PDA

View Full Version : طریقه ی استفاده از JBoss

Saeed_Taghvaee
چهارشنبه 24 خرداد 1385, 18:25 عصر
با سلام خدمت استادان و کاربران محترم !
به دنبال راهنمایی هایی که در تایپیک "کدام App Server مناسب تر است؟" دوستان به ما عنایت داشتند و کمی پرسو جو اپلیکیشن سرور JBoss را از اینترنت دریافت کردم و برروی سیستم لوکال نصب نمودم و تقریبا با هیچ مشکلی مواجه نشدم.
اما مشکلات از جایی شروع میشه که میخوام با مهم ترین قسم j2ee یعنی EJB کار کنم.
برای این کار من از ابزار محیط توسعه جاوا بیلدر (2006) استفاده میکنم ، این محیط اکثر کانفیگ فایل های اصلی رو ست میکنه و از طریق یک محیط گرافیکی مارا در ساخت Ejb Bean ها یاری میکنه.
والا از اونجایی که هنوز موفق به انتخاب یک درایور و دیتا بیس مناسب نشدم از درایور JDBC که خود سان برای ارتباط با پایگاه داده از نوع ODBC در کتابخانه قرار داده استفاده کردم :
sun.jdbc.odbc.JdbcOdbcDriver
موفق هم شدم که اطلاعات جداول پایگاه داده (منظورم مشخصات فیلد های جداول )رو لود کنم (در فایل ejb-modeler-schema)
من از یک دیتا بیس اکسس که روی odbc سیستمم با نام Northwind ثبت کرده بودم استفاده کردم .
اما اصل مشکل اینجاست که وقتی میخوام با یک Entity Bean (حالا چه CMP چه BMP) اطلاعات رو لود کنم مشکل دارم. یعنی وقتی از رابط راه دور یک متد سازنده جست و جو گر میسازم هیچ چیزی بر نمیگرداند.
حالا میخواستم بدونم مشکل از چه چیزی میتونه باشه ؟؟
رابط اتصال به پایگاه داده !!!
Lockup کردن بن ها از رو RMIREGISTRY
متن sql ویا .....
سورس مشکل دار رو همراه با این پست فرستادم(منتها منهای پوشه lib که حجمش زیاد نشه) اگه یه نفر لطف کنه بگه اشکال از کجاست با تمام وجود ممنونش خواهم بود !