PDA

View Full Version : بانک ارسال sms و استفاده به جای پسورد

lovee20002002
پنج شنبه 13 فروردین 1394, 10:58 صبح
سلام دوستان من یک تیبل یوزر دارم میخوام فرضا یوزر نیمو شما ره رو وارد کرد و اوکی بود یک پیامک 4 رقمی بهش ارسال کنم و با اون کد بتونه لاگن کنه ممکن هست رو تیبل ها کمکم کنید که چطو کار کنم ممنون

مهدی نان شکری
شنبه 15 فروردین 1394, 09:49 صبح
با سلام
متوجه سناریو شما نشدم. کی باید کد 4 رقمی ارسال بشه؟

lovee20002002
شنبه 15 فروردین 1394, 21:01 عصر
سلام ممنون جواب دادید اسکریپتی که مینویسیم یه کد رقمی تولید میکنه که 10 دقیقه ولید میمونه همونو سند میکنه به موبایل یوزر از طریق api وب همین سیستمی که یاهو جدیدا راه اندازی کرده که پسوردو به موبایل ارسال میشه و نیازی نیست شما پسوردو حفظ کنید ولی تو سیستم ما کلا پسورد ارسال میشه

مهدی نان شکری
یک شنبه 16 فروردین 1394, 14:56 عصر
با سلام
در جدول کاربران کلمه عبور و تاریخ و ساعت انقضای اون رو ذخیره کنید تا در هنگام لاگ این با زمان جاری مقایسه شود و اعتبار آن مشخص شود.

lovee20002002
یک شنبه 16 فروردین 1394, 16:33 عصر
حقیقت چون تو جدول یوزر بهنظرم مدام ایناتفاق نیوفته یه جدول دیگه به نام پسورد ساختم که ایدی یوزر رو با پسورد با تاریخ ذخیره میکنه گفتم اینجا هم سوال کنم کسی نظر بهتری نداره

مهدی نان شکری
یک شنبه 16 فروردین 1394, 17:53 عصر
دلیل جدا سازی چیست؟ من دلیلی برای جدا سازی در طراحی نمی بینم. به عبارت بهتر اگر جدول شما شامل فیلد های زیر باشد
ID
UserName
Password
در این صورت جدول شما فرم نرمال سطح 3 نخواهد بود و تنها توجیه آن نگهداری تاریخچه رمز های تولید شده است که من خود دلیلی برای نگهداری حجم انبوهی از داده های یکبارمصرف نمی بینم.
اگر هم برای نرمال شدن جدول را به صورت زیر طراحی کنید
UserName
Password
در این صورت می توان این دو جدول را در هم ادغام کرد و لزومی برای جدا سازی آن نمی باشد.

البته ممکن است Business شما مدلی دارد که بنده بی اطلاع از آن هستم.

lovee20002002
دوشنبه 17 فروردین 1394, 16:11 عصر
سپاسگذار کاملا درست هست مطلب شما به عنوان مثال سایتی مثل گوگل که داده هایه ما رو مانند تاریخ تولد شماره همراه و پسورد و... پروفایل رو نگهداری میکنه همه در یک تیبل ذخیره میشن ممکن هست این نوع ساختار رو کمی شفاف کنید که اگر تیبل ها جدا باشن چه مزیتی داره و اگر نباشن چه مزیت دیگه ای داره ممنون