PDA

View Full Version : گفتگو: میزان حقوق PHP کارها و NET. کارها

Mohammadxml
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 16:49 عصر
php کارهایی که در تهران زندگی میکنن و در شرکت های برنامه نویسی کار میکنن به این پرسش جواب بدن.
یک php کار چه چیزایی رو باید بلد باشه و در چه حدی باشه تا در تهران حقوقش به بالای 5 میلیون برسه مثل لینک زیر؟
حقوق .Net کار در تهران (http://www.rahnama.com/cat/index/aid/6427210/%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D8%AD%D8%B1%D9%81%D9%87-%D8%A7%DB%8C)
در این پست (http://barnamenevis.org/showthread.php?383649-%D8%AF%D8%B1%D8%A2%D9%85%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C&p=1699421&viewfull=1#post1699421)میزان حقوق برنامه نویس php در سال 91 بالای 4-5 میلیون بوده با این حساب الان اون برنامه نویس باید حقوقش 8 میلیون باشه حالا دو سال پیش چی بلد بوده که حقوقش بالای 5 میلیون بوده؟

Mohammadsgh
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 22:06 عصر
اگه هر جایی همچین پولهایی میدن به ماه هم بگید بیایم:چشمک:

Veteran
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 22:55 عصر
کار در شرکت ماهی 10 میلیون هم ارزش نداره
8 بری 5 بیای! پس زندگی چی میشه ؟ درسته کارم بخشی از زندگیه ولی نه به این صورت! حداقل واسه من!
ماهی 1.5 از اینترنت در میارم ( تقریبا) به تفریح ام، خانواده ام، گردشم و... حسابی میرسم!
8 بری 5 بیای ( تا برسی 7 شده)خسته کوفته ی چیزی بخوری بعد بخوابی واسه فردا !!!

hamedarian2009
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 23:03 عصر
کار در شرکت ماهی 10 میلیون هم ارزش نداره
8 بری 5 بیای! پس زندگی چی میشه ؟ درسته کارم بخشی از زندگیه ولی نه به این صورت! حداقل واسه من!
ماهی 1.5 از اینترنت در میارم ( تقریبا) به تفریح ام، خانواده ام، گردشم و... حسابی میرسم!
8 بری 5 بیای ( تا برسی 7 شده)خسته کوفته ی چیزی بخوری بعد بخوابی واسه فردا !!!

شرکتی که 5 بیای خونه خیلی خوبه من الان یه شرکت میرم 8 صبح تا 9 شب هستیم البته 2 تا 4 استراحته به بهترین کارمندانش هم حدود 1.5 میلیون بیشتر نمیده

n0o0b_sina
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 23:05 عصر
شرکتی که 5 بیای خونه خیلی خوبه من الان یه شرکت میرم 8 صبح تا 9 شب هستیم البته 2 تا 4 استراحته به بهترین کارمندانش هم حدود 1.5 میلیون بیشتر نمیده
شما دقیقا کی زندگی میکنی؟ :دی

Veteran
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 23:06 عصر

بنده اطلاع دقیقی ندارم و این ساعتو هم از روی استخدامی ها دیدم

rezaonline.net
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 23:12 عصر
درامد مهم نیست
مهم اینه از کارت راضی باشی :)

من خیلی درآمدم کمتر از شماهاست :)

n0o0b_sina
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 23:14 عصر
درامد مهم نیست

برگرفته شده از داستان های غیرواقعی :دی

Mori Bone
پنج شنبه 07 اسفند 1393, 23:47 عصر
درامد مهم نیست

:متعجب::متعجب:

Mohammadxml
جمعه 08 اسفند 1393, 01:42 صبح
اگه هر جایی همچین پولهایی میدن به ماه هم بگید بیایم
اگه میدونستم چنین پولایی کجا میدن اصلا تاپیک نمیزدم.
لطفا بحث رو به حاشیه نکشونید و واقعا برنامه نویسایی که در تهران زندگی میکنن و اطلاع دقیق دارن به این تاپیک و سوالام پاسخ بدن.
موفق باشید.

