PDA

View Full Version : ویروس شناختن exe

h_mohamadi
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 09:37 صبح
سلام
من به مشکلی خوردم و آن هم این است که هرچی فایل exe می سازم آنتی ویروس آن را ویروس شناخته و حذف می کند حتی وقتی یک فرم خالی است
قبلا یادم است که یک ویروسی روی یکی از یونیت های دلفی می نشست و یک راهی داشت ولی راهش را برای حذف یادم نمی آید.

golbafan
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 09:50 صبح
سیستم شما به احتمال بسیار بالا 99.99% ویروسیه

h_mohamadi
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 10:36 صبح
چیکار کنم قبلا یادم است یک راهی بود که این مشکل را حل می کرد
این ویروس یک کدی نو یکی از یونیت های دلفی می گذاره که آن را پاک می کردیم

یوسف زالی
پنج شنبه 21 اسفند 1393, 13:16 عصر
سلام.
فکر می کنم اسمش induc یا یه همچین چیزی بود.

بهروز عباسی
جمعه 22 اسفند 1393, 21:09 عصر
درود

آنتی ویروست چیه ؟ چه نسخه ای از دلفی ؟

چون مثلا اویرا با دلفی ۷ مشکل داره و یه فایل های دلفی (۷) رو کلا نوعی از بدافزار شناسایی میکنه .

BORHAN TEC
جمعه 22 اسفند 1393, 22:41 عصر
با سلام،
اسم دقیق این ویروس W32/Induc-A هست و روی نسخه های 4 تا 7 دلفی تاثیر میزاره. توضیحات کاملی از این ویروس در مجله Blaise Pascal شماره 8 وجود دارد که نحوه شناسایی و برطرف کردن مشکل را بیان میکند. برای اینکه متوجه بشین که این ویروس در سیستم شما وجود دارد یا خیر به پوشه lib از محل نصب دلفی بروید، اگر فایلی تحت عنوان SYSCONST.BAK وجود داشته باشد سیستم شما آلوده به این ویروس است.
موفق باشید.

h_mohamadi
شنبه 23 اسفند 1393, 12:09 عصر
با سلام،
اسم دقیق این ویروس W32/Induc-A هست و روی نسخه های 4 تا 7 دلفی تاثیر میزاره. توضیحات کاملی از این ویروس در مجله Blaise Pascal شماره 8 وجود دارد که نحوه شناسایی و برطرف کردن مشکل را بیان میکند. برای اینکه متوجه بشین که این ویروس در سیستم شما وجود دارد یا خیر به پوشه lib از محل نصب دلفی بروید، اگر فایلی تحت عنوان SYSCONST.BAK وجود داشته باشد سیستم شما آلوده به این ویروس است.
موفق باشید.

بله وجود دارد حالا باید چطور مشکل را رفع کنم؟؟

یوسف زالی
شنبه 23 اسفند 1393, 18:21 عصر
آخرين نگارش ويروس W32/InDuc در تاريخ 18 اگوست 2009 توسط ضدويروس McAfee شناسايي و به فايل هاي به روز رساني 5713 افزوده شد.

BORHAN TEC
شنبه 23 اسفند 1393, 22:48 عصر
این فایل روی فایل SYSCONST.dcu تاثیر میزاره. برای برطرف کردنش باید این فایل رو با یک فایل اورجینال جایگزین کرد. البته اگه قبلش ویروس غیر فعال نشده باشه، اینکار هم تاثیری نداره. برای حذف کاملش هم همونطور که یوسف اشاره کرد باید از آنتی ویروس استفاده کنی.

دلفــي
یک شنبه 24 اسفند 1393, 09:44 صبح
سلام
من به مشکلی خوردم و آن هم این است که هرچی فایل exe می سازم آنتی ویروس آن را ویروس شناخته و حذف می کند حتی وقتی یک فرم خالی است
قبلا یادم است که یک ویروسی روی یکی از یونیت های دلفی می نشست و یک راهی داشت ولی راهش را برای حذف یادم نمی آید.

با فايل ضميمه شده ميتوني فايلهاي ويروسي شده رو حذف و اصلاحش كني
بعدش فايل SysConst.dcu رو در مسير نصب دلفي (7) جايگذين كن .