PDA

View Full Version : سوال: اشکال در باز کردن پایگاه داده با کد

amin720
سه شنبه 05 اسفند 1393, 14:07 عصر
سلام قصد دارم با SqlConnection.Open(); یک پاگاه داده رو باز و استفاده کنم ولی پیغام خطا زیر را میدهد؟؟؟؟؟؟
/128820

محمد رضا فاتحی
سه شنبه 05 اسفند 1393, 15:00 عصر
سلام این مشکل شما می تونی چندی دلیل داشته باشه
1-SQL روی سیستمتون اجرا نباشه
2-Sql در سیستم شما RUN نباشه
3-کانکشن استرینگت نادرست باشه

چک کن ببین کدوم از موارد بالاست

amin720
سه شنبه 05 اسفند 1393, 22:08 عصر
سلام این مشکل شما می تونی چندی دلیل داشته باشه
1-SQL روی سیستمتون اجرا نباشه
2-Sql در سیستم شما RUN نباشه
3-کانکشن استرینگت نادرست باشه

چک کن ببین کدوم از موارد بالاست

تمام موراد چک شده ولی با این حساب اگه توضیحی بدید 1و2 رو چه طور ببینم ممنون میشم

محمد رضا فاتحی
چهارشنبه 06 اسفند 1393, 08:23 صبح
از Configuration Tools ==>SQL Server Configuration Manager چک کنید ببینید SQLExpressدر حال اجراس یا نه

amin720
چهارشنبه 06 اسفند 1393, 11:29 صبح
از Configuration Tools ==>SQL Server Configuration Manager چک کنید ببینید SQLExpressدر حال اجراس یا نه
وجود نداره با این که به طور کامل sql server رو نصب کردم حتی خواستم به صورت دستی از لینک زیر نصب کنم نشد؟!

http://kalagar.ir/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-microsoft-sql-server-2012-express/

محمد رضا فاتحی
چهارشنبه 06 اسفند 1393, 11:50 صبح
علی الحساب چک کن ببین تو پروسس های taskmgr هست یا نه

amin720
چهارشنبه 06 اسفند 1393, 20:54 عصر
sql server موجود هست ولی express نه
128875128876128877

ali_md110
چهارشنبه 06 اسفند 1393, 22:58 عصر
اگر نسخه LocalDBاسکیول سرور که با ویژوال استودیو 2012 و 2013 نصب شده باشه بعدش نسخه اکسپرس نصب کنید توی قسمت Configuration Manager ممکنه به اسکیول سرور اکسپرس دسترسی نداشته باشید و قسمت Service And Application و زیر گره Services اگر باز کنید ممکنه اسکیول اکسپرس مشاهده نکیند
به نظر من شما نسخه LocalDB دارید توی سیستمتون و باید UnInstall کنید

SabaSabouhi
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 07:32 صبح
اگر نسخه LocalDBاسکیول سرور که با ویژوال استودیو 2012 و 2013 نصب شده باشه بعدش نسخه اکسپرس نصب کنید توی قسمت Configuration Manager ممکنه به اسکیول سرور اکسپرس دسترسی نداشته باشید و قسمت Service And Application و زیر گره Services اگر باز کنید ممکنه اسکیول اکسپرس مشاهده نکیند
به نظر من شما نسخه LocalDB دارید توی سیستمتون و باید UnInstall کنید

سلام
دوست عزیز، چطور هم‌چنین چیزی ممکنه.
همه می‌تونن همزمان نسخه‌ی متفاوت SQL رو داشته باشن. و من توصیه می‌کنم به هیچ عنوان LocalDb رو حذف نکنن.

صبا صبوحی

amin720
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 19:14 عصر
خب پس چه کار کنم؟
من دفعات قبل که نصب کرده بودم مشکلی نداشت؛ یعنی میرفتم قسمت Services من sql express را میدیدم ولی الان نه!!!

SabaSabouhi
جمعه 08 اسفند 1393, 00:16 صبح
خب پس چه کار کنم؟
من دفعات قبل که نصب کرده بودم مشکلی نداشت؛ یعنی میرفتم قسمت Services من sql express را میدیدم ولی الان نه!!!

سلام
یعنی Sql Express Edition رو نصب کردی ولی نمی‌بینیش؟
این امکان نداره، مگه این که هنگام نصب تو لیست اقلام نصبی، جلوی موارد لازم اون «تیک»ها رو نزده باشی.
دوباره Express Edition رو نصب کن. چیزی رو هم uninstall نکن

صبا صبوحی

amin720
جمعه 08 اسفند 1393, 21:17 عصر
http://p30download.com/fa/entry/37246/
در واقع این نسخه را نصب کردم؟! و نباید مشکلی هم داشته باشد؟!

SabaSabouhi
جمعه 08 اسفند 1393, 22:18 عصر
http://p30download.com/fa/entry/37246/
در واقع این نسخه را نصب کردم؟! و نباید مشکلی هم داشته باشد؟!

