PDA

View Full Version : Rave و ADOataset

rezvan_DP
پنج شنبه 25 خرداد 1385, 17:23 عصر
سلام
من یک query در access دارم که با گرفتن یک پارامتر سطرهایی از جدول را بر میگرداند.در دلفی برای اتصال به آن از adodataset استفاده کردم.حالا میخوام از نتیجه این query گزارش بگیرم و ازravedatasetconnection برای اتصال به این adodataset استفاده کردم. و در rave designer هم بر اساس آن dataview درست کردم اما وقتی از ویزاردش برای ساختن گزارش استفاده میکنم فیلدهای جدول را نشون نمیده.
لطفا راهنمایی بفرمایید آیا کار دیگری هم باید انجام بدم یا مراحل رو اشتباه رفتم؟
متشکرم

یادم رفت اینو بگم که search هم کردم اما در مورد این مسئله چیزی که بتونه مشکلم رو حل کنه پیدا نکردم.

keshtkar
چهارشنبه 11 مرداد 1385, 12:22 عصر
دوست عریر من خودم برای گزارش کیری بوسیله RAVE از یک ترفند استفاده می کنم
ابتدا یک جدول همانند جدولی که می خواهی از آن گزارش تهیه کنی در بان اطلاعاتی خود
بساز سپس پس از دستور جستجو خود از دستور SAVETOFILE استفاده کن به این شکل
DataModule1.ADOQuery1.SaveToFile('Parse')
سپس در هنگام چاپ همین گزینه را لود کن
DataModule1.ADOQuery1.LoadToFile('PARSE')
اگر هم جستجو شما از چند جدول بود می تونی یک جدول دیگه درست کنید و هر کدام از جستجوهای مورد نظر حخود را در edit کنی سپس از آنها به راحتی گزارش تهیه کنی
موفق و سلامت باشید

sanam62
چهارشنبه 18 مرداد 1385, 14:35 عصر
با سلام
من هم دقیقا همین مشکل را دارم. و با استفاده از یک rvdatesetconnection این کار را انجام می دهم در حالت هایی که در query از شرط استفاده می کنم و یک پارامتر تعریف می کنم نمی توانم در چاپ چیزی را ببینم! لطفا راهنمایی کنید!

rezvan_DP
چهارشنبه 18 مرداد 1385, 21:39 عصر
اون موقع (25 خرداد) که هرچی در این مورد search کردم به نتیجه ای نرسیدم و بنابر این صورت مسئله رو پاک کردم...:خجالت:
از کامپوننت mxdbgridexport استفاده کردم که قابلیتهای خیلی خوبی داره و امکان ارسال داده ای یک dataset یا dbgrid و ... رو به word وexcell و... دارد.مشکل منو که حل کرد.