PDA

View Full Version : سوال در مورد مرتب سازی مقادیر یک view با order by

mahdi-1
یک شنبه 06 اردیبهشت 1394, 18:36 عصر
میخواهم مقادیر یک view از یک جدول را بر اساس اسم با استفاده از order by مرتب کنم (در دستور Create view)ولی ارور میده که نمیتونی از order by استفاده کنی

از Top تو select استفاده کردم(در زمان create view) درست شد. (چراtop برای اجرای order لازمه؟)

میشه بگید چرا اگه Top نزاریم و به تنهایی order by بگذاریم خطا دارد؟
مثلا دستور زیر

create view newsbd2
as
select top 4
* from News
[order by [date

چه دلیلی هست که حتما بایت top رو بزاریم.

mahdi-1
یک شنبه 06 اردیبهشت 1394, 23:23 عصر
میخواهم مقادیر یک view از یک جدول را بر اساس اسم با استفاده از order by مرتب کنم (در دستور Create view)ولی ارور میده که نمیتونی از order by استفاده کنی

از Top تو select استفاده کردم(در زمان create view) درست شد. (چراtop برای اجرای order لازمه؟)

میشه بگید چرا اگه Top نزاریم و به تنهایی order by بگذاریم خطا دارد؟
مثلا دستور زیر

create view newsbd2
as
select top 4
* from News
[order by [date

چه دلیلی هست که حتما بایت top رو بزاریم.

عالمی نبود جواب بده؟

نبود؟؟:متفکر:

SabaSabouhi
دوشنبه 07 اردیبهشت 1394, 07:17 صبح
عالمی نبود جواب بده؟

نبود؟؟:متفکر:

سلام
یه View مثل یک جدول می‌مونه، همونطور که تو جدول‌های نمی‌تونی Order By داشته باشی، طبیعی هست که تو view هم نداشته باشی. چون عملاً بی‌اثر می‌شه.
شما باید ترتیب رو تو Queryهایی که می‌نویسی اعمال کنی.
اما این که چرا با Top می‌تونی ترتیب داشته باشی، دلیلش اینه Top نیاز به ترتیب داره که بتونه رکوردهای مورد نظر رو انتخاب کنه. اما همون ترتیب هم موقع Select کردن
بهش اعتنایی نمی‌شه. فقط برای انتخاب اون تعداد رکوردی که اعلام کردی مورد استفاده قرار می‌گیره.

صبا صبوحی

mahdi-1
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1394, 14:18 عصر
سلام
یه View مثل یک جدول می‌مونه، همونطور که تو جدول‌های نمی‌تونی Order By داشته باشی، طبیعی هست که تو view هم نداشته باشی. چون عملاً بی‌اثر می‌شه.
شما باید ترتیب رو تو Queryهایی که می‌نویسی اعمال کنی.
اما این که چرا با Top می‌تونی ترتیب داشته باشی، دلیلش اینه Top نیاز به ترتیب داره که بتونه رکوردهای مورد نظر رو انتخاب کنه. اما همون ترتیب هم موقع Select کردن
بهش اعتنایی نمی‌شه. فقط برای انتخاب اون تعداد رکوردی که اعلام کردی مورد استفاده قرار می‌گیره.

صبا صبوحی
ممنون از جوابت :لبخندساده: