PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد تغییر نام فایل های یک فولدر

Rain_Saeid
پنج شنبه 23 بهمن 1393, 21:37 عصر
سلام و درود
اساتید و دوستان عزیز بنده سوالی داشتم و ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

چطور میشه یک فولدر رو که با FolderBrowserDialog1 انتخاب کردیم رو بترتیب اسم فایل هاشو تغییر بدیم بشرطی که فایل های هم نام حذف بشن

برای مثال بنده فایل هایی دارم که اسم فایل درون فایل گنجانده شده ، بصورت تکی میتونم تغییر نام بدم این فایل هارو ، ولی اگه بخوام فولدری رو تغییر نام بدم و فایل های هم نام بعد از تغییر نام حذف بشن باید چطور عمل کنم

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Rain_Saeid
جمعه 24 بهمن 1393, 00:22 صبح
این که ی فولدری رو انتخاب کنیم و کد بنویسیم که فایل های هم سایز پاک بشن و یکشون فقط بمونه .. این تیکه از برنامه هم کارم رو راه میندازه

ممنون میشم

Rain_Saeid
سه شنبه 05 اسفند 1393, 14:15 عصر
دوستان عزیز کسی نیست کمک کنه؟
میخوام یک فولدر رو چک کنم ، بر اساس Size ، هر چی فایل هم سایز هست پاک بشه غیر از یکیشون که برای خودم بمونه

mehran901
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 16:28 عصر
این که ی فولدری رو انتخاب کنیم و کد بنویسیم که فایل های هم سایز پاک بشن و یکشون فقط بمونه .. این تیکه از برنامه هم کارم رو راه میندازه

ممنون میشم
به ویبی 6 نوشتم ی جزئی تغییر باید بکنه تو دات نت ، مثلا doevents
برای این کار میتونید از کنترل ذاتی filelixtbox ویبی 6 استفاده کنید به این صورت ک مسیر فولدرو بهش میدین کلیه فایل ها رو لیست میکنه حالا باید دوتا حلقه for تو در تو بذارید که هر فایل رو با تمامی فایل ها بغیر خودش چک کنه و در صورتی ک ججم برابر داشت حذفش کنه
تقریبا به این شکل :

for n = 0 to file1.listcount - 1

for nn = 0 to file1.listcount-1

if nn <> n then
if filelen(file1.path & file1.list(n) = filelen(file1.path & file1.list(nn) then kill file1(file1.path & file1.list(nn)

end if
next n

doevents
next nn