PDA

View Full Version : مشکل کلاینت بودن من در شبکه

irani
چهارشنبه 24 دی 1382, 09:32 صبح
دوستان عزیز سلام این موضوع رو تا تاپیک متفرقه نیز مطرح کردم ولی جواب نگرفتم گفتم شاید در این تاپیک جواب بگیرم .
در ارتباط با سیو کردن اطلاعات اینترنت بر روی هارد برنامههای مختلف ازجمله webzip , teleport رpro. offline explorer رو نصب و اجرا کردم.توضیح اینکه ارتباط من به اینترنت از طریق یک سرور در شرکت صورت میگیرد.در قسمت پراکسی آدرس و پورت را نیز مشخص میکنم ولی در هرحال در هر سه برنامه امکان دسترسی از طریق این برنامه ها برای دریافت و دیدن بصورت آفلاین میسر نمیشود.به نظر شما اشکال در کجا میتواند باشد.امکان ارتباط با مسئولین این شبکه نیز برای من مشکل است.خواهشمندم هرگونه راهنمایی که به نظرتان میرسد بفرمایید.من میخواهم بصورت روزانه و اتوماتیک چند آدرس را در زمان محدود دسترسی به اینترنت چند آدرس دانلود و بر کامپیوترم قرار گیرد تا در زمان قطع شبکه بتوانم آنها را بروز شده ببینم.
در این برنامه های شماره خطای 502 از سمت پراکسی ارسال میشود که با تحقیقی که بعمل آوردم ظاهرا با نصب سرویس پک 1مربوط به ISA که از طریق میکروسافت در سایتش موجود است میتوان مشکل را رفع کرد ولی در سمت سرور.خواستم که اگر دوستان برای رفع این مشکل بدون دستیابی به سرور و تنها از سمت کلاینت راهی را میشناسند معرفی بفرمایند
از کمک شما ممنون خواهم شد...

irani
شنبه 27 دی 1382, 14:48 عصر
جاله که هیچ کس جواب من رو نمیده

Gladiator
شنبه 27 دی 1382, 22:27 عصر
دوست عزیز

ISA Server فقط برای کش کردن و فایروال استفاده میشه . پراکسی سرور چیز دیگه ایه .

اگر درست متوجه شده باشم مشکل شما خیلی راحت حل میشه . احتیاجی به اون برنامه ها هم نیست ( احتمالا اون برنامه ها با پراکسی شبکه شما مشکل دارن )

برای این کار میتونی توی اینترنت اکسپلورر تنظیماتی رو برای این کار ببینی :

irani
دوشنبه 29 دی 1382, 11:16 صبح
گلادیاتور جان عزیز و سایر حلالها(مشکلات)
منون از توجهتون ولیا ستینگ نیز درست بود و روی اتوماتیک.
وقتی میخوام با این برنامه ها فایل دانلود کنم و یا مثلا آنتی ویروس آپدیت کنم این مشکل بوجود میاد که ارور 502 با پیامserver/gateway error رو شبکه ISA به من برمیگردونه.وقتی توی این برنامه ها هم اتوماتیک سرچ میکنه(برای پیدا کردن پراکسی) همون آدرس و پورت شبکه ای رو که من برای کانفیگ دسترسی به اینترنت زدم رو بر میگردونه. خواهشمندم اگر کمکی از دستتون بر میاد دریغ نکنید

Gladiator
دوشنبه 29 دی 1382, 13:00 عصر
با سلام مجدد . مشکل شما اینه که دارید از یک شبکه با رنج آی پی های Invalid استفاده میکنید و gateway شبکه شما هم به پراکسی سرور مجهزه که دلیل فول پروتوکول نبودن شبکه شماست .

متاسفانه شما راه حلی نداری . ولی حداقل از طریق فرمان IPCONFIG / ALL و Tracert -d www.yahoo.com مشخصات TCP/IP کامپیوتر خودت و مسیر دسترسی شما به اینترنت ( سایت یاهو ) رو مشخص کن . به این شکل بهتر مشخص میشه که مشکل از کجاست .

موفق باشی .
گلادیاتور .

irani
سه شنبه 30 دی 1382, 15:06 عصر
پیغام زیر رو برای دسترسی به من میده
دوستان اگر راهی رو میتونند عنوان کنند...

