PDA

View Full Version : سوال: درخواست کمک در مورد کمبوباکس

rahim5879
چهارشنبه 26 فروردین 1394, 10:54 صبح
دوستان سلام
بر روی فرم تعدادی تکست باکس و کمبوباکس و چک باکس و رادیو باتن دارم که اطلاعات آنها در بانک اس کیو ال ذخیره می شود و کلیه اطلاعات از جدول داخل گریدویو نمایش داده میشود .
ا - با کلیک بر روی گریدویو اطلاعات مربوط به هر رکورد در تکست باکسهای مربوطه نمایش داده میشود ولی آیتم کمبوباکس نمایش داده نمی شود ( لازم به توضیح است که بجای آیتم کمبوباکس ، شماره ایندکس مورد نظر را ذخیره می نمایم ولی برای نمایش میخوام که با توجه به ایندکس مربوطه آیتم مورد نظر در کمبوباکس نمایش داده شود )
2 - در مورد نمایش اطلاعات چک باکس و رادیو باتن به نحو بالا نیز راهنمایی بفرمائید .

= دوستان عزیز چون رشته تحصیلی ام مرتبط با کامپیوتر و نرم افزار نیست و خودم مطالعه می کنم لذا خواهشمندم جهت کمک نمونه کد برایم بگذارید قبلا" از کمک و راهنمایی شما کمال تشکر و قدردانی را می نمایم .

ali_md110
چهارشنبه 26 فروردین 1394, 13:36 عصر
سلام
کنترلهایی مثل کامبوباکس رو با کلید اصلی به ValueMemeber متصل کنید و بجای SelectedIndex کامبوباکس از خاصیت SelectedValue برای ذخیره و بازیابی استفاده کنید

مثال زیر لود اطلاعات درون کامبوباکس هست

اگر خواستید با انتخاب سطری از اطلاعات درون دیتاگراید درون کامبو نمایش داده بشه باید خاصیت SelectedValue کامبوباکس به ستونی از دیتاگراید متصل کنید که کلید فرعی ID باشه

combo1.SelectedValue=datagrid.currentrow.cell["ID"]

public void FillCombo()
{
try
{
using (SqlConnection cnn = new SqlConnection(PublicClass.GetConnetctionString))
{
using (SqlDataAdapter dap = new SqlDataAdapter("SELECT Name, ID FROM myTable)", cnn))
{
DataTable tbl = new DataTable();
dap.Fill(tbl);
Cbo.DataSource = tbl;
Cbo.DisplayMember = "Name";
Cbo.ValueMember = "ID";
}
}
}
catch (Exception ex)
{
MessageBox.Show(ex.Message);