PDA

View Full Version : قفل سخت افزاری ، امنیت و روش استفاده آن

bigboy_user
دوشنبه 12 تیر 1385, 13:28 عصر
با سلام خدمت همه دوستان

در این تاپیک می خواهیم در باره همه اصول و جزییات قفل های سخت افزاری صحبت کنیم.

برای محافظت از حق مالکیت برنامه های کامپیوتری در دنیای امروزی قانون کپی رایت وجود دارد.
خلاصه این قانون به این مضمون می باشد که کلیه حقوق مادی و معنوی برنامه برای برنامه نویس محفوظ می باشد.
به دلیل نبود امکانات و نیروی کافی ( شاید دلایل نامعلوم دیگر ...) اجرا و پیاده سازی این قانون در همه جا امکان پذیر نمی باشد و به همین دلیل برنامه نویسان برای محافظت از برنامه های خود در مقابل کپی رایت از روشهایی استفغاده می کنند.
استفاده از قفل سخت افزاری یکی از روشهای معمول و منطقی می باشد.

همه جای ایران سرای من است.

bigboy_user
دوشنبه 12 تیر 1385, 14:51 عصر
قفل سخت افزاری یک قطعه سخت افزاری می باشد که معمولا به یکی از پورتهای پارلل ، سریال و یا USB متصل می شود. این قطعه دارای حافظه یا حافظه هایی از نوع ROM, EEPROM, FLASH, می باشد.
شرکت سازنده قفل یکسری اطلاعات از جمله شماره سریال قفل ،اطلاعات شرکت و
شناسه قفل ... را بصورت ثابت و غیر قابل تغییر در قفل می نویسد و مقدار دیگری از حافظه را برای استفاده کاربر قفل خالی می گذارد.
کاربر قفل می تواند با استفاده از ابزارها و برنامه هایی که شرکت سازنده قفل در اختیار او قرار می دهد اطلاعات خود را ازجمله کلمه رمز را در قفل جای دهد.

marvel
چهارشنبه 14 تیر 1385, 07:30 صبح
سلام
مرسی از این که این فروم را باز کردید.
راستش من اطلاعات زیادی در رابطه با قفل ندارم.و می خوام بدونم برنامه چه طور می تونه با قفل ارتباط برقرار کنه؟

SoftDevCo
چهارشنبه 14 تیر 1385, 09:06 صبح
دوستان به نظره من قفله سخت نرم افزاری از قفله سخت افزاری هم به صرفه تر و هم بهتر،
من خودم قفله نرم افزاری می نویسم و می تونم بگم که اگه کد هارو به صورت معمولی ننویسیم خیلی راحت میشه قفلی ساخت که نشه کرکش کرد.

bigboy_user
چهارشنبه 14 تیر 1385, 10:47 صبح
روش(روشهای ) استفاده از قفل سخت افزاری:
بعد از تعریف قفل سخت افزاری بصورت کلی من نحوه استفاده از آنها را بازگو می کنم.
با توجه به ساختار قفلهای سخت افزاری و اینکه اینجانب تا به حال چندین نمونه از اینگونه قفلها را دیده ام کلیت روش استفاده از آنها تقریبا یک جور می باشد.
معمولا قفلهای سخت افزاری قابل استفاده در محیطهای برنامه نویسی می باشند و تعدادی از آنها را می توان برای فایلهایی مثال EXE و dat ,.. استفاده کرد.
بنابراین شرط اول برای استفاده درست از قفلهای سخت افزرای برنامه نویسی و مهارت در این امر است.

bigboy_user
چهارشنبه 14 تیر 1385, 12:05 عصر
شرکتهای سازنده قفل سخت افزاری برای استفاده قفل توسط کاربران معمولا ابزارها و فایلهایی را به همراه قفل ارایه می دهند(مانند ِDLL, OCX, LIb,..) که برنامه نویسان می توانند
از طریق این فا یلها از درون برنامه خود قفل سخت افزاری را صدا بزنند.البته قفلهای سخت افزاری باید حتما دارای یک برنامه ( که معمولا progrmmer قفل نامیده می شود) باشند که
از طریق آن کاربر اطلاعات مورد نظر خود را ازجمله کلمه رمز و .. به قفل بدهند و اطلاعات ثابت قفل را بخواند و کل این اطلاعات را در محیط برنامه نویسی استفاده کند.
جزییات بیشتر را خواهم گفت اما

دوستان به نظره من قفله سخت نرم افزاری از قفله سخت افزاری هم به صرفه تر و هم بهتر

تا آنجایی که من با قفلهای سخت افراری و ابزار آنها کار کرده ام ، اینگونه قفلها برنامه ها را هم بصورت سخت افزاری و هم نرم افزاری می توانند محافظت کنند. و
هیچ وابستگی به سخت افزار کامپیوتر مثل شماره سریال هارد ندارند .و یکسری مزایای دیگر که در دفعات بعد میگم.

marvel
پنج شنبه 15 تیر 1385, 09:57 صبح
بنابراین شرط اول برای استفاده درست از قفلهای سخت افزرای برنامه نویسی و مهارت در این امر است.

