PDA

View Full Version : سوال: یه دوستی دارم که میلیاردره! چطور می تونم برای تجارت الکترونیک تشویقش کنم؟

i-php-i
جمعه 07 فروردین 1394, 03:48 صبح
با سلام و عرض تبریک به مناسب سال نو
امیدوارم سال خوب و خوشی در پیش داشته باشید

اما برسیم به مسائل مالی!

یه دوستی دارم که سرمایه خیلی زیادی داره، در حد چند میلیارد تومن

من می خوام کاری کنم که تشویق بشه از اینترنت برای پیشبرد کارهاش استفاده کنه و البته مبلغ زیادی هم به عنوان دستمزد ازش بگیرم

البته می خوام کاری کنم که به اینترنت وابسته بشه و منبع درآمد ثابتی برای من بشه!

بنظرتون چطور باید این کارو کرد؟

php_programmer021
جمعه 07 فروردین 1394, 15:08 عصر
سلام
باورش و عوض کن درباره دنیای مجازی!!!
چطوری این کارو کنم؟
بستگی به شما داره چون میشناسیش
با تشکر

i-php-i
جمعه 07 فروردین 1394, 16:46 عصر
می خوام طوری باشه که مثلا 10 - 20 میلیون تومن دست مزد بگیرم! اگه بهش بگم سایت راه می ندازم برات ممکنه توی نت سرچ کنه و چندتا از این بچه های 16-17 ساله بگن با 200،000 تومن بهترین سایت رو برات راه می ندازیم و باعث بشن از دست بره. شرکتهایی مثل کاسپید برای یه سایت 20 میلیون می گیرن ما که از اونها چیزی کم نداریم! البته بغیر از سرمایه!

MMSHFE
جمعه 07 فروردین 1394, 19:16 عصر
یه سایت معمولی براش راه نندازین. ببینید تجارت و بیزینسش از چه کانالیه و راهکاری ارائه بدین که بتونه تجارت خودش رو با کمک بستر وب، گسترش بده. اونوقته که میتونید رقم خوبی بگیرین چون سایتی قراره تولید بشه که اولاً هر کسی نمیتونه انجام بده و لااقل با این CMSهای آماده قابل انجام نیست به این راحتیها و ثانیاً اگه بخواد دنبال کسی باشه که به اندازه شما هم به توسعه وب اپلیکیشن و هم به موضوع تجارتش مسلط باشه و در عین حال مورد اطمینانش هم باشه، دردسر زیادی داره و زمان زیادی رو هم باید تلف کنه. اینطوری مطمئن باشین میاد سراغ خودتون. فقط قبلش با هم خوب درمورد تجارتش صحبت کنید و توجیهش کنید که هدفتون از این صحبتها، پیداکردن مسیری برای قراردادن تخصص شما و تجارت اون در مسیری هست که هردوطرف به پول و درآمد بیشتری برسن.

!Hidden Hacker
جمعه 07 فروردین 1394, 19:31 عصر
من می خوام کاری کنم که تشویق بشه از اینترنت برای پیشبرد کارهاش استفاده کنه و البته مبلغ زیادی هم به عنوان دستمزد ازش بگیرم

با سلام
در اولین مرحله و آخرین مرحله باید ببین در نظرش چه تصور ذهنی از شما داره؟
در مرحله اول صمیمیت باید بینتون ایجاد بشه بعد به سراغ دعوت به همکاری برین و صرفاً بعد ها اگه همکارم شدین همکار نباشین
دو دوست صمیمی باشین
اگه واقعاً به تواناییهاتون اعتماد داشته باشه مطمئن باشین که از صمیم قلب همکاری خواهد کرد باهاتون و هرچه نیاز داشته باشین بهتون میده
چون شما نزدیکترین فرد بهشین
و در این صورت هیچگاه حتی به فکر همکاری باسایت کاسپید هم نخواهد افتاد
اما اگه اینجور اعتمادی نداره به شما و در توناییهاتون نمیبینه باید این تصور ذهنی رو در ایشون ایجاد کنین نسبت به خودتون
با نقشه های واقعاً حساب شده و یا صحنه سازی های مختلف!!!(صحنه سازی که متوجه توناییهای واقعیتون بشه نه صحنه سازی که توانایی از شما ببینه که در شما نیست)
یا هم اگه میبینین که دوست صمیمی داره که خیلی از حرفاش حساب میبره باید رو دوستش کار کنین تا خودش
اینجوری احتمال موفقیتتون بیشتره
در کل مهمترین وتنها مقوله در این راه جلب اعتماد 100% ایشون هست نسبت به شما
موفق باشید

Tarragon
جمعه 07 فروردین 1394, 19:57 عصر
نظر من اینه که چند تا استارت آپ موفق مثل دیجی کالا رو بهشون بشناسونید و از سودش بگید ( فروش ۱.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومن روزانه ی دیجی کالا واقعا وسوسه انگیزه! هرچند حاشیه سودش کم باشه)

i-php-i
شنبه 08 فروردین 1394, 03:09 صبح
نظر من اینه که چند تا استارت آپ موفق مثل دیجی کالا رو بهشون بشناسونید و از سودش بگید ( فروش ۱.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومن روزانه ی دیجی کالا واقعا وسوسه انگیزه! هرچند حاشیه سودش کم باشه)

