PDA

View Full Version : مبتدی: طرز استفاده از CakePHP در پروژه

mohammad_amini
یک شنبه 17 اسفند 1393, 16:57 عصر
سلام

من تازه دارم با CakePHP آشنا میشم. می خواستم در پروژه ای که دارم انجام می دم ازش استفاده کنم ولی نمی دونم دقیقا چه چیزهایی رو باید تعریف کنم.:متفکر::متفکر::متفکر:

مثلا توی یک صفحه ی خاص از سایت چطوری میشه به محتویات هر کدوم از Viewها دسترسی داشت. مثلا محتویات چندتا از Viewها رو در قسمت های مختلف صفحه قرار بدم......:ناراحت::ناراحت::نارا ت:

ممنون میشم از راهنمایتون.......

vahidqara
یک شنبه 17 اسفند 1393, 22:56 عصر
درود به جمع کیک پزها خوش اومدی..
اولا ممنون میشم سوالات و مشکلات خودتون رو توی سایت http://forum.cakephp.ir ارائه دهید.
و بهترین راه اینه شما راهنمای استفاده از فریم ورک رو از سایت cakephp.org تهیه کنید و قدم به قدم جلو برید.
کتاب فارسی مهندس محمد مرادی هم برای شروع مناسبه.. موفق باشید :لبخندساده:

mohammad_amini
یک شنبه 17 اسفند 1393, 23:49 عصر
اون آدرسی که گفته بودید انگار باز نمیشه.این پیغام رو میده:

MyBB has experienced an internal SQL error and cannot continue.
SQL Error:145 - Table './cakephp_forum2/mybb_sessions' is marked as crashed and should be repairedQuery:DELETE FROM mybb_sessions WHERE uid='1744'

سوال من اینه که مثلا توی صفحه ی index.ctp، در یک قسمت از صفحه می خام از یک View استفاده کنم و در یک قسمت دیگه از یک View دیگه استفاده کنم. یک راهنمایی می خواستم برای این سوالم...تقریبا با CakePHPآشنایی سطحی هم دارم.........:اشتباه:

بازم ممنون می شم از کمکتون......:تشویق::تشویق::تشو ق:

vahidqara
دوشنبه 18 اسفند 1393, 09:13 صبح
سلام درود..
شما می توانید از element ها استفاده کنید دوست خوب.. در ضمن سایت درست شده اونجا میتونید مطالب رو دنبال و بخونید با تشکر:لبخندساده:

png_92
چهارشنبه 17 تیر 1394, 12:40 عصر
سلام
به جز
cakephp.org ، شما جای دیگه ای رو برای آموزش پایه ای cakephp می شناسید؟؟ به نظر این مرجع بیشتر شبیه یک documentaion هست برای کسی که از قبل
با cakephp آشنایی داشته. من دنبال یک آموزش پروژه محور با این فریم ورک هستم.
اگر ممکنه کتب، سایت ها یا مراجع مفید آموزشی بیشتری معرفی کنید.
ممنون

vahidqara
چهارشنبه 17 تیر 1394, 21:27 عصر
درود.کتاب قدیمی هست نسخه 1.3 هست اگه اشتباه نکنم از مهندس مرادی
داکیومنت خود سایت خیلی خوبه
و انجمن فارسی کیک
cakephp.ir