PDA

View Full Version : Goodbye Delphi

Harry
چهارشنبه 24 دی 1382, 17:29 عصر
سلام خدمت همه دوستان .
اینجانب می خواستم به عرض همه دلفی کارهای محترم برسونم که دست از سر این دلفی بردارید و برید سراغ VB.net . چون یادگیری دلفی فایده ای نداره چون فقط در ایران و چند جای دیگر از دنیا از این زبان استفاده میشه . و همونطور که می نونید مایکروسافت در VB.net مهمترین کاری که انجام داده بالا بردن Security می باشد .
من به عنوان یک فرد کوچک در جمع به شما توصیه می کنم که به سراغ VB.net بروید . چون من که خودم همین کار را کردم .
خداحافظ .

Delphi-Clinic
چهارشنبه 24 دی 1382, 17:40 عصر
سلامتی و طول عمر شما و سایر همفکرانتان را از خداوند متعال خواستاریم.

در ضمن لطف نمایید نتایج مشروح این آمارگیری دقیق را جهت اطلاع ما و سایر اعضاء
پست نمایید.

در ضمن لطف نمایید در مورد امنیت محصولات Microsoft بیشتر مطالعه نمایید.

موفق باشید. :D

مهدی کرامتی
چهارشنبه 24 دی 1382, 18:25 عصر
همونطور که می نونید مایکروسافت در VB.net مهمترین کاری که انجام داده بالا بردن Security می باشد .
اگر منظورتون افزوده شدن چند تا اسمبلی برای دسترسی برنامه نویسان به روتینهای استاندارد امنیتی و Encryption در VB.NET است باید خدمتتان عرض کنم این روتینها از حداقل 16 سال پیش تا بحال بصورت Open Source در دسترس همه برنامه نویسان Object Pascal بوده است. این درحالی است که دسترسی به چنین روتین‌هایی تازه برای برنامه نویسان Dot Net میسر شده است.

چون من که خودم همین کار را کردم .
دلایل شما شخصی است. ولی صرف اطلاع عرض شود که با اینکار چیز جدیدی بدست نخواهید آورد. بلکه از دنیای جعبه های سفید به دنیای جعبه های سیاه سفر کرده‌اید.

اینجانب می خواستم به عرض همه دلفی کارهای محترم برسونم که دست از سر این دلفی بردارید و برید سراغ VB.net
ای بابا، حالا خودتون مرتد شده‌اید هیچ، دیگران را هم به ارتداد تشویق میکنید؟

موفق باشید.

Harry
چهارشنبه 24 دی 1382, 18:40 عصر
ای بابا، حالا خودتون مرتد شده‌اید هیچ، دیگران را هم به ارتداد تشویق میکنید؟

اولا مرتد نشدم .ومن خودم خواستم دلفی رو رها کنم و حرف من تنها یک توصیه بود .اختیار هر کس هم دست خودشه که چیکار بکنه .
دوما شما همیشه عادت دارید که اینطور صحبت کنید ؟ می دونید که طریقه صحبت کردن آدمها نشانه شخصیت آنهاست و شما متاسفانه ....... .

Abbas Arizi
چهارشنبه 24 دی 1382, 18:42 عصر
آقای کرامتی عزیز.
فکر نمی‌کنم با توجه به عنوانی که شما در این سایت دارید صحیح باشه که به این شکل با اعضا صحبت کنید.
ورود آقای Harry رو هم به جمع دات نت کارها خوش آمد می‌گم. ولی با توجه به حساسیتهایی که وجود داره به نظر من کار درستی نبود که این مطلب رو به این شکل در اینجا عنوان کنید.
با احترام به هر دوی شما.

مهدی کرامتی
چهارشنبه 24 دی 1382, 18:53 عصر
بخش اول صحبت من جدی بود و بخش آخرش شوخی، چرا که منظور من ارتداد از عرفان دلفی (بقول یکی از دوستان) بود، نه چیز دیگه.

در ضمن قرار نیست هر کس از چیزی خسته شد و تصمیم به تغییر رشته گرفت شروع به تشویق دیگران به انجام کاری که خودش کرده است بکند.

Delphi-Clinic
چهارشنبه 24 دی 1382, 18:55 عصر
3 ساله که مهدی کرامتی فر رو می شناسم.

Delphi رو پیشش آموزش عملی و نظری دیدم.