MMSHFE
جمعه 08 اسفند 1393, 08:04 صبح
دوست عزیز، بهتر نیست بجای اینطور موارد حاشیه ای، سعی کنید اینقدر تخصص پیدا کنید که وقتی واسه یه جا فرم استخدامی پر میکنید، این شما باشین که دستمزدتون رو تعیین میکنید نه شرکت مربوطه؟ اگه تخصص داشته باشین و بتونین ثابت کنین (نمونه کار، مصاحبه خوب و...) شرکتها هرطور شده دنبال استخدام شما میان.

morrning
جمعه 08 اسفند 1393, 10:06 صبح
دقیق نمیدونم ولی شرکت هایی مثل همکاران سیستم و افرانت با اون درآمدشون اگه به برنامه نویساشون حقوق زیر ۲ میلیون بدن انصافا ناحقی کردن چون سرمایه اصلی یه شرکت نرم افزاری برنامه نویساشون هستند که محصول تولید میکنند .

n0o0b_sina
جمعه 08 اسفند 1393, 10:33 صبح
دوست عزیز، بهتر نیست بجای اینطور موارد حاشیه ای، سعی کنید اینقدر تخصص پیدا کنید که وقتی واسه یه جا فرم استخدامی پر میکنید، این شما باشین که دستمزدتون رو تعیین میکنید نه شرکت مربوطه؟ اگه تخصص داشته باشین و بتونین ثابت کنین (نمونه کار، مصاحبه خوب و...) شرکتها هرطور شده دنبال استخدام شما میان.
جناب شهرکی به نظرتون توی php خودمون چه تخصص هایی نیازه بازاره و برنامه نویسا کمتر به اون تسلط دارن؟! چون من هرچی فکر کردم هیچی پیدا نکردم! شاید از کم تجربه گیم باشه. ممنون میشم راهنمایی کنید

under22
جمعه 08 اسفند 1393, 11:02 صبح
دوست عزیز اگه بخایم حرف از اصولی یا درست کار بزنیم درسته برنامه نویسی که MVC بدوه و بتونه به راحتی به فریمورک های معروف کار کنه و Ajax و به دیزاین هم آشنای داشته باشه نباید درآمدش کمتر از 2 میلیون باشه ولی شرکت ها مهچین حقوقی نمیدن با اینکه از کنار اون برنامه نویس خیلی بیشتر در میارن .
یه نمونه مثال بگم یکی از دوستانم که تقریبا5 سال هم طراحی وب میکنه و به front-end کامل مسطله و کار های قوی هم انجام داده و کارش تمیزه و همچین به back-end هم کامل مسلطه رزومه فرستاد آپارات و قبول شد وقتی برای مصاحبه رفته بود حقوق 2 میلیون درخواست کرده بود گفته بودن اینجا بهترین برنامه نویس ما 1/6 میگیره من میتونم همینو بهت بدم بیشتر نمیتونم .....
اینکه شرکت ها باید این مبالغ رو بدن درست ولی هیچا نمیدن در جواب آقای شهرکی هم بگم حرفتون تا حددی درسته ولی همین مثالی که گفتم دیدید که تخصوص بالا باعث نشد که استخدام بشه و حقوقش تضمین بشه چون برنامه نویسای دیگه حاضر حتی با 1 میلیون کار کنن و شرکت ولی اون ها رو میبینه به خودش میگه چرا یه نفرو بیارم 2 تومن بهش بدم !!!
در مورده اون آگهی که دوست عزیز گذاشتن باید بگم نمیشه زیاد بهش توجه کرد چون زیاد پیش اومده شرکت گفته حداقل حقوق فلان تومن ولی وقتی برای مصاحبه رفتید و حرفاتون رو زدید اوضاع عوض میشه .
من خودم جایی که کار میکنم یه دفعه که برای افزایش حقوق صحبت کردم گفتم ما نمیتونیم این مقدار بهتون بدیم چون تعادل بین بقیه برنامه نویسا به هم میخوره .
به نظر من مشکل از ما برنامه نویساس که قبول میکنیم با حقوق پایین کار کنیم من خودم برنامه نویس دیدم با 700 تومن کار کنه این اولا حقوق خودشو ضایع کرده دوما حقوق بقیه رو

