PDA

View Full Version : سوال: استفاده از sqlExpress

farzadkamali
یک شنبه 10 اسفند 1393, 18:36 عصر
با سلام
من از نسخه sql 2008 r2 enterprise استفاده می کنم و دلفی xe4.
برای اتصال دلفی به بانک هم کد نمی زنم و از حالت ویزاردی جلو میرم.
حالا سوالم اینجاست که اگر بخوام پروژم روی سیستم کاربر با نسخه sqlExpress (به دلیل راحتی نصب) کار کنه باید رشته اتصال رو چه طوری بنوسیم.
یعنی من روی سیستمم با نسخه enterprise کار کنم و پروژه ها با اون بنویسم. اما می خوام پروژم علاوه بر enterprise روی sqlExpress هم جواب بده.

یوسف زالی
یک شنبه 10 اسفند 1393, 19:25 عصر
سلام.
دقیقا مثل اس کیو ال، فرق خاصی نداره. از ویزارد خود ADOConnection می تونید استفاده کنید.

farzadkamali
یک شنبه 10 اسفند 1393, 19:44 عصر
سلام.
دقیقا مثل اس کیو ال، فرق خاصی نداره. از ویزارد خود ADOConnection می تونید استفاده کنید.

یعنی الان که من نرم افزار رو با نسخه enterprise کار کردم. با نسخه express 2008 هم جواب میده؟ نیازی به هیچ تغییری توی کانکشن نیست؟

یوسف زالی
یک شنبه 10 اسفند 1393, 20:33 عصر
اگر دی بی شما روی اکسپرس برده شده باشه، قاعدتا مشکلی پیش نباید بیاد.

farzadkamali
یک شنبه 10 اسفند 1393, 21:01 عصر
اگر دی بی شما روی اکسپرس برده شده باشه، قاعدتا مشکلی پیش نباید بیاد.
ارور میده عزیز. احتمالا باید conectionsting رو تغییر بدم و با sqlexpress منطبق بشه. نمیشه conectionsting رو جوری تنظیم کرد که برای هر دو نسخه جواب بده.
128991
conectionsting من به این شکله>

Provider=SQLNCLI10.1;Integrated Security=SSPI;Persist Security Info=False;User ID="";Initial Catalog=master;Data Source="";Initial File Name="";Server SPN=""

یوسف زالی
یک شنبه 10 اسفند 1393, 21:55 عصر
باید براش یک شرط بگذارید که DBMS رو چک کنه (Provider) و استرینگ مناسب رو انتخاب کنه.

farzadkamali
یک شنبه 10 اسفند 1393, 22:00 عصر
باید براش یک شرط بگذارید که DBMS رو چک کنه (Provider) و استرینگ مناسب رو انتخاب کنه.

چه طوری؟ ممنون میشم اگه یه مثال بزنید.

یوسف زالی
یک شنبه 10 اسفند 1393, 22:18 عصر
یا شما هنگام نصب می دونید چه نسخه ای دارید نصب می کنید، که شرطش دیگه دست خودتونه
یا شما نمی دونید در مقصد کدام دی بی ام اس نصبه، که باید ببینید که روی سیستم مقصد اس کیو ال سرور نصبه یا نه، این کار رو می تونید با چک کردن رجیستری انجام بدید. نمونه کدهاش در همین سایت موجوده.
یا این که از روی کانکشن استرینگی که دارید باید تشخیص بدید چی نصبه، این هم با چک کردن کلمه Provider میسره.

farzadkamali
یک شنبه 10 اسفند 1393, 22:48 عصر
یا شما نمی دونید در مقصد کدام دی بی ام اس نصبه، که باید ببینید که روی سیستم مقصد اس کیو ال سرور نصبه یا نه، این کار رو می تونید با چک کردن رجیستری انجام بدید. نمونه کدهاش در همین سایت موجوده.

متاسفانه نتونستم چیزی پیدا کنم. لطف میکنید یه مرجع بدید. یا اینکه خودتون یه مثال بزنید.
من میدونم که نسخه نصب شده روی سیستم یا نسخه express 2008 r2 هست یا نسخه enterprise 2008 r2 . حالا می خوام این دوتارو چک کنم و کانکشن مناسب رو بدم.
مشکل اینجاست که نمی دونم چه جوری بفهمم کدوم نسخه روی سیستم نصب تا با یه شرط if استرینگ مناسب رو بزارم. خیلی گشتم اما چیزی دستگیرم نشد.:گریه:

یوسف زالی
یک شنبه 10 اسفند 1393, 23:45 عصر
http://stackoverflow.com/questions/2044431/all-versions-sql-server-registry-key