سلام
خوب دوست من این که Express Edition نیست، این Enterprise Edition هست.
کلاً نصب Server روی کامپیوتر شخصی و محیط توسعه رو توصیه نمی‌کنم. کلاً Resource های سیستمت رو می‌گیره و سیستمت رو کند می‌کنه.
نصب Express Edition کافیه، هر چند که من ترجیح می‌دم حتا Express رو هم نصب نکنم و به LocalDb اکتفا می‌کنم، چون همه کار برام می‌کنه،
حداقل Resource رو می‌گیره و دانلودش هم راحت‌تره ( ضمن این که مجانی هست و از خود Microsoft.com دانلودش می‌کنم )

اما اگه لازم هست این رو نصب کنی، باز هم نباید مشکلی بوجود بیاد. شما دنبال Express نباید بگردی، شما سرور اصلی ( اون هم قوی‌ترین نسخه‌ رو نصب کردی )
Sql Server نسخه‌های زیادی داره که بهتره همیشه نسخه‌ی مناسب‌تر رو انتخاب کنیم.
برخی از نسخه‌ها این‌ها هستن:
* Enterprise Edition این گردن‌کلفت‌ترین نسخه هست، برای جاهای بزرگ که به دلیل ترافیک بالا دیگه یه سرور براشون کافی نیست.
* Standard Edition این نسخه هم مثل نسخه‌ی بالا برای سرورها هست
* Express Edition این نسخه‌ی مجانی Sql Server هست که برای نصب در کامپیوترهای مشتریان ( و نه سرورها ) مناسب هست و برای نرم‌افزارهای کوچیک ( از دید مایکروسافت )
و شرکت‌های کوچیک ( باز هم از دید مایکروسافت ) مناسب هست.
* Developer Edition یک نسخه‌ی ساده شده از Server که یادم نیست مجانی بود یا خیلی ارزون و برای تولید کنندگان نرم‌افزار ارائه شده.
* LocalDb ساده‌ترین نسخه‌ هست که مجانی بوده و اگه اشتباه نکنم امکان شبکه رو نداره. این نسخه کلاً سرویس راه اندازی نمی‌کنه و با اولین تلاش برای تماس فعال می‌شه.
نقطه ضعف‌هاش: امکانات استفاده‌ی گروهی تو شبکه، کندی تو اولین اجرا ( کاملاً قابل چشم‌پوشی هست )، اما از نظر قابلیت‌ها هیچ چیزی از بقیه نسخه‌ها کمتر نداره.
* Compact Edition نمی‌دونم هنوز هم این نسخه میاد یا نه. تنها جایی که به دردم خورد، یه جا مجبور بودم برای یه نسخه Windows CE روی یه دستگاه بارکد خوان کار کنم که فقط
این نسخه اونجا قابل نصب بود.
نقطه ضعف‌ها: خیلی زیاد، خیلی از امکانات Sql Server اینجا وجود نداره، و به جرات می‌تونم بگم که از Access هم ضعیف‌تره، چه برسه به SQLite و . . .

صبا صبوحی

amin720
جمعه 08 اسفند 1393, 23:26 عصر
حرف شما کاملا درست
حالا نباید مشکلی باشه درسته؟!

ali_md110
شنبه 09 اسفند 1393, 00:32 صبح
سلام
دوست عزیز، چطور هم‌چنین چیزی ممکنه.
همه می‌تونن همزمان نسخه‌ی متفاوت SQL رو داشته باشن. و من توصیه می‌کنم به هیچ عنوان LocalDb رو حذف نکنن.

صبا صبوحی

سلام
من که نگفتم نمیشه هم زمان چند نسخه از اسکیول داشته باشیم و اگر لوکال و اکسپرس باهم نصب کردیم دیگه نمیشه کارکرد منظور من اینه که اگر نسخه اسکبول اکسپرس رو سیستم نصب کنیم و بعدش نسخه لوکال در قسمت Configoration به سرویس اسکیول اکسپرس دیگه دسترسی نداریم
چند بار با این مشکل مواجه شدم و به نظرم به خاطر اینه باشه هنگام نصب نسخه لوکال قسمت DataBase Engin Service فعال نکرده بودم
بعدش هر نسخه اسکیول سرور که نصب میکنیم یک وهله یا یک عنوان داره که وقتی توی کانکشن اسنرینگ مشخص کنیم یک راست میره سراغ همون نسخه

SabaSabouhi
شنبه 09 اسفند 1393, 08:53 صبح
سلام
من که نگفتم نمیشه هم زمان چند نسخه از اسکیول داشته باشیم و اگر لوکال و اکسپرس باهم نصب کردیم دیگه نمیشه کارکرد منظور من اینه که اگر نسخه اسکبول اکسپرس رو سیستم نصب کنیم و بعدش نسخه لوکال در قسمت Configoration به سرویس اسکیول اکسپرس دیگه دسترسی نداریم
چند بار با این مشکل مواجه شدم و به نظرم به خاطر اینه باشه هنگام نصب نسخه لوکال قسمت DataBase Engin Service فعال نکرده بودم
بعدش هر نسخه اسکیول سرور که نصب میکنیم یک وهله یا یک عنوان داره که وقتی توی کانکشن اسنرینگ مشخص کنیم یک راست میره سراغ همون نسخه

سلام دوست عزیز
گمان کنم تمام ترکیب‌ها رو امتحان کردم، الان هم در کنار VS 2013 یک نسخه Local Db 2014 و یک نسخه Express Edition 2014 دارم.
و متاسفانه در عبارت « در قسمت configuration به سرویس sql express دسترسی نداریم » متوجه نشدم منظورتون کجا بود.

صبا صبوحی