MMSHFE
جمعه 08 اسفند 1393, 11:21 صبح
این روند رو باید با فرهنگ سازی جا انداخت. شما وقتی میوه فروشی نزدیک خونه تون سیب رو بده 5 هزار تومان و جاهای دیگه بدن 4 هزار تومان ازش نمیخرین و از جاهای دیگه خرید میکنید ولی اگه همه جا بگن 5 هزار تومان دیگه مجبورین بخرین. اینکه میبینید یکسال و چند ماهه همش دارم روی مسائلی مثل دیسیپلین کاری و دستمزد کم نگرفتن و... کار میکنم و همه جا حرفش رو میزنم بخاطر همینه که بین خودمون جا بندازیم که دستمزد کار ما این نیست. بله تا وقتی که برنامه نویسی باشه که با 1 میلیون تومان حاضر به کار بشه شرکتها 2 میلیون تومان نمیدن ولی اگه همه همت کنن و دستمزد کارشون رو بالا ببرن اوضاع درست میشه. اولین قدم رو از خودمون شروع کنیم. اگه میبینید این شرکتها اینطوری جواب میدن، با اون برنامه نویسی که داره حقوق کم میگیره صحبت کنید و بگین این کارش باعث میشه بقیه هم نتونن قیمت واقعی رو بگیرن. جلسه بگذارین، توی شبکه های اجتماعی صحبت کنین، مقاله بنویسین تا کم کم فرهنگش جا بیفته. اگه منتظر باشین تا فرهنگ خودبخود جا بیفته و کارفرماها خودشون بخوان حقوقتون رو اضافه کنن، کلاهتون پس معرکه است. نگران بیکار بودن هم نباشین. فوقش خودتون بیزینس خودتون رو راه میندازین و یه مدت فریلسنر کار میکنید که از گرسنگی نمیرین.

n0o0b_sina
جمعه 08 اسفند 1393, 12:18 عصر
این روند رو باید با فرهنگ سازی جا انداخت. شما وقتی میوه فروشی نزدیک خونه تون سیب رو بده 5 هزار تومان و جاهای دیگه بدن 4 هزار تومان ازش نمیخرین و از جاهای دیگه خرید میکنید ولی اگه همه جا بگن 5 هزار تومان دیگه مجبورین بخرین. اینکه میبینید یکسال و چند ماهه همش دارم روی مسائلی مثل دیسیپلین کاری و دستمزد کم نگرفتن و... کار میکنم و همه جا حرفش رو میزنم بخاطر همینه که بین خودمون جا بندازیم که دستمزد کار ما این نیست. بله تا وقتی که برنامه نویسی باشه که با 1 میلیون تومان حاضر به کار بشه شرکتها 2 میلیون تومان نمیدن ولی اگه همه همت کنن و دستمزد کارشون رو بالا ببرن اوضاع درست میشه. اولین قدم رو از خودمون شروع کنیم. اگه میبینید این شرکتها اینطوری جواب میدن، با اون برنامه نویسی که داره حقوق کم میگیره صحبت کنید و بگین این کارش باعث میشه بقیه هم نتونن قیمت واقعی رو بگیرن. جلسه بگذارین، توی شبکه های اجتماعی صحبت کنین، مقاله بنویسین تا کم کم فرهنگش جا بیفته. اگه منتظر باشین تا فرهنگ خودبخود جا بیفته و کارفرماها خودشون بخوان حقوقتون رو اضافه کنن، کلاهتون پس معرکه است. نگران بیکار بودن هم نباشین. فوقش خودتون بیزینس خودتون رو راه میندازین و یه مدت فریلسنر کار میکنید که از گرسنگی نمیرین.
وضع کار توی جامعه ما زیاد خوب نیست زندگی هم خرج داره، شما میفرمایید چی کار کنه برنامه نویسه بدبخت؟ بشینه فریلنس کار کنه؟ خودتون میدونید که فریلنس کار کردن کاره هر کسی نیست و سخت میشه به درآمد ثابت رسید توش!!! پس راه حل چیه؟! از گرسنگی بمیره؟ پس این کار شدنی نیست همیشه کسایی هستن که به خاطر نیاز حاضرن کمتر از قیمت توافقی بگیرن و کار کنن!!!
مگه اینکه طرف اینقدر حرفه ای باشه که شرکتا بیان دنبالش اون موقع میتونه قیمت بالا بده!
از برنامه نویس های همین فروم هم من به شخصه دیدم کسایی هستن که واسه برنامه نویسی یه سایت اختصاصی از صفر 150 هزار تمن قیمت دادن! اونوق من بیام قیمت بدم 1 تمن طرف کارو به کی میده؟! (البته اگه نمونه کار قوی و کیفیت کار بالا باشه بحث فرق میکنه من سطح متوسط رو در نظر گرفتم)
تنها برنامه نویسی نیست همه ی شغل ها اینجوریه کسی که با بقیه متفاوته موفق میشه نه کسی که قیمت بالا یا پایین میده!