راه اندازی یه سایت مثل دی جی کالا به این سادگی نیست چون اولین سایت بوده و خیلیها خواستن جاش رو بگیرن ولی نتونستن

فقط می خوام یه سایت شرکتی گرون قیمت براش راه بندازم تا بقیه مشتریهایی هم که برام می فرسته با پرداخت چند میلیون تومن برای وب سایت مشکلی نداشته باشن، سئو و بهینه سازی، قالب ریسپانسیو و... رو به شدت واردم

کار کمی که نمی خوام بکنم! می خوام برای شرکتش وب سایت راه بندازم

شما اگر یه دوست میلیاردر داشتید که می تونست چند میلیون برای طراحی وب خرج کنه چطور قانعش می کردید که برای سایت شرکتش چند میلیون تومن هزینه کنه؟

us1234
شنبه 08 فروردین 1394, 09:52 صبح
تنها اطلاعاتی که از تاپیک اول به دست می آید :
1- یک دوست دارید .
2- پول دارد .

اطلاعات مورد نیاز برای اینکه بتوان یک نتیجه ناقص گرفت و بتوان در این بحث شرکت کرد :

1- آن شخص چند سال دارد؟
2- شغلش چیست ؟
3- چقدر قدرت ریسک دارد ؟
4- چقدر کارش وابسته به کاغذ و ثبت اطلاعات است ؟
5- رابطه بین شما و این شخص چگونه شکل گرفته است ؟
6- خسته کننده ترین بخش کارش چیست ؟

با جواب این سوالات تازه میتوان اظهار نظر کرد و یک یا چند روش موثر پیشنهاد داد.

golbafan
شنبه 08 فروردین 1394, 10:50 صبح
کسی که اینقدر سرمایدار شده برای سایت یا هرچیز دیگه ای هم که شما پیشنهاد کنید میره و دنبال مناسبترین و پر ارزشترین خدمات میگرده

پیشنهاد میکنم دوستیتون رو سر این مسایل به هم نزنید

Tarragon
شنبه 08 فروردین 1394, 14:54 عصر
راه اندازی یه سایت مثل دی جی کالا به این سادگی نیست چون اولین سایت بوده و خیلیها خواستن جاش رو بگیرن ولی نتونستن

فقط می خوام یه سایت شرکتی گرون قیمت براش راه بندازم تا بقیه مشتریهایی هم که برام می فرسته با پرداخت چند میلیون تومن برای وب سایت مشکلی نداشته باشن، سئو و بهینه سازی، قالب ریسپانسیو و... رو به شدت واردم

کار کمی که نمی خوام بکنم! می خوام برای شرکتش وب سایت راه بندازم

شما اگر یه دوست میلیاردر داشتید که می تونست چند میلیون برای طراحی وب خرج کنه چطور قانعش می کردید که برای سایت شرکتش چند میلیون تومن هزینه کنه؟

اولا هیچ تضمینی نیست که اگر بهتر از دیجی کالا باشید نتونید جاشو بگیرید! دوما مگه قراره دیجی کالا بشید؟! شما نمونه های موفق مخصوصا ایرانی رو نشون می دید که باعث تحریک فرد به سرمایه گذاری در این عرصه می شه.

کسی که اینقدر سرمایدار شده برای سایت یا هرچیز دیگه ای هم که شما پیشنهاد کنید میره و دنبال مناسبترین و پر ارزشترین خدمات میگرده

کاملا موافقم!
شخصی که سرمایه این چنینی داره، حتما می ره یه جایی که اسم و رسم درست و حسابی داره نه پیش من و شما.(هرچند که دوست باشید اما احتمالش خیلی کمه)

m.esmaeilzadeh
شنبه 08 فروردین 1394, 16:00 عصر
می خوام طوری باشه که مثلا 10 - 20 میلیون تومن دست مزد بگیرم!

مطمئن باش اون بنده خدا ( که حالا وجود داره یا نه ؟! ) الکی از هوا پولدار نشده , و شدیدا تو حساب کتاب هستش و همینجوری به شما این پولها رو نمیده !
بعد اینکه باید اول کسب و کارش رو اینجا توضیح بدی تا اگر کسی میتونه کمکی کنه ( برای تجارت الکترونیک و .... )
و در نهایت وب سایت ها برای خودشون قیمت مشخص دارن , بعید میدونم کاسپید که سهله , بزرگترین تیم های طراحی وب دنیا هم بخوان برای یک وب سایت داینامیک معمولی از مشتریان خودشون مبالغی در حد 20 میلیون ایران بگیرن ...
:چشمک: :متفکر:

