PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی برای تحلیل برنامه اتوماسیون جهت مطلع شدن کاربر از رسیدن نامه های جدید

soft-c
سه شنبه 01 اردیبهشت 1394, 20:49 عصر
سلام
من در تحلیل یک قسمت از برنامه اتوماسیون دچار مشکل شدم . اگر دوستان راهنمایی کنند ممنون می شوم .
در برنامه اتوماسیون اداری من چند قسمت وجود دارد : نامه های دریافتی- نامه های پاسخ داده شده - نامه های ارجاعی - نامه های رونوشتی
حالا می خوام که نامه هایی که جدید می آیند کاربر متوجه بشه .
به نظر شما بهترین راهکار برای این قضیه چیه ؟

یوسف زالی
سه شنبه 01 اردیبهشت 1394, 22:07 عصر
سلام.
بستگی به معماری برنامتون داره. روش پیاده سازیش چند لایه هست یا استورپروسیجری یا ..؟

soft-c
سه شنبه 01 اردیبهشت 1394, 23:21 عصر
استورپروسیجری

یوسف زالی
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1394, 09:55 صبح
ساده ترین راه (و البته نه لزوما راه خوب) استفاده از تایمر بصورت دوره ایه که خب نیازی به توضیح نداره.
در صورتی که از کامپوننت های third party استفاده می کنید (فکر می کنم unidac) با استفاده از قابلیت callback function
می شه از سرویس اس کیو ال برای call back استفاده کرد که راه جالبی نیست
یک راهش هم اینه که یک سرویس بنویسی روی سرور اس کیو ال، برنامه ها علاوه بر این که به اس کیو ال متصل می شوند، به این سرویس هم متصل شوند، هر کاربری که نامه ای رو می فرسته، یک پیام هم به این سرویس می ده که نامه دادم، سرویس لیست نامه ها رو چک می کنه از اس کیو ال، و پیام مناسب رو broadcast می کنه برای همه کلاینت ها (ی لازم)

hadisalahi2
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1394, 11:34 صبح
در این مورد بارها و بارها بحث کردیم
یک تاپیک توی همین تالار یادمه ایجاد شده بود و با یکی از دوستان در همین مورد بحث کردیم ، یک سرچ بزنی اطلاعات خوب دستت میاد.

اما به قول داش یوسف ، ساده ترین راه که منم در پروژه های خودم ازش استفاده می کنم ، تایمر هستش

من یک برنامه خیلی کم حجم نوشتم که همیشه در سیستم کاربر در پشت زمینه در حال اجراس
و هر چند ثانیه یک بار ، بانک اطلاعاتی رو برای نامه جدید چک میکنه

به محض رسیدن ، یک بالن پایین صفحه نمایش میدم
و بعد کاربر با کلیک روی اون ، میره وارد برنامه اصلی و فرم مربوطه میشه