MMSHFE
جمعه 08 اسفند 1393, 12:24 عصر
شما فقط به کارفرماتون بگین اونی که میگه 150 هزار تومان، کار 150 هزار تومانی هم تحویلت میده. بقیه رو بسپارین به خدا. روزی هر کسی رو میرسونه. به این فکر کنین که اگه در هر دو ماه یک پروژه 2 میلیونی هم داشته باشین، بهتر از اینه که توی یک ماه 5 تا پروژه 150 هزار تومانی گیرتون بیاد. هم از نظر زحمت و هم ازنظر درآمد. عذر میخوام این مثال رو توی یه محیط علمی میزنم ولی آیا ما نباید به اندازه یه «تن فروش خیابونی» واسه کارمون ارزش قائل بشیم؟ اون واسه یک ساعت فروختن جسمش تخفیف میده که شما واسه یکماه وقت گذاشتن و فکر کردن و دردسرهای دائمی که بعداً میاد سراغتون (کمردرد و سردرد و چشم درد و رماتیسم و ضعف اعصاب و...) میخواین کم فروشی کنید؟ بالأخره از یه جایی باید شروع کرد تا این فرهنگ جا بیفته که راه کسب درآمد متناسب با زحمت، کم فروشی نیست چون قیمت پایین دادن، تأیید کار اشتباهی هست که همکارتون داره انجام میده و مشتری پررو و گستاخ میشه و واقعاً فکر میکنه نرخ کار همینه.

n0o0b_sina
جمعه 08 اسفند 1393, 12:40 عصر
شما فقط به کارفرماتون بگین اونی که میگه 150 هزار تومان، کار 150 هزار تومانی هم تحویلت میده. بقیه رو بسپارین به خدا. روزی هر کسی رو میرسونه. به این فکر کنین که اگه در هر دو ماه یک پروژه 2 میلیونی هم داشته باشین، بهتر از اینه که توی یک ماه 5 تا پروژه 150 هزار تومانی گیرتون بیاد. هم از نظر زحمت و هم ازنظر درآمد. عذر میخوام این مثال رو توی یه محیط علمی میزنم ولی آیا ما نباید به اندازه یه «تن فروش خیابونی» واسه کارمون ارزش قائل بشیم؟ اون واسه یک ساعت فروختن جسمش تخفیف میده که شما واسه یکماه وقت گذاشتن و فکر کردن و دردسرهای دائمی که بعداً میاد سراغتون (کمردرد و سردرد و چشم درد و رماتیسم و ضعف اعصاب و...) میخواین کم فروشی کنید؟ بالأخره از یه جایی باید شروع کرد تا این فرهنگ جا بیفته که راه کسب درآمد متناسب با زحمت، کم فروشی نیست چون قیمت پایین دادن، تأیید کار اشتباهی هست که همکارتون داره انجام میده و مشتری پررو و گستاخ میشه و واقعاً فکر میکنه نرخ کار همینه.
والاه چی بگم ایشالاه که اینطوری بشه، نه من قیمت پایین نمیگم ولی شاید یه نفر مثله من نباشه و تازه بخواد وارد بازار کار بشه، اون برای جمع کردن نمونه کار مجبوره قیمت پایین بده یا حتی رایگان کار کنه!!!
در کل من که امیدی به درست شدن وضع ندارم.

