PDA

View Full Version : رندر نشدن فایل های blade

hamedarian2009
شنبه 18 بهمن 1393, 10:42 صبح
سلام لاراول ۵ رو نصب کردم و باهاش کمی کار کردم اما یک مشکل عجیبی برای من وجود داره و اینه که هرچی فایل ویو با بلید درست کنم رو کنترلر رندر نمیکنه اما بدون فرمت بلید و php خالی رو قبول میکنه. هیچ پیغام خطایی هم نمیده. میخاستم ببینم برای شماها هم این مشکل هست؟
سیستم عاملم لینوکس هست و طبق داکیومنت هم انجام میدم http://laravel.com/docs/master/templates

metal gear solid 4
شنبه 18 بهمن 1393, 11:20 صبح
اگر منظورتون فرم و HTML هست که باید Dependency هاشون رو به فایل .json تون در مسیر پروژه اضافه کنید.نسخه ی جدید لاراول به صورت دیفالت نداره

"illuminate/html": "~5.0"

به فایل config/app.php هم این Provider خط رو اضافه کنید.

'Illuminate\Html\HtmlServiceProvider',

این Alias هارو هم به فایل اضافه کنید.

'Form' => 'Illuminate\Html\FormFacade',
'Html' => 'Illuminate\Html\HtmlFacade',

hamedarian2009
شنبه 18 بهمن 1393, 12:03 عصر
مرسی ولی کلا مشکل اینه که فایل با فرمت blade رو رندر نمیکنه ببینید :
توی router این دستورو نوشتم:

Route::get('/greeting', 'WelcomeController@say');
توی welcomeController این متد رو نوشتم :

public function say(){
return view('greeting', ['name'=>'James']);
}

توی ویو این نام رو میخام چاپ کنم که تا اینجاش درسته اما جالبیش اینه فایل ویو به نام greeting رو اگه به این صورت greeting.php ایجاد کنم رندر میشه اما اگه بخام به صورت greeting.blade.php استفاده کنم و بخام از این موتور قالب استفاده کنم هیچ چیزی رندر نمیشه و فقط با یک صفحه سفید مواجه میشم. شاید این مشکل فقط واسه من بوجود اومده نمیدونم خواستم ببینم اینجا کسی این مشکلو نداشته. هروقت حلش کردم اینجا نتیجه رو میگم تا دوستان دیگه توی لینوکس اگه به این مشکل برخوردن بدونن چیکار کنن

metal gear solid 4
شنبه 18 بهمن 1393, 12:55 عصر
محتوای فایل View رو هم قرار میدادید. شاید توی extends کردن layout هاتون ( اگر استفاده میکنید ) ایراد داشته باشید.

hamedarian2009
شنبه 18 بهمن 1393, 18:33 عصر
محتوای فایل View رو هم قرار میدادید. شاید توی extends کردن layout هاتون ( اگر استفاده میکنید ) ایراد داشته باشید.
دقیقا همین مثال رو انجام میدم http://laravel.com/docs/master/templates
یک دایرکتوری داخل views به نام layouts و داخل فایل master.blade.php رو ساختم و داخل views فایل greeting.blade.php و دقیقا همین کدهایی که در بالا آورده رو گزاشتم

<!-- Stored in resources/views/layouts/master.blade.php -->
<html>
<body>
@section('sidebar')
This is the master sidebar.
@show

<div class="container">
@yield('content')
</div>
</body>
</html>

@extends('layouts.master')

@section('sidebar')
@parent

<p>This is appended to the master sidebar.</p>
@stop

@section('content')
<h1>Hello, <?php echo $name; ?></h1>
<p>This is my body content.</p>
@stop

hamedarian2009
شنبه 18 بهمن 1393, 22:41 عصر
فهمیدم مشکلم چی بود خودم هم شک داشتم مشکل از پرمیشن های دایرکتوری storage باشه اما نمیدونستم چون کانفیگ لاراول ۵ با ۴ فرق کرده و من هرچی true دادم به مد دیباگ اما عمل نکرد و خطاها رو نمیدیدم پرمیشن هارو درست کردم الان مشکلی ندارم