoshtariDakheli, Name + ' ' + Family as NameFamily, TarikheKharid, Takhfif
from tblFactorKharid as F, tblMoshtariDakheli as M
where F.IdMoshtariDakheli = M.IdMoshtariDakheli AND ( IdFactorKharid like '%' + @SearchWord + '%' OR F.IdMoshtariDakheli like '%' + @SearchWord + '%' OR TarikheKharid like '%' + @SearchWord + '%' OR Takhfif like '%' + @SearchWord + '%' )
RETURN

مشکل از کجاست ؟؟! :افسرده:

sajadsobh
جمعه 17 بهمن 1393, 17:13 عصر
این پیوندی که شما برقرار کردید صحیح نیست. تازه یکی از جداول شما هم مشکل داره.
شما قیمت کالا رو توی جدول کالا قرار بدین.
بعدشم شما چیزی که از این جداول میخوای بدست بیاری رو بگو واست توضیح بدیم.

zahra1372
جمعه 17 بهمن 1393, 18:42 عصر
این پیوندی که شما برقرار کردید صحیح نیست. تازه یکی از جداول شما هم مشکل داره.
شما قیمت کالا رو توی جدول کالا قرار بدین.
بعدشم شما چیزی که از این جداول میخوای بدست بیاری رو بگو واست توضیح بدیم.

ممنون میشم نظرتونو در مورد دیاگرامم و مشکلاتش بگین :لبخندساده:
قیمت رو ببرم توی جدول کالا؟؟ خب قیمت تغییر میکنه کههههه. مثلا اگه قیمتو ببرم توی جدول کالا و مثلا قیمت کالای1 200 تومن باشه بعد بشه 250 ، اگه ویرایشش کنم تو جدولو بکنم 250 که اشتباه میشه قیمتای قبلی توی گزارشا!!! :متفکر:
چیزی که میخامو توضیح دادم. مشکل در نوشتن پروسیجر سرچ و جوین کردن!

zahra1372
دوشنبه 20 بهمن 1393, 23:25 عصر
فکر میکردم کار خاصی باید انجام بدم (!) ولی در کمال ناباوری مشکلم به مسخره ترین شکل ممکن توسط خودم حل شد :|
@SearchWord nvarchar(50)
as
select IdFactorKharid, M.IdMoshtariDakheli, Name + ' ' + Family as NameFamily, TarikheKharid, Takhfif
from tblFactorKharid as F, tblMoshtariDakheli as M
where F.IdMoshtariDakheli=M.IdMoshtariDakheli AND ( IdFactorKharid like '%' + @SearchWord + '%' OR F.IdMoshtariDakheli like '%' + @SearchWord + '%' OR TarikheKharid like '%' + @SearchWord + '%' OR Takhfif like '%' + @SearchWord + '%' OR Name + ' ' + Family like '%' + @SearchWord + '%' )
RETURN
بر اساس این قسمتی که ننوشته بودم تست میکردم و خروجی نمیگرفتم -_-