MMSHFE
جمعه 08 اسفند 1393, 12:50 عصر
عیب نداره. هر کسی طرز فکر خاص خودش رو داره. دنیا هم به آدمهای خوشبین نیاز داره هم به آدمهای بدبین. آدمهای خوشبین هواپیما میسازن، آدمهای بدبین جلیقه نجات!

morrning
جمعه 08 اسفند 1393, 13:55 عصر
من خودم تجربه حقوق پایین رو داشتم و با ماهی ۴۰۰ هم کار کردم آخرش هم به این نتیجه رسیدم برنامه نویسی رو برای خودم انجام بدم . رفتم شغلم رو عوض کردم و الان موقع اوقات فراغت پروژه هام رو جلو میبرم.شغلم هم هیچ رابطه ای با برنامه نویسی نداره. البته من صورت مسئله رو عوض کردم و از این کارم پشیمونم.

golbafan
جمعه 08 اسفند 1393, 14:02 عصر
درامد مهم نیست

مگه درآمد بقیه رو میدونید؟؟؟

Mohammadxml
جمعه 08 اسفند 1393, 14:25 عصر
لطفا اگه کسی تهران کار میکنه و برنامه نویس php سراغ داره که ماهی 5 و یا بیشتر میگیره بگه که چه تخصصایی داره؟
بحث را به حاشیه نکشانید.
دقیقا سوال منم همینه که باید در چه زمینه ای در php تخصص پیدا کنم که حقوقم به این حد برسه؟
من الان میدونم که یک Net. کار چه چیزایی باید بلد باشه که حقوقش به این حد برسه ولی نمیدونم یک php کار چه چیزایی باید بلد باشه؟
شرکتی که به برنامه نویسش ماهی 5 بده مطمئنم پروژه ای که گرفته قیمتش زیر 1 میلیارد نیست اینجا رو نمیگم ولی نمونش رو سراغ دارم.
مهندس شهرکی در شرکت شما یک پروژه رو وقتی میگیرید چقدر قرارداد میبندید که در ماه صافی 5 برای خود شما میمونه به جز حقوق برنامه نویسهای دیگه و مخارج دیگر؟

rezaonline.net
جمعه 08 اسفند 1393, 15:00 عصر
برگرفته شده از داستان های غیرواقعی :دی
چرا غیر واقعی
روزمه بنده رو نگاه کنید جمعا ده تا پروژه توش نیست
من هر هفته بهم پروژه پیشنهاد میشه ، ملاک انتخاب هیچ کدومشون پولش نیست ، از هر پروژه ای که خوشم بیاد قبولش میکنم بعد در مورد دستمزدش حرف میزنم .
90 درصد پروژه هارو هم رد میکنم از کساییکه منو میشناسن بپرسید .