دوره آموزشی تقریبا دو سال و نیم طول کشید.

با افتخار می گم تنها کسی هستم که با ایشون تو یه اتاق برنامه نویسی کردم.

از من یه برنامه نویسه حرفه ای ساخته.

بهتر از خودش از اخلاقش خبر دارم.

لحن این دوستمون(Harry) طوری بود که ..... بماند .

بازم خدمت این دوست عزیزم عرض می کنم:

در مورد امنیت محصولات Microsoft بیشتر مطالعه نمایید.

نتایج مشروح این آمارگیری دقیق را جهت اطلاع ما و سایر اعضاء
پست نمایید.

مهدی کرامتی
چهارشنبه 24 دی 1382, 19:15 عصر
این رویه یک شوخی با یکی از دلفی کارها بود که وسوسه شده بره سراغ یه چیزه دیگه.

عزیز بومی، ای هم قبیله:
من خودم از فروردین 1382 تا کنون دارم رو دات نت مطالعه میکنم. البته بیشتر از اینکه بر روی جزئیات کار با آن فعالیت کنم روی ساختار آن مطالعه میکنم.
نتایج کارم هم احتمالا بزودی منتشر خواهد شد که شامل سیستم‌های امنیت داده‌ها و نرم‌افزار برای دات نت است. البته بگم، تمام این سیستمها رو با کامپایلر Delphi.Net که همراه Delphi 7 بود نوشته‌ام.

Harry
چهارشنبه 24 دی 1382, 19:36 عصر
در ضمن قرار نیست هر کس از چیزی خسته شد و تصمیم به تغییر رشته گرفت شروع به تشویق دیگران به انجام کاری که خودش کرده است بکند.

آقای کرامتی عزیز .
من که گفتم اختیار هر کس دست خودشه و نظر من هم فقط یک پیشنهاد بود و قصد تشویق کسی رو هم نداشتم .

Developer Programmer
چهارشنبه 24 دی 1382, 20:43 عصر
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
قربونت برم من .... بیدار شو داری خواب می بینی

vDelphi
پنج شنبه 25 دی 1382, 17:28 عصر
چون فقط در ایران و چند جای دیگر از دنیا از این زبان استفاده میشه .
ببخشیدا همیشه قبل از اینکه یه حرفی رو مطرح کنید، قبلش حتما مطالعه کنید!!

Kambiz
پنج شنبه 25 دی 1382, 18:04 عصر
چرا همه اینجوری جبهه گرفتید؟ :)
چه اشکالی داره که یکی حرف دلش رو بزنه و دیگران رو به همراهی دعوت کنه؟

Sepidar
جمعه 26 دی 1382, 05:44 صبح
آقا یه سوال داشتم:

چه شکلی میشه یکی IDش رو از DelphiArea به NoArea تغییر بده؟؟؟ :wink:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kambiz
جمعه 26 دی 1382, 14:22 عصر
آقا یه سوال داشتم:

چه شکلی میشه یکی IDش رو از DelphiArea به NoArea تغییر بده؟؟؟ :wink:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
جهت اطلاع شما، من IDم رو خودم انتخاب نکردم. اگر هم هر زمان تغییری درش داده بشه برام علی السویه هست.

Hidarneh
جمعه 26 دی 1382, 17:45 عصر
Harry نوشته است:
چون فقط در ایران و چند جای دیگر از دنیا از این زبان استفاده میشه .

ببخشیدا همیشه قبل از اینکه یه حرفی رو مطرح کنید، قبلش حتما مطالعه کنید!!
دقیقاً یا لااقل یه کم فکر کنید . اگه اینطوری باشه بورلند مخارجش رو از کجا می آره ؟ و همینطور کسانی که کامپوننت برای دلفی می سازند ؟

omid_delphi2
شنبه 27 دی 1382, 08:17 صبح
اولا سلام
دوما کی گفته فقط در ایران و چند جای دیگر از دلفی استفاده میشه؟یعنی بورلند با اون عظمت و سابقه در کامپایلر نویسی فقط داره برا این چند کشور کار میکنه؟البتع ایران را باید از لیست جدا کرد .چون ما داریم از محصولاتش مجانی استفاده میکنیم.لطفا منبع خبری خود را برای ما هم ذکر کنید شاید ما هم از دلفی دست بکشیم
سوما میدونی تو اسلام جرم ارتداد اعدامه؟؟ :wink: 8) :skull:
چهارما اقای کرامتی ما تا حالا چند بار ملتمسانه از سما خواسته ایم کمی در مورد دات نت برای ما توضیح بدهید به خدا جای دوری نمیره
خدا دست عزیزانتون رو بگیره.ما اصلا نمیدونیم این دات نت برای چی اومده و فواید اون چیه

