PDA

View Full Version : سوال: مشکل در گزارش گیری در یک بازه تاریخ

tramorphius
یک شنبه 26 بهمن 1393, 02:30 صبح
سلام دوستان. من یک بانک SQL server دارم و یک جدول کالا به نام item. وقتی میخوام گزارش ورود، خروج یا هر چیز دیگه تو یک بازه تاریخ بگیرم از دستور زیر استفاده میکنم،
Select * from item where I_date between "'+solaredatepiker1.text+'" and
solaredatepiker2.text+'" order by I_date+'"
البته موارد دیگه ای هم داخل شرط دستور هست که الان حذف کردم که بیخودی موضوع پیچیده نشه.
موقع اجرا از مقدار اولین date piker ایراد میگیره و این ارور رو میده، مثلاinvalid column name '1393/11/01' که میشه اولین فیلد تاریخی که وارد شده.
دلیلش چی میتونه باشه؟
البته دقیقا از همین کد تو یه نرم افزار دیگه که نوشته بودم استفاده کردم، و کاملا درست کار میکنه. دو هفته هست که دارم این دوتا رو با هم مقایسه میکنم که ببینم کجا اشتباه کردم، اما واقعا کلافه شدم.
الان هم که دست به دامن استادان اینجا شدم. البته تا دو ماه پیش فلوچارت بزور مینوشتم، که به لطف شما و پستها و تاپیکهاتون، تا حالا ۳ نرم افزار موفق نوشتم. این چهارمی بد جوری رفته رو مخم... (قیافه هیستیریک)

یوسف زالی
یک شنبه 26 بهمن 1393, 10:01 صبح
سلام.

البته تا دو ماه پیش فلوچارت بزور مینوشتم

کلا فکر کنم از همه استوپید تر من بودم، ده ساله برنامه می نویسم هنوز بلد نیستم..

دو هفته هست که دارم این دوتا رو با هم مقایسه میکنم

آفرین به شما که این همه پشتکار داری.
اما فکر نمی کنی پشتکار بدون دقت نتیجه ای جز شکست نداره؟
اشکال کد شما اینجاست که تاریخ که دیتا هست رو دارید بدون ' وارد کد اس کیو ال می کنید. کافیه قبل از اجرا یک showmessage ازش بگیرید.
در نتیجه اس کیو ال نمی تونه تشخیص بده منظور شما از اون اعداد تقسیمه یا تاریخه یا فیلد.
تکرار می کنم:
یک دابل کوتیشن کار دو تا سینگل کوتیشن رو نمی کنه.
در اس کیو ال دابل کوتیشن کاربرد دیگه ای داره.