PDA

View Full Version : دانش های لازم برای طراحی یک سیستم عامل

mo-hammad
شنبه 22 فروردین 1394, 21:23 عصر
سلام - من خیلی دارم سرچ و تحقیق میکنم - تا بدونم برای ساخت یک سیستم عامل کامل نیاز به چه دانش هایی هست ؟

یک سیستم عامل امن و کاربردی

--------

اصلا یک سیستم عامل چطور ساخته میشه ؟

چکار کنیم و چه علومی رو دنبال کنیم تا بتونیم 10 سال دیگه !! استارت نوشتن یک بیس و یک سیستم عامل ساده رو بزنیم ؟ تا بتونیم ارتقاعش بدیم و کاملش کنیم ؟

خیلی علاقه دارم به این مبحث - منابع خارجی و یوتیوب رو دنبال میکنم ولی منبع فارسی ازش ندیدم

اصلا کسی اطلاعاتی داره در این زمینه ؟

Abbas Naghdi
شنبه 22 فروردین 1394, 21:31 عصر
سلام - من خیلی دارم سرچ و تحقیق میکنم - تا بدونم برای ساخت یک سیستم عامل کامل نیاز به چه دانش هایی هست ؟

یک سیستم عامل امن و کاربردی

--------

اصلا یک سیستم عامل چطور ساخته میشه ؟

چکار کنیم و چه علومی رو دنبال کنیم تا بتونیم 10 سال دیگه !! استارت نوشتن یک بیس و یک سیستم عامل ساده رو بزنیم ؟ تا بتونیم ارتقاعش بدیم و کاملش کنیم ؟

خیلی علاقه دارم به این مبحث - منابع خارجی و یوتیوب رو دنبال میکنم ولی منبع فارسی ازش ندیدم

اصلا کسی اطلاعاتی داره در این زمینه ؟

آفرین خوشم اومد .
بار ها این سوال رو پرسیدن و گفتن چطور بسازیم و ... و بعضی ها شروع هم کردن و ادامه ندادن .
اینکه اول تحقیق میکنی این خوبه ... بالاخره یه نفر پیدا شد . :)

من یه چچیز بهت میگم برای عمل کردن به این کار بزرگ باید اول زبان انگلیسی رو فول باشی و داخل سایت ها و منابع خارجی دنبال سوالات باشی .
این کار رو کردی که هیچ اما اگ انگلیسی یاد نگرفتی دنبال این کارا نباش .

دوم خودت تنهایی نمیتوین علاوه بر حجم کار باید دانش های گوناگون سحیم باشن .
برنامه نویس زبان های اسمببلی و ماشین و سی و سیپلاس و ...
تحلیل گر سیستم .
ریاضی دان ها و فیزیک دان ها .
گرافیک کار .
طراحان .
مدیران پروژه .
مهندسین الکترونیک .
داده کاوها .
و صد ها نفر دگه .

الکی نیست که مگر نه تا الان کشور هایی مثل چین و روسیه این کار رو میکردن .

بهترین راه همون توسعه لینوکسه که همه این کار رو میکنن و افتخاری هم نداره .

pswin.pooya
یک شنبه 23 فروردین 1394, 00:36 صبح
ریاضی دان ها و فیزیک دان ها .
داده کاوها .

خیلی دوست دارم بدونم نقش فیزیکدان و ریاضی دان و مهندس داده کاوی توی توسعه سیستم عامل چیه؟

الکی نیست که مگر نه تا الان کشور هایی مثل چین و روسیه این کار رو میکردن .
چین و روسیه رو بیخیال همین کنارمون ترکیه هم تکلوژیش رو داره و البته خود ایران هم داره اما خارج از بحث نظامی در سطح دانشگاهی عقب تر از حتی همسایه ها هست.

یه چند سالی عقب موندین همین الانم هم هست.

بهترین راه همون توسعه لینوکسه که همه این کار رو میکنن و افتخاری هم نداره .
توسعه هسته لینوکس چرا افتخار نداره!!!! این هسته جزء پیچیده ترینهای دنیا محسوب میشه. بله ساخت توزیع لینوکس بچه بازی شده اما شما حتی درایور درست و حسابی هم بنویسی هم کار شاخی کردی.

توی این بخش اطاعات کافیه اولیه رو می تونی پیدا کنی:
http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?118-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87%E2%80%8C%DB%8C-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84

این تاپیک هم بصورت اولیه می تونه راهنمایت کنه:
http://barnamenevis.org/showthread.php?270050-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84

البته آموزشهای انگلیسی و چند تا آلمانی هم وجود داره که خیلی خوب هستند اما اگر دنبال فارسی هستی و یا نمی تونی انگلیسی بخونی بهتره از همین اول بیخیال این موضوع شی.

mo-hammad
یک شنبه 23 فروردین 1394, 19:48 عصر
میشه آموزش های زبان اصلی که میفرمایید رو معرفی کنید و لینک بدید ؟

mo-hammad
یک شنبه 23 فروردین 1394, 20:11 عصر
به نظرت این کتاب برای شروع خوبه ؟

http://www.amazon.com/Lean-Assembly-Bolts-Making-Operations/dp/1563272636/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1428855693&sr=8-2&keywords=making+an+operation+system