مگه درآمد بقیه رو میدونید؟؟؟
حدودیش رو میدونم ناسلامتی برنامه نویسم و دوستان من برنامه نویسن :)
بحث کردن در مورد هزینه پروژه یکی از کارهای همیشگی ماست :)

MMSHFE
جمعه 08 اسفند 1393, 16:16 عصر
مهندس شهرکی در شرکت شما یک پروژه رو وقتی میگیرید چقدر قرارداد میبندید که در ماه صافی 5 برای خود شما میمونه به جز حقوق برنامه نویسهای دیگه و مخارج دیگر؟

من پروژه نمیگیرم توی شرکتم و روی ایده های خودمون کار میکنیم و بازاریابی و فروش داریم. اکثر پروژه ها هم با اینکه توی بستر وب انجام میشه ولی وب سایت نیست (اپلیکیشنها یا کامپوننتهای داخلیه). جدیداً دیگه همین رو هم رها کردم و فقط دارم روی پکیجهای آموزشی کار میکنم. بجز خودم هم کسی تو شرکتم نیست.

n0o0b_sina
جمعه 08 اسفند 1393, 17:34 عصر
من پروژه نمیگیرم توی شرکتم و روی ایده های خودمون کار میکنیم و بازاریابی و فروش داریم. اکثر پروژه ها هم با اینکه توی بستر وب انجام میشه ولی وب سایت نیست (اپلیکیشنها یا کامپوننتهای داخلیه). جدیداً دیگه همین رو هم رها کردم و فقط دارم روی پکیجهای آموزشی کار میکنم. بجز خودم هم کسی تو شرکتم نیست (کارمند خوب و مسلط به PHP ساکن شیراز میپذیریم - با امکان فعالیت بصورت کارآموزی همراه با یادگیری و بعدش استخدام!).
به نظر میاد شغله اصلیتون برنامه نویسی نیست! نه؟ چون با پکیج های آموزشی نمیتونه آدم زندگی کنه
حیف شد شیراز بودم خدمت میرسیدیم 2 نفر بشیم تو شرکت البته شریک، نه کارمند :دی

MMSHFE
جمعه 08 اسفند 1393, 17:44 عصر
اتفاقاً برنامه نویسی شغل اصلیمه. کار پکیجها هم درآمدش خیلی خوبه و به زحمتش می ارزه. البته به شرطی که پکیج رو خوب و با کیفیت بسازین و کم فروشی نکنید. اونوقته که میبینید چقدر ازش استقبال میشه. برای امتحان یه سر به سایت فروش پکیجها بزنین و جمع تعداد خریداران رو ضربدر مبلغ پکیج کنید. بهرحال این هم بخشی از کارهامه که انجام میدم. یه بخشهایی هم فعلاً نباید عمومی بشه که البته اونها هم مرتبط با برنامه نویسیه.

aaaghooo
جمعه 08 اسفند 1393, 21:30 عصر
سلام به دوستان
الان شما به من بگین یک سایت کاملا استاتیک، قیمت چقدر بدم؟
جائی هست که قیمت ها رو بدونیم؟
من مبتدی هستم و تازه وارد بازار کار شدم، به هر کی که زنگ می زنم قیمت عرف رو بپرسم و بدونم، هر کسی یه قیمتی می گه.
برنامه نویسان مثل حرفه ها و شغل های دیگه انجمن یا تعرفه ائی دارن برای خودشون؟
دوستان بگن:(کف قیمت و سقف قیمت )
قیمت سایت کاملا استاتیک؟ قیمت سایت داینامیک؟ پشتیانی سایت ها؟ پشتیبانی ساعتی سایت ها؟
با تشکر

