PDA

View Full Version : نحوه در نظر گرفتن جداول

amirreyhaneh
سه شنبه 08 اردیبهشت 1394, 07:27 صبح
با سلام واحترام
من میخوام مشخصات کامپیوترهای یک سازمان رو ذخیره کنم.مانیتور فیلدهای(مدل-کارخانه سازنده-سایز-شماره اموال و...) پرینتر با مشخصات (مدل-نوع-شماره اموال) مادربورد با مشخصات(کارخانه سازنده-مدل) و... به نظر شما برای هریک از قطعات باید یک جدول در نظر بگیرم؟
برای کیس که خودش باز شامل مادربورد-پاور-رم و... است چیکار کنم؟
با تشکر

ali_72
سه شنبه 08 اردیبهشت 1394, 07:48 صبح
سلام
مطمئنا برای هر قطعه نباید جدول در نظر بگیری
در اینصورت اگه کاربر بخواد یک قطعه اضافه کنه می خوای چی کار کنی؟

نظر من برای جداولت اینطوری هست می تونی روی این کار کنی به نتیجه دلخواه برسی
1- جدول کالاها - (شناسه کالا - نام کالا مثلا پرینتر)
2- جدول مشخصات کالاها (شناسه مشخصه - نام مشخصه (مثلا مدل) )
3- جدول مقدار مشخصات (شناسه کالا - شناسه قطعه - مقدار (مثلا - شناسه پرینتر - شناسه مدل - hp ))

amirreyhaneh
سه شنبه 08 اردیبهشت 1394, 08:39 صبح
سلام-ممنون از پاسخ شما-منم شبیه جداول بالا به نظرم رسید-حتی من گفتم در جدول دوم شناسه کالا هم ذخیره کنم تا مشخص بشه این مشخصه مال چه کالایی هست
فقط دو تا سوال برامو موند:
1-برای کیس کامپیوتر که خودش شماره اموال داره و بعلاوه یک سری قطعات مثل مادر بورد-رم-cpu و... که هر کدام از اینمانیتور قطعات باز خودشون یک سری مشخصات دارن چیکارکنم؟
2-مثلا مانیتور شماره اموال-کارخانه سازنده-مدل و... داره-اگه از جدول سوم استفاده کنم چه چوری بگم این مشخصات مال یک مانیتور هست؟

ali_72
سه شنبه 08 اردیبهشت 1394, 09:15 صبح
سلام-ممنون از پاسخ شما-منم شبیه جداول بالا به نظرم رسید-حتی من گفتم در جدول دوم شناسه کالا هم ذخیره کنم تا مشخص بشه این مشخصه مال چه کالایی هست
فقط دو تا سوال برامو موند:
1-برای کیس کامپیوتر که خودش شماره اموال داره و بعلاوه یک سری قطعات مثل مادر بورد-رم-cpu و... که هر کدام از اینمانیتور قطعات باز خودشون یک سری مشخصات دارن چیکارکنم؟
2-مثلا مانیتور شماره اموال-کارخانه سازنده-مدل و... داره-اگه از جدول سوم استفاده کنم چه چوری بگم این مشخصات مال یک مانیتور هست؟

باید جدول کالاهات زیر مجموعه داشته باشه یعنی فیلد کلیدخارجی داشته باشه تا بتونی رابطه پدر فرزندی بین کالاها برقرار کنی مثل کاری که تو گروه بندی ها میکنیم
تو جدول سوم شناسه کالا داری که با جدول اول درارتباطه خوب به راحتی میتونی با ارتباط بین جداول به نتیجه برسی

Todco.ir
سه شنبه 08 اردیبهشت 1394, 09:16 صبح
شما میتونید یک فیلدی به نام نوع مشخصه به جدول سومتون اضافه کنید تا در هر رکورد نوع مشخصه را مانند مانیتور یا کیس و ..... را اضافه کنید.
البته راه حل بهتری هم وجود دارد.
تمام قسمت های مجهز به سیستم اداری را قسمت بندی کنید مثل قسمت مالی، سایت1، سایت2، ثبت و هر قسمتی که در ان سازمان وجود دارد، بعد تجهیزات را قسمت بندی کنید
کاملا مشخص میشود که در یک قسمت چه برندهایی و تجهیزاتی قرار دارد.

amirreyhaneh
سه شنبه 08 اردیبهشت 1394, 10:21 صبح
شما میتونید یک فیلدی به نام نوع مشخصه به جدول سومتون اضافه کنید تا در هر رکورد نوع مشخصه را مانند مانیتور یا کیس و ..... را اضافه کنید.
البته راه حل بهتری هم وجود دارد.
تمام قسمت های مجهز به سیستم اداری را قسمت بندی کنید مثل قسمت مالی، سایت1، سایت2، ثبت و هر قسمتی که در ان سازمان وجود دارد، بعد تجهیزات را قسمت بندی کنید
کاملا مشخص میشود که در یک قسمت چه برندهایی و تجهیزاتی قرار دارد.
با سلام-توی جدول سوم نام کالا(پرینتر -مانیتور و...) ومشخصه قطعه(مدل-کارخانه سازنده و...)وجود داره-برای این هم که توی هر قسمت چه تجهیزاتی هست من جدول واحد ها رو دارم که تجهیزان رو به اون واحد تخصیص میدم وتوی این قسمت شکلی ندارم

amirreyhaneh
سه شنبه 08 اردیبهشت 1394, 10:33 صبح
سلام ممنون-میشه درباره خط بیشتر توضیح بدین؟(باید جدول کالاهات زیر مجموعه داشته باشه یعنی فیلد کلیدخارجی داشته باشه تا بتونی رابطه پدر فرزندی بین کالاها برقرار کنی مثل کاری که تو گروه بندی ها میکنیم)
با تشکر

amirreyhaneh
سه شنبه 08 اردیبهشت 1394, 10:34 صبح
باید جدول کالاهات زیر مجموعه داشته باشه یعنی فیلد کلیدخارجی داشته باشه تا بتونی رابطه پدر فرزندی بین کالاها برقرار کنی مثل کاری که تو گروه بندی ها میکنیم
تو جدول سوم شناسه کالا داری که با جدول اول درارتباطه خوب به راحتی میتونی با ارتباط بین جداول به نتیجه برسی

سلام ممنون-میشه درباره خط بیشتر توضیح بدین؟(باید جدول کالاهات زیر مجموعه داشته باشه یعنی فیلد کلیدخارجی داشته باشه تا بتونی رابطه پدر فرزندی بین کالاها برقرار کنی مثل کاری که تو گروه بندی ها میکنیم)
با تشکر

amirreyhaneh
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1394, 20:30 عصر
با سلام وتشکر از پاسخ شما-.وقتی مشخصات مانیتور و پرینتر یا صفحه کلید و... ذخیره میکنم مشکل خاصی ندارم.توی جدول اول مشخصات عمومی رو میدم ودر جدول دوم سایر مشخصات-ولی مشکل با ذخیره اطلاعات کیس است.چون خودش کیس شامل یک سری اجزایی است(مثل مادر بورد-پاور-رم) که اطلاعات مربوط به این اجزا هم در جدول 1 است( هر مادر بورد هم یک سری مشخصات داره) حالا اگه راهنمایی کنید ممنون میشم