یعنی برای استفاده از قفل حتما باید سورس برنامه را داشته باشیم؟

SoftDevCo
پنج شنبه 15 تیر 1385, 10:03 صبح
دوسته عزیز منظوره من این بود که میشه بدون هزینه اضافی فقط با یکمی وقت گذاشتن از کرک شدن برنامه از طریق نرم افزاری جلوگیری کرد.

bigboy_user
سه شنبه 20 تیر 1385, 15:33 عصر
با سلام و تشکر از همه دوستان که پیشنهاد و نظرات خود را ارایه می دهند.

پس از اینکه کاربر با استفاده از برنامه Programmer قفل اطلاعات خود را به قفل داد و اطلاعات موجود در قفل را که شرکت سازنده در قفل وارد نموده را خواند ، می تواند با استفاده از ابزارهایی مانند DLL,LIb,OCX,OBJ (که شرکت سازنده قفل ارایه می دهد)در محیطهای برنامه نویسی با قفل ارتباط برقرار کند و در واقع این گونه فایلها که به عنوان یک شی در محیطهای برنامه نویسی استفاده می شوند واسط برنامه شما و قفل سخت افزاری می شوند .
این اشیا(یا همان فایلها) دارای روتینها ، متدها و توابعی برای چک کردن وجود قفل و دادن / خواندن اطلاعات از قفل می باشند.
در ادامه روشهای استفاده از این ابزار وامنیت آنها را بررسی می کنیم.

bigboy_user
سه شنبه 20 تیر 1385, 15:47 عصر
نقل قول (MARVEL ):

یعنی برای استفاده از قفل حتما باید سورس برنامه را داشته باشیم؟

اگر بخواهید میتوانید از SHELLProtect که روی فایلهایی مثل EXE,BAT ,DAt,..
قفل را نصب می کند استفاده کنید ولی توصیه اکثر شرکتهای سازنده قفل استفاده از قفل در سورس و سپس SHELLProtec است یعنی هر در روش با هم.

--------------------------------------------------------------------------
نقل قول (SOFTDEVCO ):

دوسته عزیز منظوره من این بود که میشه بدون هزینه اضافی فقط با یکمی وقت گذاشتن از کرک شدن برنامه از طریق نرم افزاری جلوگیری کرد.

دوست عزیز میدانی که حرفه ای شدن در همه زمینه های برنامه نویسی کار یک نفر یا حتی یک تیم نیست اگر شخص یا شرکتی در زمینه مثلا database فعالیت می کند شخص یا شرکت دیگر در زمینه امنیت.
و باور بفر مایید که با توجه به ابزارها و روشهای هک قوی که وجود دارد و بنده می شناسم تا کنون قفلی را که بصورت صدردصد جلوی این هکر بایستد را نیافته ام.

iaun.net
دوشنبه 20 خرداد 1387, 18:09 عصر
از درج آدرس ايميل خودداري كنيد (iaun.net@gmail.com)

Nima NT
دوشنبه 20 خرداد 1387, 18:50 عصر
آقا بهتره بری سراغ قفل های سخت افزاری.
و اصلا" سراغ پرولاک نرو ، چون من که هیچی حالیم نیست تونستم کرکش کنم چه برسه به کسی که یه چیزایی حالیش بشه.
اگه می خوای برنامت تو هر کی هر کی کرک نشه فقظ قفل سخت افزاری.

برادر گرامی اگه برنامت رو دوست داری پرولاک رو بی خیال شو !!!!:لبخند:

فایل DLL کرک شده قفل پرولاک توسط بنده حقیر :

moin_moadi
یک شنبه 02 تیر 1387, 13:12 عصر
سلام ميشه بگي اين قفل ها رو از كجا ميشه تهيه كرد و چند جور تو بازار هست و كدومش بهتره؟؟؟

Nima NT
یک شنبه 02 تیر 1387, 16:21 عصر
بهتره بری سراغ نمایندگی های مجاز اونها تو ایران , به نظر من Sential Key با نمایندگی گام الکترونیک خوبه , ولی اگه بخوای بیشتر در موردشون بفهمی حتما" خودتم به فارسی تو اینترنت جستجو کن , اینم بدون که هر قفل سخت افزاری خوبه , لا اقل از قفل نرم افزاری امن تره.

joker
دوشنبه 03 تیر 1387, 01:35 صبح
به نظر من قفل ها فرقی نمیکنن ، سخت افزاری فقط پولت را حروم میکنی :)
اگه خوب بود این همه نرم افزار که قفل سخت افزاری هم داشتن نسخه های کرک شدشون توی بازار نبود.

unforgiven
جمعه 28 تیر 1387, 17:20 عصر
بهتره بری سراغ نمایندگی های مجاز اونها تو ایران , به نظر من Sential Key با نمایندگی گام الکترونیک خوبه , ولی اگه بخوای بیشتر در موردشون بفهمی حتما" خودتم به فارسی تو اینترنت جستجو کن , اینم بدون که هر قفل سخت افزاری خوبه , لا اقل از قفل نرم افزاری امن تره.
NT جان, حتما مي دوني نرم افزارOCR فارسي محصول شركت رايورز هم با قفل Sentinel لاك شده بود كه جنابان كركر ترتيب اون رو هم دادن . يه موقع فكر مي كردم اين قفل آخره قفله !!
تو اين دنياي مجازي وانفسا, آدم نمي دونه به كدوم قفل حداقل 50 % اعتماد كنه .
بيچاره برنامه نويس ها !!