!Hidden Hacker
شنبه 08 فروردین 1394, 22:07 عصر
وب سایت ها برای خودشون قیمت مشخص دارن , بعید میدونم کاسپید که سهله , بزرگترین تیم های طراحی وب دنیا هم بخوان برای یک وب سایت داینامیک معمولی از مشتریان خودشون مبالغی در حد 20 میلیون ایران بگیرن ...
:چشمک: :متفکر:

دوست من شما مثل اینکه نمی دونی طراحی ورد پرس اختصاصی برای سایت چقدر زیاد درآمد داره!
20 میلیون که خیلی خوبه!
من بیشتر از اینا هم شنیدم برای طراحی ورد پرس اختصاصی یه سایت متوسطه (Intermediate) پول گرفتن
حالا تو ایران رو نمیدونم...؟

دانیال دزفولی
یک شنبه 09 فروردین 1394, 00:41 صبح

اما برسیم به مسائل مالی!

چند تا بازی معتاد کننده ی اینترنتی نشونش بده یادش بده بازی کنه :لبخند:

i-php-i
شنبه 15 فروردین 1394, 21:51 عصر
شخصی که سرمایه این چنینی داره، حتما می ره یه جایی که اسم و رسم درست و حسابی داره نه پیش من و شما.(هرچند که دوست باشید اما احتمالش خیلی کمه)

اولا هیچ تضمینی نیست که اگر بهتر از دیجی کالا باشید نتونید جاشو بگیرید! دوما مگه قراره دیجی کالا بشید؟! شما نمونه های موفق مخصوصا ایرانی رو نشون می دید که باعث تحریک فرد به سرمایه گذاری در این عرصه می شه.
از این صحبتها اینطور برداشت می شه که می تونیم یه سایت مثل دیجی کالا بزنیم ولی نمی تونیم برای یکی از وب سایتها مثل کاسپید دستمزد بگیریم!

من هم که تازه وارد و تازه کار نیستم! کم کم 50-60 تا نمونه کار فعال دارم

باهاش صحبت کردم و قرار شد برم شرکتش برای یه جلسه توجیحی!

یه پیشنهاد هم که به دوستان دارم اینه که پروژه های بزرگ طراحی وب با رابطه به دست می یاد نه با ضابطه!

Tarragon
شنبه 15 فروردین 1394, 22:50 عصر
از این صحبتها اینطور برداشت می شه که می تونیم یه سایت مثل دیجی کالا بزنیم ولی نمی تونیم برای یکی از وب سایتها مثل کاسپید دستمزد بگیریم!
من هم که تازه وارد و تازه کار نیستم! کم کم 50-60 تا نمونه کار فعال دارم
اینقدر خودتون رو دست کم نگیرید!
چرا نتونید؟
دیجی کالا سیستمش از اول که این نبوده! کم کم رشد کرده به این رسیده!

با رابطه همه چیز بدست میاد!!!

rezvan.haghjoo
یک شنبه 16 فروردین 1394, 00:27 صبح
دوست هم دوست های قدیم!!!

i-php-i
یک شنبه 16 فروردین 1394, 14:20 عصر
دوست هم دوست های قدیم!!!

دارم کار بدی می کنم به دوستم کمک می کنم ؟!
نمی دونم چقدر تجربه دارید ولی کار وب بدون رابطه به جایی نمی رسه و کی بهتر از دوستان؟

با رابطه همه چیز بدست میاد!!!
موافقم

amirahmady77
یک شنبه 16 فروردین 1394, 21:27 عصر
به شبکه های اجتماعی وابستش کن یکم که از اونا خوشش بیاد شما میتونی بهش بگی من خودم برات یدونه میسازم
یکمم حالو هوای معروف شدنو بنداز تو سرش

arash691
یک شنبه 16 فروردین 1394, 23:51 عصر
خوب از مزایای تجارت و سرمایه گزاری هایی که میتونه بکنه و تبلیغات تو این حوزه براش بگو ... تا راضی بشه خرجی که میخواد بکنه یجور سرمایه گزاری هستش نه صرفا" رفع تکلیفی برای داشتن یه سایت اینا دیگه هنر جذب مشتری هستش نه کدنویسی ، باید بتونی پول مخ زدنت رو بگیری ، این چیزا مثل گوشی و ماشین نیست که طرف ببینه بخواهد بخرتش و هرچقدر هم گرون باشه باز براش فرقی نکنه باید یجوری کارت رو براش توضیح بدی که همون احساس رو نسبت به کارت پیدا بکنه ...

سوداگر
دوشنبه 17 فروردین 1394, 00:48 صبح
تا 10 تیر ماه صبر کنید اگه تحریم ها لغو شد اونوقت ممکنه ایدههای بهتری به ذهنتون خطور کنه...

دانیال دزفولی
سه شنبه 18 فروردین 1394, 17:56 عصر
تا 10 تیر ماه صبر کنید اگه تحریم ها لغو شد اونوقت ممکنه ایدههای بهتری به ذهنتون خطور کنه...

چه ربطی داره