Inprise
شنبه 27 دی 1382, 10:32 صبح
سلام خدمت همه دوستان .
اینجانب می خواستم به عرض همه دلفی کارهای محترم برسونم که دست از سر این دلفی بردارید و برید سراغ VB.net . چون یادگیری دلفی فایده ای نداره چون فقط در ایران و چند جای دیگر از دنیا از این زبان استفاده میشه . و همونطور که می نونید مایکروسافت در VB.net مهمترین کاری که انجام داده بالا بردن Security می باشد .
من به عنوان یک فرد کوچک در جمع به شما توصیه می کنم که به سراغ VB.net بروید . چون من که خودم همین کار را کردم .
خداحافظ .

الف . "برداشت" شخصی من از علت این برخورد تو : عدم توانائی در انجام وظایف و نیل به اهداف مورد نظرت با دلفی ( یقینا" به علت عدم توانائی ) و تاثیر ابراز نظر و عقیده یک ( یا تعدادی ) برنامه نویس دات نت در مورد توانائی های VB .NET ! :)

ب. اگر تو یا دوستانت "سعی" میکردید قدری "منطقی" با دنیای اطرافتون مواجه بشید ، یقینا" دپارتمان دفاع ملی آمریکا ، دپارتمان IT ارتش آمریکا ( گو بورلند دات کام اند تیک ا لوک اتدیر وایت پی پرز ابوت دلفی اند ایتس پاور ) و مجلس عوام انگلستان ( نرم افزار CRM اشون ) رو "ایران و چند تا کشور دیگه (؟) " خطاب نمیکردید . ( من صرفا" سه تا نمونه از حساس ترین مجموعه های ملی - امنیتی اجانب و استکبار جهانی رو مثال زدم تا اون عبارت ایران و چند تا کشور دیگه قدری روشنتر بشه برای دوستان :lol: )

ج. اگر "توانستی" در زمینه نرم افزار یا شبکه یا هر موجودیت کامپیوتری دیگری که میشانسی و امنیتی که دات نت براش به ارمغان آورده یک پاراگراف ( دقت کن : فقط یک پاراگراف ) توضیح فنی و علمی بدی ، این حقیر از مدیریت بخش امنیت شبکه استعفا میکنم و به فروش ذغال اخته مبادرت خواهم ورزید ! :wink: ( هر چند به نظر من منطقیه که دوستان وی بی کار قدیمی زیر فشار خود - OOP- کم- داشتن- بینی ، و دوستان دات نت کار زیر فشار سرعت -پائینش- اعصاب -خورد -میکنه -بینی (؟) ، گاهی اوقات یکی به میخ بکوبند یکی به نعل :evil2: )

د. من هم به عنوان یک فرد کوچک از این اجتماع مجازی و به عنوان یک دوست بهت توصیه میکنم قبل از اینکه نه از تاک نشان ماند نه از تاکنشان ، عطای وی بی دات نت رو به لقاش ببخشی . ( حتی اگر عاشق سینه چاک دات نت هستی (؟) توصیه میکنم از C# Builder یا Delphi For .Net استفاده کنی تا هم مفهوم RAD رو درک کنی هم عمر گران مایه ات در حسرت " تا چه خورم صیف و چه پوشم شتاء " هدر نره :wink: )

بعد التحریر : حیف که عجله دارم وگر نه بد نبود قدری در مورد : dot net Binary Decompilation یا حتی IL Poisoning و ... صحبت میکردم تا دوستمون قدری نظرش در مورد واژه وی بی دات نت ( :mrgreen: ) و ارتباط اون با Security عوض بشه )

خوش و موفق باشید

ویرایش شده توسط مشاطان

SReza1
دوشنبه 29 دی 1382, 23:17 عصر
دستتون درد نکنه!! کلی حال کردم
تا این باشه این ورا علیه delphi سخنان آلوده نگویند