Mohammadxml
جمعه 08 اسفند 1393, 22:12 عصر
سلام به دوستان
الان شما به من بگین یک سایت کاملا استاتیک، قیمت چقدر بدم؟
جائی هست که قیمت ها رو بدونیم؟
من مبتدی هستم و تازه وارد بازار کار شدم، به هر کی که زنگ می زنم قیمت عرف رو بپرسم و بدونم، هر کسی یه قیمتی می گه.
برنامه نویسان مثل حرفه ها و شغل های دیگه انجمن یا تعرفه ائی دارن برای خودشون؟
دوستان بگن:(کف قیمت و سقف قیمت )
قیمت سایت کاملا استاتیک؟ قیمت سایت داینامیک؟ پشتیانی سایت ها؟ پشتیبانی ساعتی سایت ها؟
با تشکر
لطفا برای خودتون تاپیک جداگانه ایجاد کنید در بالا گفتم بحث را به حاشیه نکشید.
آیا از 261788 کاربر سایت برنامه نویس یک نفر php کار حرفه ای در تهران زندگی نمی کنه که به سوالات بالا پاسخ بده؟
نتیجه میگیریم این جمله درسته که میگن php کار زیاد داریم ولی php کار حرفه ای خیلی کم.

aminbl5
جمعه 08 اسفند 1393, 22:32 عصر
سلام ، من فکر میکنم کسایی می تونن موفق باشن که پایه منطقی خوبی داشته باشن، کسی که بیس و پایه PHP و لینوکس و آپاچی و ... بشناسه و بتونه برای ارتقا و بهبودشون کار کنه، برنامه نویسای ایرانی (PHP) باید برن به این سمت، خدا وکیلی چندتا سایت ایرانی بگین که غیر از اتصال به دیتابیس و گزارش گیری، کار های دیگه ای هم انجام بدن؟؟!!!
منظورم ابداع و نوآوری و ... اینا هستش، چند تا شرکت داریم که تو زمینه وب سرور و پیاده سازی سیستم های هوشمند و ... تحقیق میکنن؟!
مطمئنا وقتی به اینجا رسیدی، نه تنها داخل کشور، بلکه در تو کل دنیا خاطرخواه داری! به نظرم ما هنوز به معنای واقعی "حرفه ای" رو نشناختیم.

Unique
شنبه 09 اسفند 1393, 02:06 صبح
لطفا برای خودتون تاپیک جداگانه ایجاد کنید در بالا گفتم بحث را به حاشیه نکشید.
آیا از 261788 کاربر سایت برنامه نویس یک نفر php کار حرفه ای در تهران زندگی نمی کنه که به سوالات بالا پاسخ بده؟
نتیجه میگیریم این جمله درسته که میگن php کار زیاد داریم ولی php کار حرفه ای خیلی کم.

دوست عزیز ! بنده بیش از ۶ سال net. کار کردم و بیش از ۴ سال php اما اینجا بحث حرفه ای و غیر حرفه ای نیست ! شما دنبال کارمند برنامه نویس میگردین که فعلا همچین کسی تاپیک را ندیده پاسخ شما را بده. در مورد شهر هم حق با شماست چون هر شهر نرخ متفاوتی داره.

اما اینکه چی یاد بگیرم که در حد یک net. کار پول بگیرم خیلی کلیه ! برای برنامه نویسی وب یک سری اصول هست که همه باید بلد باشن و فرقی نمیکنه طرف php کار باشه یا net. کار. یکسری از شرکت ها هستند مثلا دبنال افرادی هستند که با nodejs خوب کار کنند یا cold fusion بدونند یا jsp یلد باشن و چون برنامه نویس این ها کمه خوب مجبورا پول بیشتری پرداخت کنند. حتی python درآمد ثابت بهتری از php داره ! اما اینکه مقایسه میکنید php کار با net. کار را درست نیست.

از من به شما و دوستان دیگه نصیحت که وقتتون را توی شرکت های طراحی سایت و این چیزا تلف نکنید و از معلوماتی که دارین برای راه اندازی و کارآفرینی یک کسب و کار آنلاین استفاده کنید. یا اگه نمیتونید کار آفرینی کنید برای خودتون کار کنید. اگه راه و چاه کار رکدن را یاد بگیرین درآمدتون از ماهی ۷ یا ۸ میلیون هم فراتر میره مخصوصا اگه تیمی ۳ یا ۴ نفره شریکی کار کنید.

