PDA

View Full Version : محدودیتهای sql server 2000 enterprise در XP

web_developer
جمعه 16 تیر 1385, 19:12 عصر
با سلام و عرض ادب...
بصورت کلی میخواستم بدونم محدودیتهای sql server 2000 نسخه Enterprise در ویندوز XP چیه ؟
من با ASP کار میکنم و قصد من از نصب SQL ارتباط ASP با دیتابیس SQL بوسیله ODBC و کار با آن میباشد .. آیا با نصب Enterprise این محدودیت برای من ایجاد میشه ؟ یا به عنوان مثال با نصب نسخه Personal روی XP میتونم این کار را انجام بدم ...؟
با تشکر

AminSobati
جمعه 16 تیر 1385, 20:25 عصر
دوست عزیزم،
Enterprise Edition روی XP نصب نمیشه. فقط Client Tools رو میتونین نصب کنین که Engine محسوب نمیشه. شما باید Personal Edition رو نصب کنید.

web_developer
شنبه 17 تیر 1385, 00:23 صبح
دوست عزیزم،
Enterprise Edition روی XP نصب نمیشه. فقط Client Tools رو میتونین نصب کنین که Engine محسوب نمیشه. شما باید Personal Edition رو نصب کنید.
بله ..
خوب فقط میخوام بدونم این کاری که گفتمو میتونم با personal انجام بدم ؟
من فقط برای تست پروژه ای که دارم مجبورم به sql کانکت بشم . اصل کار هاست منه که publish میکنم

odiseh
شنبه 17 تیر 1385, 07:49 صبح
بله ..
خوب فقط میخوام بدونم این کاری که گفتمو میتونم با personal انجام بدم ؟
من فقط برای تست پروژه ای که دارم مجبورم به sql کانکت بشم . اصل کار هاست منه که publish میکنم

سلام

بله می تونید ولی چرا odbc ؟ این تکنیک به علت آنکه باید با هر نوع provider ای کار کنه حجم packet هایی که درست میکنه بزرگه و باعث افزایش ترافیک شبکه میشه.

web_developer
شنبه 17 تیر 1385, 11:51 صبح
سلام

بله می تونید ولی چرا odbc ؟ این تکنیک به علت آنکه باید با هر نوع provider ای کار کنه حجم packet هایی که درست میکنه بزرگه و باعث افزایش ترافیک شبکه میشه.
فرمایش شما درسته .. من از OLE-DB Provider قصد استفاده دارم ..
من فقط نمیدونم برای کار با ASP و SQL حتما باید یه ویندوز سرور نصب کنم و در آن با SQL Enterprise کار کنم یا اینکه میتونم با استفاده از همان نسخه personal کارم را روی ویندوز xp بدون مشکل انجام بدم و بعد از تکمیل کار آن را روی یک هاست منتشر کنم .. ( نمیدونم میتونم منظورمو برسونم ؟)

AminSobati
شنبه 17 تیر 1385, 13:51 عصر
شما میتونین SQL Server و محیط ASP Development رو روی کامپیوتر خودتون نصب کنید و تمام کارها رو به صورت Local تست کنین. بعد از انجام کار، شما طبیعتا صفحات ASP رو به یک Host منتقل میکنید که قائدتا سرویس SQL Server رو هم از Host گرفتین. با یک سری تغییرات جزئی مثل Connection String صفحات شما باید کار کنه (با این فرض که ساختار دیتابیس رو هم به SQL Server در Host اعمال کردین). در این مرحله دیگه همه چیز از کامپیوتر شما جدا شده و Host امکانات لازم رو فراهم میکنه.
برای کار به صورت Local شما میتونین ویندوز XP با SQL Server 2000 Personal Edition نصب کنید.

web_developer
شنبه 17 تیر 1385, 17:09 عصر
شما میتونین SQL Server و محیط ASP Development رو روی کامپیوتر خودتون نصب کنید و تمام کارها رو به صورت Local تست کنین. بعد از انجام کار، شما طبیعتا صفحات ASP رو به یک Host منتقل میکنید که قائدتا سرویس SQL Server رو هم از Host گرفتین. با یک سری تغییرات جزئی مثل Connection String صفحات شما باید کار کنه (با این فرض که ساختار دیتابیس رو هم به SQL Server در Host اعمال کردین). در این مرحله دیگه همه چیز از کامپیوتر شما جدا شده و Host امکانات لازم رو فراهم میکنه.
برای کار به صورت Local شما میتونین ویندوز XP با SQL Server 2000 Personal Edition نصب کنید.
دقیقا همینو میخواستم .. بله من سرویس sql server را در هاست خودم دارم ..
با تشکر از پیگیری شما