PDA

View Full Version : پیدا کردن کلاسهای طراحی

pershia
چهارشنبه 14 تیر 1385, 10:14 صبح
سلام
من یه پروژه رو تحلیل کردم. و Class diagram اون رو در آوردم . ولی حالا نمی دونم تو پیاده سازی ازبین کلاسها که یکسری boundry و یک سری entity و کنترلی هستم کدومه رو باید در پیاده سازی به عنوان کلاس تعریف کنم. همه رو یا بعضی ها؟
بعضی از کلاسها هم operation یکسان دارند چه جوری باید در نظر بگیرم.
لطفا کمکم کنید.

smhoseyni
چهارشنبه 14 تیر 1385, 13:08 عصر
سلام
من یه پروژه رو تحلیل کردم. و Class diagram اون رو در آوردم . ولی حالا نمی دونم تو پیاده سازی ازبین کلاسها که یکسری boundry و یک سری entity و کنترلی هستم کدومه رو باید در پیاده سازی به عنوان کلاس تعریف کنم. همه رو یا بعضی ها؟

در واقع در مرحله بعد شما باید کلاس‌های تحلیلی که درآورده اید را با کلاس‌های طراحی Realize کنید (برای هر سه نوع کلاس). شاید برای بعضی یک کلاس و برای بعضی بیشتر کلاس طراحی لازم شود.
البته ممکن است برخی را هم با توجه به شرایط در مدل طراحی در هم ادغام کنید.
به هرحال از این لحاظ که همه آنها باید طراحی و پیاده سازی شوند تفاوتی میان انواع کلاس‌های تحلیلی وجود ندارد فقط با توجه به زبان و تکنولوژی پیاده سازی نحوه پیاده سازی هرکدام ممکن است متفاوت باشد.

بعضی از کلاسها هم operation یکسان دارند چه جوری باید در نظر بگیرم.
لطفا کمکم کنید.

دقیقا منظورتون رو متوجه نشدم و لی اجمالا باید بگم که اگر هم رفتارهای یکسان و مشترکی دارند میتوانید از یک مجموعه عناصر طراحی و پیاده سازی واحد برای این رفتار یکسان استفاده کنید.

pershia
چهارشنبه 14 تیر 1385, 14:19 عصر
میشه بیشتر توضیح بدید . منظورتون از relize چیه؟ دقیقا باید چی کار کنم؟

smhoseyni
چهارشنبه 14 تیر 1385, 14:36 عصر
میشه بیشتر توضیح بدید . منظورتون از relize چیه؟ دقیقا باید چی کار کنم؟
مثلا شاید برای پیاده سازی یک Operation که در کلاس تحلیلی تون در نظر گرفتید لازم باشد چند تا کلاس طراحی و چندین Operation برای آن کلاس‌ها که با تعامل با همدیگر آن Operation تحلیلی اولیه را اجرا می‌کنند ایجاد کنید. بنابراین شما اون Operation تحلیلی را با این چند تا کلاس طراحی Realize کردید.
می توانید با کشیدن دیاگرام های UML ی مناسب (مانند Class Diagram یا Sequence Diagram(
این ارتباطات را به نمایش دهید.

azizi-ra
پنج شنبه 15 تیر 1385, 06:34 صبح
سلام
دوست عزیز شما جواب خودتان را در سوالتان داده اید. شما سه دسته کلاس دارید که هر کدام در حوزه ای خواص تعریف شده اند. حالا با توجه به تکنیکهای مورد نیازتان در طراحی ان کلاسها را گسترش داده و یا آنها را در هم ادغام کنید. مثلا اگر از j2ee استفاده میکنید ممکن است تصمیم بگیرید که کلاسهای entity را به ejb تبدیل کنید. و اما در مورد سوال دوم فکر کنم مشکلتان با ارث بری حل شود. در هر صورت خیلی سخت نگیرید. uml برای سخت کردن کار شما بوجود نیامده.:چشمک:

.مهدی فهمیده غلامی.
شنبه 17 تیر 1385, 13:25 عصر
اصطلاح realization یعنی اینکه شما واسطی رو که طراحی کردی از طریق یک کلاس پیاده سازی کنید واسط کلاسی که بدنه پیاده سازی نداره

pershia
یک شنبه 18 تیر 1385, 10:16 صبح
سلام
فرض کنید سایتی را طراحی کرده ایم که این سایت به صورت وجودی یکسری Operation را انجام می دهد مثلا به یکی از User ها Email ارسال میکند. با توجه به اینکه سیستم مورد نظر خود سایت است این Operation ها در کدام قسمت تحلیل باید در نظر گرفت؟

smhoseyni
سه شنبه 20 تیر 1385, 12:41 عصر
سلام
فرض کنید سایتی را طراحی کرده ایم که این سایت به صورت وجودی یکسری Operation را انجام می دهد مثلا به یکی از User ها Email ارسال میکند. با توجه به اینکه سیستم مورد نظر خود سایت است این Operation ها در کدام قسمت تحلیل باید در نظر گرفت؟
ارسال e-mail را یک use-case در نظر بگیرید و Realization آن را با استفاده از کلاس‌های Control، Boundry و Entity انجام دهید (به احتمال زیاد حداقل به یک کلاس Boundry و یک کلاس Control احتیاج خواهید داشت).
با احترام،