PDA

View Full Version : اجرای برنامه به صورت موازی بر روی شبکه

k1.technology
چهارشنبه 06 اسفند 1393, 21:17 عصر
درود
یه برنامه با سوکت پروگرمینگ میخوام بنویسم
یک کامپیوتر به عنوان سرور و چند کلاینت داریم مثلا 10 تا کلاینت
یک برنامه روی کامپیوتر سرور هست که مثلا 1000تا رکورد نام و شماره دانشجویی را به صورت تصادفی ایجاد کند و میخوایم از بین 1000تا رکورد بین کلاینت تقسیم بشوند .و عمل جستجو رو انجام بدهند..مثلا اسم علی رو پیدا کنند.
هر کلاینتی که اسم علی رو پیدا کند به سرور اعلام کنه .(به صورت موازی ). به چه صورت باید برنامه نویسی کنم ؟با call by refrence میشه یا call by value ?یا روش دیگه؟
واسه شبکه کردن این پروژه همه لب تاب هستن
بهتر به چه شکلی انجام بدیم شبکه رو ؟
ایا ادد هاک میشه؟یا باید اکسس پوینت بذاریم ؟ایا باید حتما ویندوز سرور نصب بشه ؟
ارتباطشون چه جوری باشه ؟ایی پی دستی بدیم یا دی اچ سی پی ؟چه نکاتی دیگه باید رعایت بشه مثلا فایروال اوف کنم و ... ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید؟

am_al_59
جمعه 14 فروردین 1394, 20:53 عصر
من تجربه شخصی خودمو میگم امیدوارم بدردت بخوره

اگر برنامت کاربردیه و قراره استفاده کنی (منظورم اینه که پروژه دانشجوئی نباشه) و فقط میخوای برنامت تحت شبکه باشه بهتره شما به جای درگیر شدن با سوکت و پورت و تبدیل کلاسهات به رشته و بایت و ارسال روی شبکه و کنترل اینکه حالا کلاست کامل رسید یا وسطش دو سه تا پکت گم شد و هزارتا ماجرای دیگه

بیا از sql استفاده کن حتماً هم نیاز نداری sql server سنگین و کاملو نصب کنی همون SQL Express سبک 50 مگی هم کفایت میکنه

با امکانات و قابلیت هایی که الان برنامه نویسی سطح بالا بهت میده دیگه چه از نظر زمان هزینه و مخصوصاً کیفیت دیگه صرف نمیکنه آدم وقتی ابزارش هست دوباره بخواد چیزی رو که قبلاً کسی نوشته دوباره بنویسه

به نظر من اون نوع برنامه نویسی برای وقتیه که میخوای حجم برنامه هدف بسیار پایین باشه و کاراییش و منابعی که استفاده میکنه انحصاراً در اختیار کاری باشه که نیاز به انتقال سریع و کم حجم داده ها داره مثل نوشتن برنامه هایی که به RAT معروفن
مثال روشنش همو فایل های Server بود که با حجم های 2 3 کیلوبایت کل کنترل سیستم تو میداد نفوذگر عزیز