Inprise
چهارشنبه 01 بهمن 1382, 09:09 صبح
دوست عزیز ،

ISA یک پراکسی سرور لایهء هفت است .( Application Layer ) وجود یک پرکاسی سرور لایهء هفت به مفهوم وجود فیلتر یا فول پروتکل نبودن ارتباط شما نیست . پراکسی صرفا" با اعمال قواعدی ( که این قواعد میتونه دقیقا "هیچ قاعده" ای هم باشه ! ) اتصال مستقیم کاربران پشت پراکسی رو با منابع موجود شبکه برقرار میکنه . ( یعنی خودش یک سوکت مجزا برای درخواست اطلاعات و پاس کردن اون روی سوکت کاربر ایجاد نمیکنه بلکه بین دو سمت سوکت کاربر و سرور میشینه و قواعد رو ( اگر باشه ) اعمال میکنه ) . معنا و مفهوم این مطلب اینه که الف) برنامه های کاربری فردی که داره پشت این پراکسی به اینترنت متصل میشه "باید" بتونن با پراکسی های لایهء هفت ارتباط برقرار کنند ب) باید اطلاعات مرتبط با پراکسی در برنامه های مورد نظر ثبت بشه . یعنی امکان داره برنامه های مورد استفاده ات قابلیت کار کردن با پراکسی های لایهء هفت ( مثل ISA ) رو ندارن یا اطلاعات پراکسی ( آدرس و پورت ) رو وارد این برنامه ها نکردی ( همونطور که این اطلاعات رو وارد مرورگر وب ات کردی ) . خیلی راحت میتونی با مراجعه به وب سایت نرم افزارهائی که ازشون استفاده میکنی و مطالعه بخش FAQ یا مرور Forum اونها از جزئیات نحوه ارتباط با پراکسی سرورها یا مشکلات احتمالی اونها و راه حلهای موجود مطلع بشه .

خوش باشی

irani
پنج شنبه 02 بهمن 1382, 09:34 صبح
دوست عزیز تنظیمات رو مثل مرورگر وب انجام دادم ولی نمیشه.برای اپدیت کردن آنتی ویروس.برای دانلود و دیدن برنامه ها بصورت آفلاین از طریق حداقل 10 نرم افزار چک کردم ولی همه این پیغام عکس فوق و یا عدم توانایی ارتباط رو گزارش میکنن.
توی faq ها هم رفتم ولی این مشکل رو یا نداشتند یا در نهایت میگن به ادمین شبکه مراجعه کن . من دنبال حل مسئله از همین سمت کلاینت بودم.
ولی به هر حال از راهنماییهاتون بسیار ممنونم. اگر راهی رو سایر دوستان حتی اگر مطمئن نبودند بفرمایند ممنون میشم

برنامه نویس جوان
پنج شنبه 02 بهمن 1382, 13:41 عصر
سلام

از هر سایتی که بخواهید دانلود کنید همین مشکلو دارید؟ چون ممکنه که این یک سیاست امنیت شبکه شما باشه به همین دلیل ولی فکر نمیکنم از طرف کلاینت بشه همچون کاری انجام داد. اما بهر حال شما از IE منوی tools، Internet Optins رو انتخاب کنید بعد در قسمت Connection، LANSettting رو انتخاب کنید بعد تیک Bypass proxy server for for local address رو بزتید البته خیلی بعید می دونم به این طریق مشکلتون حل بشه اما حالا امتحان کنید.

Gladiator
پنج شنبه 02 بهمن 1382, 22:46 عصر
رفیق گفتم مشخصات مسیر و آی پی رو ببین و اطلاع بده تا ببینیم مشکلت چیه . گوش نکردی !

irani
شنبه 04 بهمن 1382, 08:52 صبح
دوست عزیز گلادیاتور جان میدونم سرت شلوغه ولی اگر ممکنه بیشتر توضیح بده دقیقا چیکار کنم و چه اطلاعاتی رو برای شما بنویسم؟
ipconfig all دو سه تا رو پیدا میکنه و اطلاعات اونا رو لیست میکنه ازجملهhost name ,dns serverو الی آخر
دستور tracert -d www.yahoo.comهم اجرا میشه ولی جواب can not resolve...رو برمیگردونه
نمیدونم از این اطلاعات کدوماش میتونه تو حل مسئله بدرد بخوره؟
لطفا راهنمایی کنید...

Gladiator
شنبه 04 بهمن 1382, 21:42 عصر
اطلاعات Ipconfig /all رو بنویس ولی احتمالا راه حلی نداری . :cry: