PDA

View Full Version : سوال: کمک در کار با بارکد خوان

god of war
دوشنبه 24 فروردین 1394, 16:04 عصر
سلام خدمت همه دوستان
مشکلی داشتم اگه میشه کمک کنید
هنگام کار با بارکد خوان اگر اشاره گر ما داخل textbox باشه به طور اتوماتیک کد خونده شده داخل textbox نمایش داده میشه
حالا اگه داخل اون textbox نباشه اظلاعات خونده شده کجا میره ؟
مثلا صفحه فروش یک فروشگاه رو در نظر بگیرید فروشنده بعضیارو با دست وارد میکنه بعضیارو با بارکد خوان
اینجوری باید دایم در حال عوض کردن textbox باشه
من میخوام در هر لحظه ک کاربر از بارکد خوان استفاده کرد اطلاعاتو بگیره و کاری که من میخوامو انجام بده . میشه کمک کنید ....

moradian
دوشنبه 24 فروردین 1394, 20:43 عصر
سلام داداش
قلقای جستجو تو گوگل رو اگه بلد باشی ایکه ثانیه به جواب میرسی مثلا تو این مورد این کیوردها رو وارد کن:
focus to textbox when value sent from barcode scanner
موفق باشی

alibilgats
دوشنبه 24 فروردین 1394, 20:47 عصر
احتمال خیلی زیاد دیتا وقتی از بارکد خوانده میشه ابتدا میره توی clipboard و بعد اگر فوکوس روی textbox باشه توی اون paste میشه!
شما باید موقعه خواندن بارکد داخل clipboard رو بررسی کنید.

god of war
دوشنبه 24 فروردین 1394, 21:26 عصر
دوست عزیز سرچ کردم
از تابع focus گفته شده که استفاده کنیم . خب تا اینجاش حلع سوال اصلیه من اینه
برنامه از کجا میفهمه اطلاعات از بارکد اسکنر وارد شده که داخل اون textBox بره و focus کنه ... سوال اینه

LastAirbender
سه شنبه 25 فروردین 1394, 00:18 صبح
دوست عزیز سرچ کردم
از تابع focus گفته شده که استفاده کنیم . خب تا اینجاش حلع سوال اصلیه من اینه
برنامه از کجا میفهمه اطلاعات از بارکد اسکنر وارد شده که داخل اون textBox بره و focus کنه ... سوال اینه

با سلام ، معمولا بار کد اسکنرها می تونن جوری تنظیم بشن که کاراکترهایی رو قبل و بعد از رشته بفرستن ، به این ترتیب اگر مثلا شما "F12" رو به ابتدای رشته بارکدتون اضافه بکنید ، موقع دریافت می تونید این رو تشخیص بدید و به بر روی TextBox ای که مورد نظرتون هست ، Focus بکنید ، برای طریقه پیکربندی (یا پیکربندی پیش فرض) دفترچه راهنمای بارکد اسکنرتون رو ببینید.

Usually barcode scanners can be configured to send some characters before and after the string. So if you append eg "F12" before the barcode string, you can capture that and move the focus to the right field.

لینک (http://stackoverflow.com/questions/2688493/how-can-i-read-barcodes-without-having-the-user-focus-a-text-box-first) .Check the barcode scanner manual how to do that

اگر با نحوه کار با ورودی های KeyBoard در سطح فرم آشنا نیستید ، اینجا (https://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms171538%28v=vs.110%29.aspx) رو ببینید.

موفق باشید