برای گرفتن حقوق بالا شما باید خودتون را به شرکت تحمیل کنید. مثلا میتونید با حقوق همون یکی دو میلیون وارد یک شرکت معتبر بشین و توی مدت کوتاهی با تحت تاثیر قرار دادن اونها و کمک به پیشرفتشون حقوقتون را تحمیل کنید و وقتی واقعا احساس کردین شرکت از بودن شما داره سود بیشتری میبره دم از جدایی بزنید. توی چنین مواردی معمولا رئیتون حاضر میشه حقوق بهتری بده. فقط یادتون باشه باید نتیجه کار ما تاثیر زیاید روی درآمد شرکت داشته باشه و اونجا کار آفرینی را انجام بدین (قطعا اگه کار آفرینی را خودتون میکردین بیشتر به سودتون بود اما کسی که مایه این کار را نداره چاره ای جز این کار نداره). اما اگه قصدتون اینه مثل یک کترمند معمولی ار کنید خوب همون ۱ میلیون هم از سرتون زیاده.

golbafan
شنبه 09 اسفند 1393, 08:32 صبح
اگر یخورده زرنگ باشی و بتونی کارهای خوب انجام بدی میتونی بیشتر از 5 دربیاری :چشمک:

freeman99
شنبه 09 اسفند 1393, 09:49 صبح
وقتی واقعا احساس کردین شرکت از بودن شما داره سود بیشتری میبره دم از جدایی بزنید
آره این خیلی جواب میده. من خودم تجربه کردم :لبخند:
البته کار من در شرکت برنامه نویسی نیست، ولی بهرحال کاره و در ارتباط با کامپیوتره و فناوری اطلاعاته.

گفتم میخوام برم، البته واقعا هم از دستشون خسته شده بودم و میخواستم برم، بعد که طرف دید واقعا جدیه قضیه گفت خیله خب حالا فعلا یه روز در میون بیا، منم قبول کردم، جالب اینکه الان وقتی که میذارم و کاری که میکنم یک چهارم قبلا است ولی حقوقم نصف قبلا :قهقهه:
یعنی خب به نسبت وقت و حجم کار حساب کنی حقوقم دو برابر شده دیگه :بامزه:
البته من خودم گفتم حالا که کمتر کار میکنم حقوقم کمتر. تازه من میخواستم از اینم کمتر بگیرم، چون نمیخواستم پول مفتی بگیرم و روابط غیرمنصفانه و جو غیردوستانه بشه، ولی اون خودش بیشتر میده!!
یعنی از اون وقت هم احترامم بیشتر شده هم راحتیم و هم به نسبت کارم بهتر پول میگیرم!

aaaghooo
دوشنبه 11 اسفند 1393, 00:44 صبح
دقت کنید سوال من بی ربط به سوال شما که نیست، تازه خود جواب شما هست.!!
کی حقوق برنامه نویس تعین می کنه که بخواد بگه سطح برنامه نویس با حقوقش بسنجه؟؟؟
بازار برنامه نویسی خیلی به هم ریخته است، هر کسی که توانائی بازار یابی، گفتگو، سیاست کار و بازار و قیمت گذاری داره موفق تر از یک برنامه نویسی هست که کلی کد بلد هست.
برای طراحی یه سایت هر کسی یه نرخ متفاوت می ده.
موفق باشی

Unique
دوشنبه 11 اسفند 1393, 13:08 عصر
بازار برنامه نویسی خیلی به هم ریخته است، هر کسی که توانائی بازار یابی، گفتگو، سیاست کار و بازار و قیمت گذاری داره موفق تر از یک برنامه نویسی هست که کلی کد بلد هست.

همه کار ها همینطوره. یک پزشک هم اگه خیلی وارد باشه اما نتونه با بیمار درست بر خورد کنه و بازاریابی کار خودش را به خوبی انجام بده موفق نیست. گرافیک ،‌برنامه نویسی و بازاریابی و فروش در کنار هم یک تجارت موفق میسازه.